Autor Wątek: Sens3s: The Art of Understanding  (Przeczytany 1628 razy)

Offline Fanotherpg

• Użytkownik

# Listopad 11, 2011, 04:07:18
Sens3s jest to Eksperymentalna Gra Przygodowa z Perspektywy Pierwszej Osoby gdzie główny bohater sterowany przez gracza jest całkowicie niewidomy.

Podczas spotkania takiej osoby co wolałbyś usłyszeć? "Jestem ślepy, proszę pomóż." czy "Jest to piękny dzień, ale nie mogę go podziwiać." Oba wyrażenia oznaczają to samo, ale subtelna zmiana w słownictwie jest w stanie zmienić twoją perspektywę i percepcję.

Co gdybyś mógł, poczuć, zobaczyć i zrozumieć ślepotę? Co gdybyś był w stanie wejść w świat ślepej osoby? W tej grze grasz jako ślepiec; twoim celem jest eksploracja i ogarnięcie sytuacji i środowiska w którym się znajdujesz. Aby to uczynić, musisz nauczyć się że nie musisz polegać wyłącznie na swoich oczach i wzroku by widzieć świat dookoła Ciebie. Są też inne drogi widzenia, przy pomocy różnych zmysłów jak dotyk i słuch.

Gra z innym info dostępna jest na: http://tm2fk.pl/sens3s/
Platforma: Windows
Wymagane: Wsparcie dla conajmniej DirectX 8

Wszelkie komentarze/opinie/sugestie są mile widziane. Możesz zmieszać grę z błotem, możesz ją wychwalać. Chcę wiedzieć co myślisz i czujesz, aby uczynić ją jeszcze lepszą.

I tak bycie ślepym nie jest fajne, ale ten projekt nie jest o zabawie, lecz przeżyciu.

Jeśli już grałeś w grę jako uczestnika Głównego konkursu IGF ( http://www.igf.com/php-bin/entry2012.php?id=498 ) albo edycję studencką ( http://www.igf.com/php-bin/entry2012.php?id=849 ) pobierz grę ponownie albo zaktualizuj ją (jest to wersja 0.75 poprzednie były dla głównego 0.6 dla studenckiego 0.7) więc nie ma już tymczasowych grafik, dużo błędów zostało poprawionych a także wiele opcji zostało zaimplementowanych.

Projekt został stworzony w Multimedia Fusion 2 Developer by Clickteam przy użyciu Raycasting Object.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Liosan

• Redaktor

# Listopad 11, 2011, 09:48:35
Huh, brzmi ciekawie. Spróbuję wieczorem ściągnąć i zobaczyć, jak się robi zmysł dotyku w grach :)

EDIT: A wrzuciłbyś jakieś screeny?

Liosan
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2011, 11:56:05 wysłana przez Liosan »

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Listopad 11, 2011, 12:02:07
Sens3s jest to Eksperymentalna Gra Przygodowa z Perspektywy Pierwszej Osoby gdzie główny bohater sterowany przez gracza jest całkowicie niewidomy.
Niezła designerska wymówka lenistwo w kwestii grafiki. ;)

Offline owyn

• Użytkownik

# Listopad 11, 2011, 12:39:45
1. Można w ogóle patrzeć w górę / dół? Mi się nie udało. Bez tego gra jest dość frustrująca, bo często zdarza się że np. nie mogę iść naprzód mimo że nic mi nie blokuje drogi. Dopiero kiedy się cofnę, "widzę" że coś mnie blokowało na poziomie kolan. No i nie można za bardzo wchodzić w interakcję z niskimi przedmiotami. Wydaje mi się, że znacznie wygodniejsze byłoby sterowanie jak w FPSach, czyli chodzenie za pomocą klawiatury, obrót za pomocą myszki.
2. Menu interakcji jest nieczytelne. Trzeba się mocno starać żeby zrozumieć, co tam jest napisane.
3. Gra wywala mi błąd podczas wyjścia.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Listopad 11, 2011, 13:05:47
1. Można w ogóle patrzeć w górę / dół? Mi się nie udało.

Jesteś ślepy, jak miałbyś patrzeć w górę :P

Offline owyn

• Użytkownik

# Listopad 11, 2011, 13:13:42
"Patrzeć" w sensie obrócić się. Nawet jeśli zamknę oczy, nadal czuję, że zawadziłem o coś nogą, mogę się też schylać, kucać i wyciągnąć rękę w górę.

Offline Fanotherpg

• Użytkownik

# Listopad 11, 2011, 21:46:41
KK jak zawsze dzieki za wsparcie :) ale akurat takie bylo zalozenie na ten projekt i mocno sie go trzymalem.

Owyn gra korzysta z Raycastea wiec nie mozna patrzec w gore/dol mam plany zmienic to w pryslosci ale na razie coz bede kombinowal z tym co mam. Na jakiej rozdzielczosci grasz w gre? I jaka jest twoja konfiguracja sprzetowa.

Offline owyn

• Użytkownik

# Listopad 12, 2011, 00:38:13
Grałem na laptopie:
2.10 GHz AMD Athlon X2 Dual-Core QL-64
2 GB RAM
NVIDIA GeForce 8200M
Vista

Nie pamiętam jaka rozdzielczość (nie mam teraz dostępu do tego kompa żeby sprawdzić), w każdym razie nic nie zmieniałem w ustawieniach, po uruchomieniu przełączyłem tylko na pełny ekran.

Offline Fanotherpg

• Użytkownik

# Listopad 12, 2011, 01:16:17
A w którym momencie Ci skraszowała i jak ją wyłączałeś z menu czy ALT+F4 wyłączałeś na fullscreenie czy w okienku?

Offline owyn

• Użytkownik

# Listopad 12, 2011, 10:20:16
Wyłączałem na fullscreenie wybierając opcję z menu.

Offline Fanotherpg

• Użytkownik

# Listopad 21, 2011, 01:45:25
Jest nowa wersja dostępna, która powinna rozwiązać ten problem, mógłbyś zweryfikować?

Offline owyn

• Użytkownik

# Listopad 21, 2011, 21:37:43
Teraz nie rzuca błędu.

Offline Fanotherpg

• Użytkownik

# Listopad 22, 2011, 12:56:55
:) Dzięki.