Autor Wątek: Tool webowy do zarządzania teamem  (Przeczytany 3590 razy)

Offline MrKaktus

• Użytkownik

# Listopad 06, 2011, 12:29:46
Hej,

Moj team rozrosl sie na tyle ze ogarnianie mailami wszystkiego z wszystkimi stalo sie bardzo nieefektowne.
W zwiazku z tym szukam toola ktory:

- jest dostepny i zarzadzany przez przegladarke (dostepnosc wszedzie potrzebuje wiec niechcialbym zeby trzeba bylo go instalowac, ewentualnie taki ktory dziala na PC WIN i Androidzie)
- jest darmowy
- jest zamkniety, widoczny tylko dla osob zaproszonych i zalogowanych (np. w grupach dyskusyjnych googli mimo ze sa darmowe jest taka opcja)
- opiera sie o scrum board (to podstawowa rzecz, chcialbym miec taka tablice z taskami jak np. oferuje scrumy.com)
- dla kazdego zadania/stickera na tablicy moge miec watek dyskusji miedzy czlonkami, ewentualnie jakis odnosnik do osobnego wiekszego opisu taski i pod nim taka grupa dyskusyjna (aby nie trzeba bylo pisac maili jak sie dyskutuje  o jakims tasku tylko zeby wszystko bylo w jednym miejscu)
- jakis prosty system powiadamiania na maila ze cos sie zmienilo na tablicy

I to chyba wszystko czego potrzebuje do szczescia. Jezeli znacie jakies toole ktore spelniaja te warunki to byloby super.

Dzieki,
Kaktus

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Listopad 06, 2011, 12:46:20
Kurcze nie pomoge, ale dzieki za 'scrumy.com' ... Wyglada swietnie, takze do jednoosobowych projektow. Chyba skorzystam.

Offline Asmodeusz

• Użytkownik
    • Bogumił Wiatrowski: Blog

# Listopad 06, 2011, 13:01:29
Redmine? Powiadamianie mailami jest, dyskusja pod taskami też, tyle że wymaga jakiegoś serwera z Ruby na pokładzie.

Offline tanatos

• Użytkownik

# Listopad 06, 2011, 13:06:46

Offline Armageddon

• Użytkownik

# Listopad 06, 2011, 13:42:31
teamlab.com

Offline lmmilewski

• Użytkownik
    • Łukasz Milewski - devblog

# Listopad 06, 2011, 14:36:46
Redmine? Redmine??? Używam tego na codzień i jak słyszę słowo Redmine... szkoda gadać ;-P To jest dobry program jak lubisz dużo klikać albo po prostu nienawidzisz swoją mysz :-) Koleś od UI mistrzem nie jest. Naprawdę nie wiem co ludzie widzą w RM. Dla mnie to jest ledwo używalna kobyła.

Jestem pod wrażeniem narzędzia Pivotal Tracker. Niestety do komercyjnych zastosowań nie jest darmowy. Metoda pracy jaką proponuje jest bardzo wygodna i daje się symulować w Google Docs Spreadsheet (dla małych zespołów).
https://www.pivotaltracker.com/features

Offline yarpen

• Użytkownik

# Listopad 06, 2011, 15:16:40
Trello moze. Nie uzywalem, ale opis brzmi podobnie https://trello.com/

Offline BadRay

• Użytkownik
    • Portfolio

# Listopad 06, 2011, 15:37:13
Miałem wcześniej napisać, ale poczekałem na wypowiedź innych.

Redmine -> wymaga hostingu rails, albo conajmniej jakiegoś vpsa - dochodzi konfiguracja, co prawda nie jest trudna, ale jak ktoś 'nie czai' pdst unixów, może troszkę proces się wydłużyc.

Po nad to, tak jak ktoś wspomniał, trzeba strasznie nie lubić swojej myszki, jest straszny natłok opcji, funkcj, których w rzeczywistości i tak się nie wykorzystuje.

W pracy korzystam z unfuddle i githuba. Pierwszy z nich ma triala i posiada więcej opcji, drugi z nich jest darmowy dla otwartych projektów. Polecam ten drugi - jest uproszczony i wg mnie przyjemniejszy w użytku, zawsze możecie się zrzucić po kilka $.

Offline toxic

• Użytkownik

# Listopad 06, 2011, 16:15:54
Trello +1

Offline rumi

• Użytkownik

# Listopad 06, 2011, 16:46:51
Ja polece: http://www.actionmethod.com/

Na prawdę super narzędzie, w dodatku działa na urządzeniach mobilnych ;]

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Listopad 06, 2011, 19:19:52
Oddaję kolejny głos na Trello, choć korzystam od paru tygodni, bo dopiero toto wystartowało.
Ma prawie wszystko, co wymieniłeś. Narzędzie działa w taki sposób, jaki właśnie potrzebowałem.
Przykładowa tablica: https://trello.com/board/trello-development/4d5ea62fd76aa1136000000c

Redmine -> wymaga hostingu rails, albo conajmniej jakiegoś vpsa - dochodzi konfiguracja, co prawda nie jest trudna, ale jak ktoś 'nie czai' pdst unixów, może troszkę proces się wydłużyc.
Na Dreamhoście, standardowy hosting, $10 miesięcznie - nie odczuwam żadnych niedogodności :)
Aczkolwiek Redmine dla mnie sprawdza się jako zintegrowana wiki i issue tracker dla wielu projektów, nie PM.

Offline tanatos

• Użytkownik

# Listopad 06, 2011, 21:04:48
Redmine'a można łatwo postawić np. na Rootnode (wychodzi chyba najtaniej), wszystko działa praktycznie "out of the box".

Po nad to, tak jak ktoś wspomniał, trzeba strasznie nie lubić swojej myszki, jest straszny natłok opcji, funkcj, których w rzeczywistości i tak się nie wykorzystuje.
Akurat Redmine jest szalenie konfigurowalny i jeśli jakichś funkcji nie potrzebujesz to po prostu ich nie uruchamiasz, nie musisz też ładować wszystkich wtyczek, tylko te, które potrzebujesz. Dawniej używałem TRACa (i to to było ciężkie), później szukałem czegoś lżejszego, co potrafi obsługiwać wiele projektów i jest bardziej konfigurowalne i od tamtej pory używam tylko Redmine.

Poza tym, jeśli dobrze rozumiem to większość wymienionych wyżej narzędzi jest "webowa", tzn. wasze dane są gdzieś w jakiejś "chmurze". Ja jednak wolę trzymać takie rzeczy na własnym serwerze.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 21:08:04 wysłana przez tanatos »

Offline BadRay

• Użytkownik
    • Portfolio

# Listopad 06, 2011, 21:58:20
Wy obaj z góry :).

Chodziło mi o to(źle się wyraziłem), że jak ktoś będzie hostował to na vpsie to będzie musiał sobie pokonfigurować. Tak jak wspomnieliście, są hostingi które oferują dedykowane rozwiązania i jest to out-of box :).

Poza tym, jeśli dobrze rozumiem to większość wymienionych wyżej narzędzi jest "webowa", tzn. wasze dane są gdzieś w jakiejś "chmurze". Ja jednak wolę trzymać takie rzeczy na własnym serwerze.

Ok, jeżeli się czujesz niepewny to trzymaj to na własnym serwerze, też byłem tego zdania. Rozwiązania 'w chmurze' wychodzą taniej niż trzymać dedykowany serwer dla projektu. Przynajmniej w małych i średnich projektach.

Ostatnio miałem awarię serwera, gdzie część danych utraciłem i musiałe przywracać kopię z 'dumpa' z crasha - troszkę mi to czasu pochłonęło :). Na porządnych serwisach 'webowych' raczej się to nie zdarzy.

EDIT: faktycznie może i redmine jest konfigurowalny, ale nie przypadł mi do gustu i tyle. Trzeba dobrać sobie takie narzędzie jakie najbardziej nam odpowiada.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 22:02:01 wysłana przez BadRay »

Offline Krolik

• Użytkownik

# Listopad 06, 2011, 22:00:00
Redmine albo mantis

Offline kombain

• Użytkownik

# Listopad 06, 2011, 22:23:47
Ja też jestem za Redmine. Mantis ma trochę ograniczone funkcje i jest mniej czytelny. A Redmine możesz mieć bez instalacji, wystarczy się zarejestrować na http://www.hostedredmine.com i już masz wszystko gotowe do działania. Dodatkowo możesz to sobie spiąć z repozytorium (SVN, CVS, Git, Hg) oraz np. builderem w rodzaju Hudsona.