Autor Wątek: Projektowanie frameworka  (Przeczytany 11828 razy)

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Grudzień 16, 2011, 00:09:42
Ja bym powiedział że przede wszystkim nie ma co uprawiać overengineering, niezależnie od metodologii. W Lvx cała obsługa kamery (ta niskopoziomowa, bo reakcja na animacje/strzały/wybuchy to zupełnie inna bajka) to pomnożenie dwóch macierzy gdzieś tam w kodzie obsługującym gracza i jakoś daje radę.
Jeśli tylko "jakoś", to jak rozumiem właśnie refaktorujesz to na coś bardziej adekwatnego? :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Grudzień 16, 2011, 01:38:25
Jeśli tylko "jakoś", to jak rozumiem właśnie refaktorujesz to na coś bardziej adekwatnego? :)
A po cholere mialby? :)

Offline LizarD

• Użytkownik

# Grudzień 28, 2011, 19:13:35
A jak z zarządzanie obiektami sceny ? Są obiekty dynamiczne jak i statyczne tymi dynamicznymi jakaś klasa musi poruszać, z tymi statycznymi trzeba wykrywać kolizję więc jak to wszystko przechowywać? Puki co to wymyśliłem żeby zrobić sobię klasę np CScene i w niej trzymać wskaźniki do wszystkich obiektów w scenie, oraz kilka klas które mają zarządzać obiektami CPlayer, CAI, CDynamicOBJ, CStaticOBJ, i te klasy mają wskaźniki do obiektów sceny. Nie wiem czy to jedyny sposób.

Druga sprawa to zakładając że mam różne typy meshów to gdzie trzymać ich deklaracje wierzchołków bo puki co to u mnie są one luzem....