Autor Wątek: Jakie IDE  (Przeczytany 15022 razy)

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Styczeń 02, 2008, 00:45:26
Vim'a cenię, emacsa się boję, szczerze mówiąc ;)

edit -> dodam jeszcze mojego faworyta z iksowych edytorów: Nirvana Editor, aka nEdit. Wadą jest brak polfontów, zaletą w sumie cała reszta :D Z aparycji jak windowsowy notepad, ale ma bogatą funkcjonalność, podświetlanie składni dla ogromu języków (dla rzadszych pozycji dodatkowe moduły stworzone przez userów są opublikowane na ichnim FTPie), makra, i wiele przyjemnych szczegółów. Jako przykład podam zaznaczanie odpowiadającego nawiasu kolorem, lub - funkcja której nigdzie indziej nie widziałem - przez zmianę tła całego bloku. Przy ustawieniu koloru na zbliżony do tła wygląda to naprawdę bardzo czytelnie. To raczej jako ciekawostka, niemniej edytor godny wypróbowania ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2008, 16:26:35 wysłana przez Kos »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline shaman

• Użytkownik

# Styczeń 02, 2008, 09:17:16
Hej,

wiec tak, na codzien w pracy aby nie walczyc zdalnie, uzywam takiego polaczenia: cygwin + gvim + notepad++ + Slickedit(niestety nie jest darmowy, ale za to nie zabija mi firmowego lapka tak jak to robia Eclipse i Netbeans).
Slickedit indeksuje pliki, podpowiada, skacze po klasach i takie tam. Nadaje sie rowniez do Javy i c#. Makefile pisze recznie.

pozdrawiam,
shaman

nadro

• Gość
# Styczeń 19, 2008, 16:11:21
Ju używam Code::Blocks. Moim zdaniem jest to świetne IDE i mamy kompatybilne projekty Windows/Linux. Korzystam z niego na Linuksie oraz na Windowsie.

Offline novo

• Użytkownik
    • my devblog

# Styczeń 22, 2008, 15:45:08
Witam,

A ja polecam netbeans. Pierwsze IDE na linuxie ktore mi naprawde podeszlo i przesiadka z VS prawie nie boli, czego nie moge powiedziec o pozostalych. Na razie probowalem Code:blocks, anjute, vim(ale bez pluginow, wiec nie moge oceniac), KDevelop i eclipse. Netbeans ma ladne zarzadzanie projektami, dobre kolorowanie skladni, dzialajacy intellisense(czego nie moge powiedziec o programach wymienionych wyzej) i do tego jest zarowno na win jak i linux. Co do wydajnosci, to nie moge sie za bardzo wypowiedziec. U mnie na lapku chodzi ladnie(c2d 2ghz, 2gb ram, gentoo), ale zdziwilbym sie gdyby bylo inaczej na takim sprzecie. W moim wypadku dodatkowym plusem byla obsluga Javy(mam laby i musialem miec jakies ide). Eclipse mi sie strasznie nie podoba. Przez jakis czas uzywalem w pracy carbide'a i mimo ze jest to robione przez nokie na eclipsie, to jednak to IDE jest tak skopane, ze na eclipse nie moge patrzec(zly dotyk boli cale zycie).

Pozdr.
novo.

Offline ŁukaszB

• Użytkownik

# Styczeń 23, 2008, 17:00:04
powiedzmy że pracuje na WinXP(SP2) oraz Mandrivie czy będzie problem z projektami z NetBeans'a pomiędzy tymi systemami?....

Offline kamykadze

• Użytkownik

# Styczeń 24, 2008, 11:56:38
Jeżeli coś będzie nie tak, to ew. kodowanie polskich znaków (mogą być krzaki w komentarzach).
Z resztą nie będzie problemów.

Swoją drogą - można by na warsztacie zrobić ankietę na temat najpopularniejszych środowisk  :P

Offline Moriturius

• Użytkownik

# Styczeń 24, 2008, 12:26:36
Ja preferuję Eclipse do pisania pod linuxem. Zżera troche pamieci, ale za to kodowanie jest dosc przyjemne. Dodatkowo sa tez wersje na inne systemy operacyjne ^^

Offline novo

• Użytkownik
    • my devblog

# Styczeń 24, 2008, 13:36:52
Kamykadze: ankieta nie ma sensu, bo musisz w wtedy podac wszystkie opcje na starcie i tylko wybor, wiec ankiete mozna by ograniczyc do 2 opcji:
-VisualStudio
-Inne
De facto na windows vs to najlepszy wybor, pozostaje kwestia IDE na linuxa a od tego jest ten watek :)

Pozdr.
novo.

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Styczeń 24, 2008, 13:42:48
No coz... nie do konca. Owszem Visual Studio jest najlepszym rozwiazaniem jezeli piszemy aplikacje tylko pod Windowsa, i tylko z kompilatorem MS. Gdy zechcemy zaszalec, badz chcemy pisac wieloplatformowe aplikacje, wtedy lepiej wykorzystac GCC i jakies srodowisko ktore z nim wspolpracuje, ja preferuje wlasnie dlatego Code::Blocks.

A poza tym jak ktos pisze np. w Javie, to wybor tez jest: Netbeans lub Eclipse.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Styczeń 25, 2008, 22:46:25
Popieram przedmówcę - jeśli VS to najlepszy wybór dla Ciebie, to nie znaczy od razu że dla wszystkich :)

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Styczeń 27, 2008, 15:10:48
Popieram przedmówcę - jeśli VS to najlepszy wybór dla Ciebie, to nie znaczy od razu że dla wszystkich :)
Spytaj zawodowych programistów gier, jakiego IDE używają w pracy. Założę się, że nie jest to Code::Blocks ani Dev-C++ :P

Offline ŁukaszB

• Użytkownik

# Styczeń 27, 2008, 15:34:53
Spytaj zawodowych programistów gier, jakiego IDE używają w pracy. Założę się, że nie jest to Code::Blocks ani Dev-C++ :P

co wy oni nie potrzebują IDE, wystarcza im notatnik:F

Offline Dzon

• Użytkownik

# Styczeń 27, 2008, 23:11:36
Właściwie nie robiłem nic większego pod linuksem i raczej wystarczał mi Vim bez żadnych skryptów, ale gdybym miał jakieś IDE wybrać to raczej KDevelop (ze względu na to, że jest to całkiem spory kombajn i jest pod KDE :P ) albo Kate, który jest lżejszy i  obsługuje również sporo plug-inów. No i Eclipse sensownie wygląda :-) 

Offline vojtek

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2008, 00:54:59
Również zdecydowanie NetBeans. Jedyne IDE po linucha, które jestem w stanie zaakceptować.

Pozdrawiam.

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Styczeń 28, 2008, 10:55:23

Dev-C++ moim zdaniem w ogole nie powinien byc brany pod uwage przze nikogo....

Ja tez bym sie zalozyl ze nie uzywaja C::B, ale z tego powodu dla ktorego inni nie uzywaliby VS - bo VS JEST najlepszym srodowiskiem do pisania aplikacji ALE pod Windowsa. Co do tego nie ma watpliwosci.

No i dochodzi do tego fakt ze C::B nie ma wciaz "oficjalnego" wydania, IMO nieco ogranicza to perspektywe jego uzycia w komercyjnych projektach, jezeli nie przekresla calkowicie...