Autor Wątek: Standardowe ikony aplikacyjne  (Przeczytany 3471 razy)

Offline bonifacy

• Użytkownik

# Październik 18, 2011, 12:51:54
Witam
Nie wiedziałem gdzie założyć ten temat, wiec stworzyłem go tutaj.
Moje pytanie brzmi: skąd można pobrać standardowe ikony do aplikacji (do toolbarów itp.) takie jak są w wordzie czy chociażby w visual studio? Szukałem trochę na necie ale w większości były to jakieś egzotyczne cukierkowe ikony, a potrzeba mi tych najzwyklejszych: "open", "save", "save as" itd.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Troll

• Użytkownik
    • Oficjalna strona gry Gizarma

# Październik 18, 2011, 12:59:53

Offline Zielony

• Użytkownik
    • Ghurund Engine

# Październik 18, 2011, 13:02:39
Podstawowe ikony visual ma w zestawie z odpowiednimi kontrolkami. Pozostałe niestety musisz sobie sam namalować, albo właśnie znaleźć w internecie darmowe, 'niecukierkowe'. Kazdy z wymienionych przez Ciebie programów ma po prostu własne obrazki, stworzone na potrzeby konkretnych aplikacji i chronione prawem autorskim.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Październik 18, 2011, 13:04:18
Standardowe ikony są pod Windowsem w pliku shell32.dll.

Offline bonifacy

• Użytkownik

# Październik 18, 2011, 13:19:33
Skorzystam ze strony, którą podał Troll. Widzę, że są tam ikony, takie same lub bardzo podobne do tych standardowych z windowsa.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Offline Karol

• Użytkownik

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Październik 19, 2011, 14:30:37
Jeśli chodzi o te stare, brzydkie, 16-kolorowe ikony 16x16, to ja używając ich w swoich programach zawsze po prostu włączałem WordPad czy coś w tym stylu, łapałem ekran do schowka klawiszem PrintScreen i stamtąd je wyciągałem.

Natomiast teraz są czasy kiedy wypadałoby zastosować jakieś ładniejsze ikony, dlatego korzystam z darmowych Tango Icon Gallery, Silk Icons albo właśnie znajduję poszczególne ikonki czy zestawy które mi się spodobają za pomocą IconFinder.

Chociaż jeszcze nowsza moda nakazuje, żeby ikony były czarno-białe i przedstawiały tylko kontur prostego symbolu. Tak ma Android albo Chrome. Chcąc mieć wszystkie w takim stylu można też takie poznajdować na IconFinder.

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Październik 19, 2011, 15:28:11
Ale przeciez standardowe systemowe "microsoftowe" ikony sa dostepne w VS do uzycia w aplikacjach tworzonych przez niego. Nie trzeba nic wyciagac. Aczkolwiek sa poniekad troszke ukryte ;)

W VS 2010, znajduja sie w "<katalog VS>\Common7\VS2010ImageLibrary" ... podobnie w 2008 i 2005, ale nie wiem czy tez w wersjach Express. Jest tam cala masa ikon i obrazkow, w roznych formatach ( .bmp, .png, .ico ), roznych rozdzielczosciach i kolorach, z przezroczystoscia, bez etc.... Doslownie praktycznie wszystkie ikony ktore sa uzywane w aplikacjach microsoftu. Kazda sekcja ma tez swoje "podsumowanie" w postaci zwyklej stronki html, z opisem ikon etc.

Warto o tym pamietac, zeby sie nie bawic w jakies screenshoty z WordPada ;)

Offline Rolek

• Użytkownik

# Październik 19, 2011, 15:46:12
Jeśli chodzi o te stare, brzydkie, 16-kolorowe ikony 16x16, to ja używając ich w swoich programach zawsze po prostu włączałem WordPad czy coś w tym stylu, łapałem ekran do schowka klawiszem PrintScreen i stamtąd je wyciągałem.
Nie łatwiej było wyciągnąć z comctl32.dll?

Offline Reg

• Administrator

# Październik 20, 2011, 16:33:16
Sprawdziłem, w Visual C++ Express (przynajmniej w wersji 2010) niestety nie ma tych ikon.

Natomiast w shell32.dll i comctl32.dll faktycznie jest dużo pięknych ikonek i bitmapek. Tylko wtedy kiedy ja to robiłem byłem jeszcze za mały i zbyt głupi, żeby znać Resource Hacker :)

Offline Paweł

• Użytkownik

# Październik 20, 2011, 18:00:59
>żeby znać Resource Hacker :)
Visualem też można zasoby wyciągnąć( a przynajmniej podejrzeć).
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2011, 18:06:16 wysłana przez Paweł »

Offline Reg

• Administrator

# Październik 21, 2011, 23:03:24
Jak to się robi?

Offline Rydwan

• Użytkownik

# Październik 21, 2011, 23:15:59
Pawel mial na pewno na mysli 'podejzec'.

Bez programow/wtyczek do Visuala nie da sie wyciagnac ikony.

Jedynie co mozna, samemu stworzyc/namalowac w VC, lub po dodaniu gotowej edytowac.