Autor Wątek: Konfiguracja serwera Apache + Symfony (paczka lampp - xampp na ubuntu server)  (Przeczytany 1244 razy)

Offline alexsoft

• Użytkownik

# Wrzesień 23, 2011, 13:58:21
Witam!

Może ktoś z was będzie mógł mi pomóc w rozwiązaniu mojego problemu. Na początek może lista katalogów:
/home/jakis_user/projekt_symfony/ - tutaj znajduje się projekt symfony, w środku mamy katalog "web" i to do niego będę linkowal
/otp/lampp/htdocs/ - tutaj jest DocumentRoot, tworzę w tym miejscu symlinka
/opt/lampp/htdocs/strona - symlink wskazujący na projekt_symfony/web

W katalogu web znajduje się gotowa strona, są tam katalogi images, css itp. Wszystkie wygenerowane strony podczepiaja obrazki z "/images/" i tutaj powstaje problem, gdyż chciałbym do strony odwoływać się poprzez "adres.pl/strona", a w ten sposób nie mam grafik - wydaje mi się, że obrazki sa czytane z:
/opt/lampp/htdocs/images
zamiast
/opt/lampp/htdocs/strona/images

Próbowalem korzystać z vhostów i mod_rewrite, żeby zmienić DocumenRoota dla strony, ale efektem tego było to, że strona bylo widoczna albo od razu pod "adres.pl" (zamiast "adres.pl/strona") albo... nie było nadal obrazków. Innym efektem jaki uzyskałem było to, że obrazki były widoczne tylko z sieci LAN (nawet nie z localhosta, a z innego komputera w sieci LAN), ale już nawet nie umiem tego odtworzyć, bo nie wiem jak to zrobiłem :)

Dodam tylko jeszcze, że bardzo niechętnie zmieniałbym kod strony.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych