Autor Wątek: Jakie IDE  (Przeczytany 14755 razy)

Offline z0nek

• Użytkownik

# Luty 16, 2007, 20:03:02
Skoro temat i tak został odświeżony to pozwolę sobie polecić małe ale funkcjonalne IDE - Geany :). Ma ładne GTK'owe GUI i jest podobne do Dev-C++ (trochę :P).

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

bies

• Gość
# Luty 16, 2007, 20:59:09
Ok. Pytanie do tych, którzy nie używają IDE. Są pewnie tacy, którzy używają Vima jako edytora. I oto pytanie: Co dorzucacie do Vima, żeby się Wam lepiej kodowało?

Offline Riko

• Użytkownik

# Luty 16, 2007, 20:59:56
@z0nek: ściągnąłem właśnie, skompilowałem i odpaliłem.. ale... nie widze nigdzie menu Project... Czyżby nie obsługiwał projektów?:-(

Offline z0nek

• Użytkownik

# Luty 16, 2007, 21:51:51
Ok. Pytanie do tych, którzy nie używają IDE. Są pewnie tacy, którzy używają Vima jako edytora. I oto pytanie: Co dorzucacie do Vima, żeby się Wam lepiej kodowało?

Ja uzywam VIM'a :) ale bez zadnych dodatkow. Koduje mi sie bardzo fajnie, mysle, ze najwazniejsza kwestia to poznac keystroke'i i przyzwyczaic sie do programu :). W zasadzie korzystam ze standardowej konfiguracji vim'a z malutkimi zmianami i tez jakos nie odczuwam dyskomfortu chociaz wiem, ze warto poswiecic troche czasu na dostosowanie tego edytorka :).

@z0nek: ściągnąłem właśnie, skompilowałem i odpaliłem.. ale... nie widze nigdzie menu Project... Czyżby nie obsługiwał projektów?:-(

Hmmm, szczerze mowiac nie korzystam z tego programu (kiedys zwyklem :)), ale mimo wszystko wydaje mi sie, ze mozna bez projektow sie obyc :).

Offline Charibo

• Redaktor

# Luty 16, 2007, 22:07:51
Mozna sie obyc bez projektow? to jest strasznie wygodna rzecz :)

I w ogole Windows i Visual Studio rulez wedlug mnie :)

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Luty 16, 2007, 22:42:11
Projekty to podstawowa cecha IDE, bez projektów to jest pseudo-IDE :P.

Offline orzech

• Użytkownik
    • homepage

# Luty 16, 2007, 22:53:17
Nie wiem, co Wam się nie podoba w C::B. Sciąga się najnowszą wersję z repozytorium i pięknie śmiga. Jedyne, czego osobiście bym się przyczepił to debugger.

Offline z0nek

• Użytkownik

# Luty 17, 2007, 00:07:03
Charibo:
Mozna sie obyc bez projektow? to jest strasznie wygodna rzecz

Hmm mozliwe, ale nie zastanowil nikogo fakt, ze w wiekszosci np. GPL'owych zrodel nie ma zadnego pliku projektu ;). Projekt moze zastapic makefile + side pane z file browserem w "pseudo-IDE" :P. Mimo wszystko spor o projekty jest bezcelowy :) jedni ich potrzebuja drudzy nie :) nie ryzykowalbym stwierdzenia, ze projekty sa zle czy niepotrzebne ;) (ale obyc sie mozna :P).

bies

• Gość
# Marzec 14, 2007, 19:38:08
Cscope, ctags, pluginy: Taglist, SuperTab, A, inne, drobne skrypty (np. automatyczne tworzenie specjalnych komentarzy). Omnicomplete podobno jest fajne ale jeszcze nie miałem czasu obejrzeć.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2007, 19:44:19 wysłana przez bies »

Offline frea

• Użytkownik

# Październik 29, 2007, 22:00:23
Mi razem z vim'em dorzucono kolorowanie napisow a tak pozatym to nic ;P.
No coprawda nigdy nie napisalem programu o 20-30.000 linijkach kodu :P.

edit: o w pupe, to topik z lutego, sorki ;P.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2007, 18:41:10 wysłana przez frea »

Offline nameczanin

• Użytkownik
    • devlog

# Październik 30, 2007, 15:20:54
Jak ja kodowalem pod FreeBSD, to zastosowalem rozwiazanie Makefile w konsoli + Notepad++ :)

Offline kamykadze

• Użytkownik

# Październik 30, 2007, 20:25:54
Nikt jeszcze nie wspomniał Netbeansa -> http://www.netbeans.org/index.html.
To IDE nastawione głównie na javę, ale ma już całkiem sporo rozszerzeń, w tym moduł do C/C++.
Gorąco polecam, moim zdaniem lepsze od Eclipse'a :P

Offline revcorey

• Użytkownik

# Październik 30, 2007, 23:03:27
Nikt jeszcze nie wspomniał Netbeansa -> http://www.netbeans.org/index.html.
To IDE nastawione głównie na javę, ale ma już całkiem sporo rozszerzeń, w tym moduł do C/C++.
Gorąco polecam, moim zdaniem lepsze od Eclipse'a :P
Netbeans bardzo dobre do javy jest zresztą od sun ale zapotrzebowanie na pamięć ma duże :) . Zgodzę się że lepsze od eclipse. Ale czy lepsze od jakiegoś innego ide do c++ no nie wiem

Offline kamykadze

• Użytkownik

# Październik 31, 2007, 13:01:46
Pod linuxem Netbeans zachowuje się rewelacyjnie. Ładuje się szybko i zjada mało pamięci.
A jeśli chodzi o jakość modułu do C++, to trzeba pewnie samemu obadać i porównać z innymi środowiskami. Do prostej pracy Netbeans z obsługą C++ w zupełności mi wystarczał, ale ja C++ omijam z daleka i piszę w nim bardzo rzadko, więc nie jestem wiarygodny ;)

Offline Wojtek

• Użytkownik
    • YoungHiFi dot com

# Styczeń 01, 2008, 22:25:40
To Emacs'a już nikt nie lubi ? :)