Autor Wątek: Blokowanie Drzew  (Przeczytany 3107 razy)

Offline xiva

• Użytkownik

# Grudzień 02, 2011, 20:09:22
siema, mam problem otóż nie diała mi blokowanie drzew, próbowałem to zrobić jak na stronie Unity ale nie działa, mimo że  controller ma rigibody, a teren  ma dodany Create Tree Coliders to nadal mozna przechodzić przez drzewai nie bardzo wiem jak to naprawić ; /

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Grudzień 02, 2011, 20:35:24
Offtop (z góry przepraszam) :
8 postow w tym 4 wczoraj. Wszystkie o Unity. Ile nad nimi siedziałeś (problemami). Próbowałeś kombinować? Szukać po forach, wikipediach itp?

Nie stosujesz się zasad poprawnej pisowni. Nie używasz dużych liter.
Zdażają Ci się literówki typu "diała","drzewai".
Lecz na to można by przymknąć oko. Pierwsze posty więc może jeszcze zmienisz styl pisania.

Anyway. Twój problem wygląda tak : "Zrobiłem to to i to jak było opisane na stronie i nie działa. Pomóżcie"
Czy gdybyś przeczytał tak krótką informację zdołałbyś pomóc? Umiałbyś stwierdzić (zakładając że jesteś już doświadczony) co jest problemem i jak naprawić dzięki informacji "nie działa"?

Popraw temacik proszę to będziesz miał większe szanse na pomoc.

Offline xiva

• Użytkownik

# Grudzień 02, 2011, 21:35:22
tak szukałem wszędzie -.-

nie wiem czy zauważyłeś ale umieściłem informacje że robiłem tak jak na stronie unity [unity3d.com]
dokładny link  - http://unity3d.com/support/documentation/Components/terrain-Trees.html

mimo wykonania tych kroków nadal można przechodzić przez drzewa.

Offline sztacheta28

• Użytkownik
    • Wsparcie dla Unity 3d po polsku

# Grudzień 02, 2011, 22:16:49
Dodałeś collider do drzewa? Jest to Capsule Collider, czy inny? Jest na pewno tak ustawiony, że blokuje Cię, czy może gdzieś niżej, albo wyżej niż drzewo?  Przy wstawianiu drzew korzystasz z tego Prefabu z dodanym colliderem, czy może przypadkiem ładujesz model bez collidera?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2011, 22:18:33 wysłana przez sztacheta28 »

Offline xiva

• Użytkownik

# Grudzień 02, 2011, 23:05:04
to ja mam na każdym drzewie ustawiać collider?
zrobiłem  Creater Tree Collider  w Inspektorze.

Offline sztacheta28

• Użytkownik

# Grudzień 02, 2011, 23:17:28
To że włączyłeś Create Tree Collider to dobrze ale zrób też to:
Konfiguracja kolizji drzew
Collider to siatka z którą następuje kolizja. Żeby dodać Collider do drzewa najlepiej jest wrzucić drzewo do sceny, dodać Capsule Collider, dostosować go i dodać je do nowego Prefabu. Kiedy będziesz dodawał drzewo do terenu wybierzesz Prefab zawierający drzewo z dodanym Colliderem w kształcie kapsuły.

Capsule Collider dodajesz tylko raz do każdego typu drzewa i wrzucasz każde jako nowy Prefab do Assetów.
Następnie w narzędziu do wstawiania drzew jako model drzewa wybierasz ten nowo utworzony Prefab i od teraz wstawiasz już drzewo z kolizją.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2011, 23:20:47 wysłana przez sztacheta28 »

Offline xiva

• Użytkownik

# Grudzień 02, 2011, 23:24:17
jak do tego jakaś instrukcja obrazkowa? :P

bo chodzi o to że dodaje  drzewo, potem ten capsule colider w psyhics i nic  sie nie dzieje nadal przechodze ....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2011, 23:28:34 wysłana przez xiva »

Offline sztacheta28

• Użytkownik

# Grudzień 02, 2011, 23:37:12
Jutro zainstaluje sobie Unity, bo po formacie jestem i jeśli uda mi się uruchomić je na tym kompie co jestem to napiszę co i jak krok po kroku.

Offline xiva

• Użytkownik

# Grudzień 02, 2011, 23:40:40
dobra udało sie jakoś sam wykombinowałem, sztacheta pomogłeś thx za wszystko :P

Offline madzik

• Użytkownik

# Grudzień 05, 2011, 23:54:20
a napisze ktoś lub autor jak tego dokonał ?

bo ja zrobiłem sobie drzewo na secenie dodałem capsule colidier, biore po prawej tą opcje gdzie moge dodać drzewko nowe, wybieram to ze sceny razem z koliderem, ustawiam drzewka normalnie na mapce i wszystko jest fajnie, jednakże po zapisanie sceny czy też prjektu drzewa się same likwidują , jaki jest tego powód?