Autor Wątek: Problem ze sceną  (Przeczytany 3122 razy)

Offline 3.14

• Użytkownik

# Listopad 07, 2011, 10:39:30
Nie bardzo miałem czasu by powalczyć z tym ale u mnie nie widać wogóle żadnego terenu. Jakoś na dniach podeślę ci scene z terenem.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline sztacheta28

• Użytkownik
    • Wsparcie dla Unity 3d po polsku

# Listopad 07, 2011, 12:03:33
Pobrałem tą scenę otworzyłem i widzę Cube i Plane w Hierarchy. Terenu tam nie ma(być może dlatego że przesłałeś scenę bez Assetów).
Dałeś im bardzo duże współrzędne(powyżej 2 tyś) więc nic dziwnego że przybliżanie i oddalanie widoku nic nie daje.
Jeśli używasz Unity 3.X kliknij dwukrotnie np. na Cube w Hierarchy a podgląd powinien najechać na ten obiekt. U mnie obydwa obiekty są widoczne, ale to nie świadczy o tym że masz dobre ustawienia edytora, bo ustawienia edytora są osobnymi plikami w folderze projektu i nie są zapisane w pliku sceny. W pliku sceny zapisywane są jedynie parametry i relacje GameObjectów.

Offline MazzirPL

• Użytkownik

# Listopad 14, 2011, 08:23:01
Jeśli mógłbym to proszę o przesłanie projektu z dobrymi ustawieniami. Jeszcze pokombinuję z tymi współrzędnymi jak wrócę do domu.

Offline RafałDz

• Użytkownik

# Listopad 30, 2011, 20:36:46
Cześć
Nie wiem czy to pomoże ale zapytam. Czy jak robiłeś nowy projekt importowałeś takie tam jak tekstury itp. Assets czy jakoś tak?

Pytam bo miałem podobną sytuację i ja po prostu nie zaimportowałem przy kreowaniu nowego projektu żadnych dodatków... - takie są moje początki ;-)

Offline xiva

• Użytkownik

# Grudzień 02, 2011, 17:14:16
no więc tak miałem podobny problem, najpierw myślałem że  karta mi wysiadła ale po włączeniu CryEngine było dobrze tak więc pozostawiłem za sobą tą tezę, pomogło dopiero przywrócenie systemu i nie spotyka mnie już ten problem, być może  to wrodzona wada silnika bo wyszukałem już kilka takich przypadków.