Autor Wątek: Jakie IDE  (Przeczytany 14757 razy)

Offline Ithanoss

• Użytkownik

# Grudzień 14, 2006, 13:43:49
Jakie IDE (procz c::b) polecalibyście pod linuksa???
Długo w nim pracuje (różne distra), a ze ostatnio nawet udało mi się odpalić radiówe wiec mogę zacząć w nim pisać coś niecoś. A że lubię wygodę więc średnio satysfakcjonuje mnie używanie emacsa, vi i gcc, w tym się uczyłem Cpp i średnio mi się to podoba. Pytam zatem bardziej światłych i doświadczonych użytkowników o namiary na jakieś ciekawe i rozbudowane IDE (c++, sdl, ogl)  :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2006, 13:47:23 wysłana przez Vell »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Grudzień 14, 2006, 14:07:37
Jestem linuxowym noobem ale wykonałem trochę kompilacji pod linux'a :) Ja używałem środowisko KDevelop - jest bardzo przyjemne w obsłudze, łatwo się z nim zaprzyjaźnić, posiada również graficzny tool do układania okienek w qt.

Większość pewnie i tak poleci anjutę :P Ale ja się na jej temat nie wypowiem bo nigdy nie używałem.

bies

• Gość
# Grudzień 14, 2006, 14:54:51
Ja uzywam Anjute tylko jako edytora (podoba mi sie jej kolorowanie skladni i rozne takie tam)
Sam projekt wykonuje prosto pod konsola. Taki sposob wg mnie jest calkiem wygodny :)

bies

• Gość
# Grudzień 14, 2006, 15:38:34
Eclipse.

Offline SirMike

• Użytkownik
    • SirMike's Techblog

# Grudzień 14, 2006, 18:34:22
Tak jak napisal bies - Eclipse (tylko za duzo zasobow zre).
Poza tym zadne. Nie ma pod linuksa dobrego IDE. Przez pojecia dobre rozumiem stabilne i uzywalne.

Pozostaje ulubiony edytor tekstowy + kompilator.

Offline ronin

• Użytkownik

# Grudzień 14, 2006, 18:42:32
Możesz jeszcze spróbować NetBeans, ale tu jest taki sam problem jak z Eclipse.

Offline Hadrian W.

• Użytkownik
    • Homepage

# Grudzień 14, 2006, 19:09:01
Eclipse & CDT :) Zasobow tak duzo nie zre, u mnie chodzi dobrze na 256MB ramu i nie zaobserwowalem, zeby za duzo tego ramu mi zarl. Mozesz dodac wtyczke do obslugi SVN - Subclipse. Calosc sprawia naprawde dobre wrazenie. Anjuty nie polecam, bo jest wkurzajaca, podobnie jak C::B :P
Goraco polecem Eclipse!

bies

• Gość
# Grudzień 14, 2006, 19:15:51
Potwierdzam, Eclipse pod Linuksem nie jest aż takie zachłanne. Na starym lapku (Celeron 1.1 256 MB RAM) wersja oparta na Motifie działała dobrze. Co prawda nie do C++ a do Javy. Inna sprawa, że sam IDE nie używam - nigdzie i do niczego.

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Grudzień 14, 2006, 19:28:12
mcedit + bash/makefile nie jest wcale taki straszny ;)

Offline Ithanoss

• Użytkownik

# Grudzień 14, 2006, 22:20:35
Wiem ze nie jest taki straszny :) Ale czasami chce sie spróbować czegoś innego niż zestawu edytor + kompilator :P
Z Eclipsem miałem już kiedyś styczność więc go wypróbuje

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Grudzień 14, 2006, 23:18:11
Ja też polecam edytor tekstowy + kompilator uruchamiany ręcznie z konsoli. Dobry edytor z kolorowaniem składni i wieloma dokumentami otwartymi na raz (pod względem ilości i jakości edytorów Linux akurat króluje) - na przykład gEdit, Kate, jEdit (mój ulubiony).

To jest wszystko co potrzebne do szczęścia oprócz debuggera, a że tego w żadnym IDE pod Linuksem jeszcze nie spotkałem w postaci funkcjonującej, to uważam, że zwykły edytor jest OK.

Offline mr666

• Użytkownik

# Grudzień 16, 2006, 01:51:51
Jak się już uparłeś na IDE pod Linuxem to proponuję Borland BuilderX, niestesety na słabszym sprzęcie może zamulac, ponieważ jest napisany w Javie.

Offline pawelad

• Użytkownik
    • strona domowa

# Grudzień 16, 2006, 11:27:40
K-develop jest dobry, niczego lepszego nie znalazłem, ale gdzie mu do visuala

Offline Hadrian W.

• Użytkownik
    • Homepage

# Grudzień 16, 2006, 11:49:10
mr666: BuilderX jest napisany na podstawie kodu zrodlowego Eclipse :) Swoja droga BuilderX nie jest juz rozwijany i Borland to co juz jest ma tam gdzie slonce nie dochodzi...

Offline Riko

• Użytkownik

# Luty 16, 2007, 18:58:54
Wybaczcie, że odświeżę temat ;-)

Jako edytor polecam NEdit - w miarę funkcjonalny, szybki(co sobie szczególnie w nim cenię, ze względu na mój słaby sprzęt) i da się podpiąć pod skróty klawiszowe zewnętrze narzędzia (z przechwytywaniem ich wyjść) O kolorowaniu wspominać chyba nie muszę ;-)

Jako IDE mogę polecić motor (pod konsolę)

pzdr.