Autor Wątek: Gry dla dzieci  (Przeczytany 1642 razy)

Offline Ubuakri

• Użytkownik

# Październik 20, 2011, 11:18:06
Hej,

Jestem ciekaw waszej opinii na temat gier dla dzieci oraz konkretnego produktu, o ktorym mowa tutaj : http://kotaku.com/5851118/look-at-how-microsoft-wants-to-transform-sesame-street-its-the-future?tag=kinect .

Czy tego typu branza moze przynosic zyski ?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Esidar

• Użytkownik

# Październik 20, 2011, 12:56:10
Przecież gry dla dzieci istnieją od zarania dziejów (zobacz sobie chociażby stronę Disneya czy Nickelodeon). Również na Kinecta jest sporo gierek (np. ze Sponge Bob).

Ten News dotyczy tylko i wyłącznie IP jakim jest ulica sezamkowa. I nie dotyczy gier tylko telewizji interaktywnej.

Offline Ubuakri

• Użytkownik

# Październik 20, 2011, 13:13:19
@Esidar

To ze gry dla dzieci istnieja od zarania dziejow, to dla mnie zadna nowosc - moje pytanie bylo ukierunkowane odnosnie opinii forumowiczow o takich grach. W obecnych czasach wiele dzieciakow gra w gry, ktore z 'grami dla dzieci' maja niewiele wspolnego, wiec teoretycznie produkujac gre dla dzieci, musisz miec silne IP albo kierowac sie w strone rodzica, ktory dany produkt kupi.

Pamietam projekty na warsztacie, ktore grafika i prostota rozgrywki byly kierowane do najmlodszych, stad moje pytanie.

Czy Telewizja interaktywna to nie gra... zalezy jak na to spojrzysz, bo jesli od strony 3 letniego dziecka, ktory z checia spedzi kilka minut na zabawe przed telewizorem to dlaczego nie nazwac tego gra... ?

Offline Esidar

• Użytkownik

# Październik 20, 2011, 15:47:18
Nie jest to gra w tym sensie, że ten produkt nie będzie sprzedawany w pudełku w sklepie. To będzie stream video z serwerów MS. Stream będzie będzie reagować na to co robi dziecko. To co jest teraz najbliższe temu rozwiązaniu to interaktywne DVD (np. http://www.youtube.com/watch?v=RKgnmw4z-ew ).

Dlatego ten news, nie jest niczym szczególnym :) Kinect zamiast pilota do DVD i stream z serwerów zamiast płyty. Oczywiście dzięki temu że Xbox będzie w stanie dorysować grafikę która się zmienia w zależności od tego co dziecko robi, to jest to jakiś improvement. Ale nie rewolucja.

Czy to przynosi zyski ? Myślę, że Disney raczej na tym zarabia całkiem nieźle :)

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Październik 20, 2011, 16:13:25
(Poza tym co drugi FPS teraz to interaktywny film :D)

Offline Rydwan

• Użytkownik

# Październik 20, 2011, 16:43:58
Czy da sie zarobic?

Mysle, ze nie ma znaczenia, w tych czasach, czy to ma sens, jesli ktos ma odpowiednia sile marketingu, wszystko sprzeda.

A najlepszym tego dowodem sa tablety.

A gry z kinetykiem jak najbardziej. Niech grubasy wstana od pada i poskacza troche.
Rodzice na pewno, predzej wydadza pieniadze na tego typu gre/zabawe, niz NFS itp.

Offline Ubuakri

• Użytkownik

# Październik 20, 2011, 16:53:55
Nie jest to gra w tym sensie, że ten produkt nie będzie sprzedawany w pudełku w sklepie. To będzie stream video z serwerów MS.

Tego nie wiemy... :)

Poza tym chocby czesc produktow ze Steam nie jest dostepna w pudelku, i nadal kwalifikuja sie do miana gier.

Pamietam gry przygodowe, ktore polegaly na kilknieciu raz na 10-15 minut w jakies miejsce, a przez reszte czasu ogladanie wideo... :)
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2011, 16:56:10 wysłana przez Ubuakri »