Autor Wątek: 3DMAX dla studenta  (Przeczytany 4606 razy)

Offline TDM

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 01:48:42
Witam!

Podobno można ściągnąć legalnie maksa na legitymacje studencką z licencją na 5lat. Wie ktoś coś więcej o tym ?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline _OskaR

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 01:50:53
http://students.autodesk.com/ - nie wiem tylko, czy dotyczy to każdej uczelni.

http://www.procad.pl/pf/page/me/news/102785_Z_legitymacja_za_1_4_ceny.html

Reszta niech sobie płaci 12k za fulla, nawet do użytku niekomercyjnego. PLE nie ma, tych, co skończyli studia, Autodesk ma w d*.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 02:05:15 wysłana przez _OskaR »

Offline DamorK

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 08:20:07
No można. Co chcesz wiedzieć więcej? Ja wszedłem zarejestrowałem się i ściągnąłem. Generalnie bez żadnych problemów - przy rejestracji podajesz swoje dane (uczelnia, adres etc), potem dostajesz kod aktywacyjny, który wklejasz w programie i działa. Nie tylko 3ds max jest objęty tą akcją, ale też inne aplikacje autodesku.

Offline iniside

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 09:54:52
Ogólnie to Autodesk nawet tego nie sprawdza.
Wystarczy przejzec liste szkol, jaka tam jest wpisana.

Offline nembutal

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 11:11:01
Ogólnie to Autodesk nawet tego nie sprawdza.
Wystarczy przejzec liste szkol, jaka tam jest wpisana.
Na razie z tym nic nie robią, ale jestem całkiem pewny, że program licencyjny wysyła im IP komputera przy odpalaniu Maxa - zdaje się, że w EULA jest zapis, że mogą. Pytanie czy kiedykolwiek będzie im się chciało weryfikować te licencje. (Oczywiście można uzyskać klucz aktywujący via email (jakikolwiek) oraz nie łączyć się z internetem podczas pracy z Maxem...)

http://www.procad.pl/pf/page/me/news/102785_Z_legitymacja_za_1_4_ceny.html
Reszta niech sobie płaci 12k za fulla, nawet do użytku niekomercyjnego. PLE nie ma, tych, co skończyli studia, Autodesk ma w d*.
12K? Obecna cena Maxa w Polsce to ok 20 000 PLN. I ludzie to płacą.

Offline Kuba D.

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 11:41:44
To juz od dosyc dawna jest a uczelnia moze byc dowolna. Autodesk tylko na tym zyskuje ze wiecej ludzi uzywa ich softu.
Btw, Adobe tez ma specjalny program dla studentow z taka roznica, ze licencja jest do celow komercyjnych ( nawet po skonczeniu studiow) - w ten sposob mozna miec np. Photoshopa za ok 600 pln zamiast za 3600 pln ( lub mozna nabyc licencje na cale pakiety niewiele drozej).

Offline skoti

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 14:57:59
@nembutal: Nie będą tego sprawdzać - ba tam możesz nawet nie będąc studentem żadnej szkoły (którą sobie masz sam wpisać, i nie ma czegoś takiego z tego co się orientuje szkoły biorą w tym udział - szkoły wypisywane tam to takie z której przynajmniej jeden student się wpisał) się zarejestrować... jako bezrobotny.
A nie będą sprawdzać dlatego, że powstało to po to, żeby jeśli ktoś się ma zamiar uczyć jakiegoś programu to niech się uczy i uzależnia od ich programów (a nie uczy się blendera i w przyszłości ani złotówki nie da Autodeskowi). Na tej licencji nie można robić rzeczy komercyjnych z tego co pamiętam, więc w wypadku kiedy chcesz robić komercyjnie musisz zapłacić Autodeskowi, a jeśli chcesz zrobić na edukacyjnej licencji komercyjną rzecz jesteś traktowany jak złodziej, korzystający z pirackiego oprogramowania.
Po prostu dla Autodesku jasne jest, że student czy bezrobotny nie wyda tyle kasy na oprogramowanie, przez co ma wybór pomiędzy piratem (dla Autodesku mimo wszystko lepsza opcja) lub nauki tańszych programów jak Blender/Modo/Silo/... na co nie mogą sobie pozwolić (po pierwsze zero zysków w przyszłości z takiego który uzależni się już od innego oprogramowania, a po drugie zmniejszenie znaczenia i udziałów na rynku, co oznacza jeszcze mniejsze zyski) - po to powstał program edukacyjny... ludzie za darmo mogą się uzależnić od programu i w przyszłości dać zarobić Autodeskowi.

Offline crocer

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 15:19:01
To juz od dosyc dawna jest a uczelnia moze byc dowolna. Autodesk tylko na tym zyskuje ze wiecej ludzi uzywa ich softu.
Btw, Adobe tez ma specjalny program dla studentow z taka roznica, ze licencja jest do celow komercyjnych ( nawet po skonczeniu studiow) - w ten sposob mozna miec np. Photoshopa za ok 600 pln zamiast za 3600 pln ( lub mozna nabyc licencje na cale pakiety niewiele drozej).
Możesz podać jakieś źródło? Z tego co sprawdzałem kiedyś to na stronie Adobe było info, iż nie można tego używać do celów komercyjnych...

Offline jorul

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 15:21:48
http://www.adobe.com/pl/education/students/studentteacheredition/faq.html
Czy oprogramowanie firmy Adobe w wersji dla uczniów i nauczycieli można używać w celach komercyjnych?
Tak. Osoby, które kupiły taki produkt, mogą używać go zarówno na potrzeby osobiste, jak i w celach zarobkowych, ale tylko na wlasnym prywatnym komputerze. Produkt nie moze byc uzywany na komputerach szkolnych, firmowych i innych nie nalezacych do ucznia/studenta/nauczyciela.

Offline crocer

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 15:26:23
A widziasz... ja natomiast znalazłem cos takiego na stronie Adobe
"Adobe Student and Teacher Edition software can be upgraded to a commercial version when the user is no longer a student or teacher. Contact the online Adobe Store or your local reseller for information about upgrading to commercial versions of your products.
http://www.adobe.com/products/photoshopextended/faq.html

Offline Kuba D.

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 16:14:56
A widziasz... ja natomiast znalazłem cos takiego na stronie Adobe http://www.adobe.com/products/photoshopextended/faq.html
No ale to nie ma nic do rzeczy. Wynika z tego, ze wersje dla studentow mozesz sobie upgrade'owac do wersji komercyjnej ( czyli normalnej) i zapewne cena upgrade'a bedzie pomniejszona o koszt licencji studenckiej. Czyli w zasadzie jest tutaj druga duza korzysc - mozna upgrade'a tej licencji robic (co nie zawsze jest mozliwe w przypadku innego softu).

Offline TDM

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 16:32:08
To bardzo się cieszę z tego wszystkiego:) no i jeszcze Adobe... Dobra a wiecie jak jest z tymi dodatkowymi renderami/wtyczkami do maxa ? V-ray, FumeFX, RayFire też są na podobnej licencji ?

Offline nembutal

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 16:42:30
To bardzo się cieszę z tego wszystkiego:) no i jeszcze Adobe... Dobra a wiecie jak jest z tymi dodatkowymi renderami/wtyczkami do maxa ? V-ray, FumeFX, RayFire też są na podobnej licencji ?
Musisz sprawdzać z osobna każdą wtyczkę, tyle tego jest. Ale nie musisz przecież od razu skreślać Mental Raya.

A nie będą sprawdzać dlatego, że powstało to po to, żeby jeśli ktoś się ma zamiar uczyć jakiegoś programu to niech się uczy i uzależnia od ich programów
Tak podpowiada logika, ale ciągle jest to zakładanie, że w Autodesku myślą logicznie :)

Offline crocer

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 16:49:45
No ale to nie ma nic do rzeczy. Wynika z tego, ze wersje dla studentow mozesz sobie upgrade'owac do wersji komercyjnej ( czyli normalnej) i zapewne cena upgrade'a bedzie pomniejszona o koszt licencji studenckiej. Czyli w zasadzie jest tutaj druga duza korzysc - mozna upgrade'a tej licencji robic (co nie zawsze jest mozliwe w przypadku innego softu).
Racja, mój błąd. Źle to zrozumiałem.

Offline TDM

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 17:22:23
Musisz sprawdzać z osobna każdą wtyczkę, tyle tego jest. Ale nie musisz przecież od razu skreślać Mental Raya.
Jak narazie nie mam zamiaru go skreślać, no ale jak dają to trzeba brać, trzeba jeszcze tylko zobaczyć jak to jest z RayFire i FumeFX bo to akurat się przydaje