Autor Wątek: 3DMAX dla studenta  (Przeczytany 4412 razy)

Offline iniside

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 18:27:04
Tak podpowiada logika, ale ciągle jest to zakładanie, że w Autodesku myślą logicznie :)
Jak by nie myśleli logicznie to dawno by zrobili "porządek" na swojej stronie.
Pytanie, tylko po co ?
Microsoft też przymyka/ł oczy na to, że ludzie piracaą jego software. Im się to poprostu opłaca. Od czasu do czasu zrobią jakąś pokazową akcje (no by my nie popieramy piractwa!). I tyle..

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline _OskaR

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 19:06:33
Po prostu dla Autodesku jasne jest, że student czy bezrobotny nie wyda tyle kasy na oprogramowanie, przez co ma wybór pomiędzy piratem (dla Autodesku mimo wszystko lepsza opcja) lub nauki tańszych programów jak Blender/Modo/Silo/... na co nie mogą sobie pozwolić (po pierwsze zero zysków w przyszłości z takiego który uzależni się już od innego oprogramowania, a po drugie zmniejszenie znaczenia i udziałów na rynku, co oznacza jeszcze mniejsze zyski) - po to powstał program edukacyjny... ludzie za darmo mogą się uzależnić od programu i w przyszłości dać zarobić Autodeskowi.
Trochę to dziwne, bo jeszcze jakiś czas temu mieliśmy wersję PLE - za darmo. A teraz wielki Autodesk nie jest w stanie sam udostępnić darmówki dla wszystkich - fail.

Chyba, że jest to celowe działanie - w razie czego, na ew. "ugodach" etc., zarobią jeszcze więcej. To, co ludzie myślą to jedno, a to, co mogą zrobić to drugie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 19:08:46 wysłana przez _OskaR »

Offline iniside

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 19:08:34
Trochę to dziwne, bo jeszcze jakiś czas temu mieliśmy wersję PLE - za darmo. A teraz wielki Autodesk nie jest w stanie sam udostępnić darmówki dla wszystkich - fail.
Nie dziwne. Tylko PLE byla wyłącznie Maya. To raz.
Dwa PLe zatrzymało się w rozwoju na wersji 8.5. A zmiany w każdej kolejne wersji potrafią być dość duże, i lepiej uzależniać klienta od najnowszej (najdroższej) wersji programu.
I to stety albo niestey działa. Mi by było naprawde cieżko wrócić do Maxa 2011 albo 2010 o starszych to nawet nie mówie..

Offline Auliszek

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 19:12:35
Jeśli chodzi o programy Autodeska, to licencja obejmuje teoretycznie Czas Twoich studiów, czyli jeśli inżynierskie, to 3,5 roku, magisterski 5. Możesz sobie pobrać całkowicie za darmo, oni i tak nie sprawdzają kto z tego korzysta jeśli się poda za studenta :P Ale z tego co wiem, jest czasem problem z rejestracją, nie wiem na ile to prawda - podobno niektóre maile nie wchodzą. Ja korzystam z edu.p.lodz.pl i elegancko

Offline Snejk47

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 19:25:31
Wpisujesz rok kiedy kończysz naukę, jest do wyboru nawet szkoła podstawowa :P