Autor Wątek: Jakie IDE  (Przeczytany 15020 razy)

Offline Elwis

• Użytkownik

# Marzec 02, 2008, 22:21:30
Póki co wystarcza mi Vim. Może kiedyś jak będę pracował nad wielgachnymi projektami( akurat wystarczy mi samozaparcia ^^) to pomyślę nad czymś innym.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Marzec 02, 2008, 23:28:33
No i dochodzi do tego fakt ze C::B nie ma wciaz "oficjalnego" wydania, IMO nieco ogranicza to perspektywe jego uzycia w komercyjnych projektach, jezeli nie przekresla calkowicie...
Hmm... Co rozumiesz przez 'oficjalne wydanie'? Że niby GPL jest niewystarczająco oficjalny na komercyjne projekty? ;)

Póki co wystarcza mi Vim. Może kiedyś jak będę pracował nad wielgachnymi projektami( akurat wystarczy mi samozaparcia ^^) to pomyślę nad czymś innym.
Na dobrą sprawę na linuksach make razem z vimem same w sobie pozwalają na całkiem efektywną pracę, jeśli komuś brak uzupełniania składni i wszelakich hintów nie przeszkadza :)

bies

• Gość
# Marzec 02, 2008, 23:32:52
Ja już pracowałem nad wielgachnymi projektami. Vim spokojnie wystarcza. Tj. dokładnie pęta mi się zazwyczaj kilka vimów i jeden GVim. Oprócz tego inne, drobne narzędzia.

Offline Charibo

• Redaktor

# Marzec 02, 2008, 23:34:03
Hmm... Co rozumiesz przez 'oficjalne wydanie'? Że niby GPL jest niewystarczająco oficjalny na komercyjne projekty? ;)
Tobie pomysł sciągania nightly buildów nie wydaje się poroniony? ;)

Offline skoti

• Użytkownik

# Marzec 02, 2008, 23:42:38
Tobie pomysł sciągania nightly buildów nie wydaje się poroniony? ;)
Parę dni temu wyszedł stabilny C::B ;p wersja 8.02 jest do ściągnięcia - odpada ten zarzut (chodź sam nie używam go ;p)
Ja polecam Eclipse stworzony przez IBM - imo dużo wygodniejszy niż VS.

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Marzec 03, 2008, 01:10:39
Sa gusta i gusciki, nowy C::B naprawde robi wrazenie, szczegolnie zaskoczyl mnie postep jaki zrobili z obsluga GDB w nowym wydaniu. C::B to dobre IDE, pod Windowsem raczej nie ma konkurenta dla obslugi GCC, z tej racji iz nie wymaga bzdurnej obslugi makefile, jak netbeans i eclipse, a co pod Windowsem jest co najmniej dziwne ;)

Poza tym milo miec takie samo i ten sam plik projektu w 3 systemach :)

Offline skoti

• Użytkownik

# Marzec 03, 2008, 04:53:07
Sa gusta i gusciki, nowy C::B naprawde robi wrazenie, szczegolnie zaskoczyl mnie postep jaki zrobili z obsluga GDB w nowym wydaniu. C::B to dobre IDE, pod Windowsem raczej nie ma konkurenta dla obslugi GCC, z tej racji iz nie wymaga bzdurnej obslugi makefile, jak netbeans i eclipse, a co pod Windowsem jest co najmniej dziwne ;)

Poza tym milo miec takie samo i ten sam plik projektu w 3 systemach :)
Eclipse potrzebuje makefile? Ja i moje programy jakoś tego nie zauważyliśmy ;p - no cóż możesz mu kazać wygenerować go, ale to tylko opcjonalnie ;p
Co do C::B denerwowała mnie jego awaryjność (nie wiem jak jest w nowej wersji), ale i opcjami niedorównywań eclipse - ale to tylko moje zdanie ;p

Offline Elwis

• Użytkownik

# Marzec 03, 2008, 08:03:17
....  z tej racji iz nie wymaga bzdurnej obslugi makefile, jak netbeans i eclipse, a co pod Windowsem jest co najmniej dziwne ;)
Jakby Makefile były czymś strasznie zawiłym, skomplikowanym i niemożliwym do wygenerowania automatycznie ;)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Marzec 03, 2008, 11:55:12
Z tym Eclipse i Makefile to jeszcze zobacze, ale musze najpierw postawic na nogi Windowsa ;) Choc cos mi sie wydaje ze rzeczywiscie bede musial stuknac sie w piers ;)

Eclipse/CDT nie ma chyba az tak wiele opcji ? ;) Zreszta posiadanie wielu opcji a bycie efektywnym to dwie rozne sprawy. C::B moze rzeczywiscie w wersjach 'svn build' nie byl stabilny, 'stabilnej' nie uzywam jeszcze zbyt dlugo, ale mam nadzieje ze jest dobrze :) C::B mi sie podoba wlasnie dlatego ze jest jak dla mnie intuicyjny i bardzo prosty w konfiguracji, nawet tej bardziej zaawansowanej dla niespotykanych projektow.

A do Makefile mam awersje i koniec ;) Sa lepsze systemy budowania jak SCons chociazby czy Jam... ;) Make wygrywa tylko dlatego ze jest wszedzie na kazdym Uniksowym systemie.