Autor Wątek: Autotmake & friends z Mingw  (Przeczytany 1912 razy)

Offline Antrykot

• Użytkownik

# Grudzień 03, 2006, 22:41:42
Witam.
Jako że ostatnio po małej przerwie znów zacząłęm kodzić na linuksie, a że znów były problemy z kompilacją C::B, zainstalowałem sobie KDevelop3. Jest w miare fajne. no i generuje config i inne fajne skrypciki.
Ja mam natomiast następujący problem. Jak zrobić 2 targety, jeden na linuksa, drugi na windowsa (przez MinGW), żeby sie ładnie i bezproblemowo kompilowało.
Gdy zrobie w KDev nowy target, ustawie ładnie opcje tak jak w FAQ, to mi autotoolsy plują errorem, że ten katalog jest już skonfigurowany, i żebym wyczyścił tą konfiguracje :/
Ktoś wie jak to ustawić ?

//edit
Już nie dostaje takiego errora :P
Teraz mam coś w tym klimacie :
cd '/home/antrykot/devel/controler' && WANT_AUTOCONF_2_5="1" WANT_AUTOMAKE_1_6="1" make -f Makefile.cvs && cd '/home/antrykot/devel/controler/win32' && CXXFLAGS="-o spyder001.exe" CXX=mingw "/home/antrykot/devel/controler/configure" --host=i686-pc-linux-gnu --build=win32 && cd '/home/antrykot/devel/controler/win32' && WANT_AUTOCONF_2_5="1" WANT_AUTOMAKE_1_6="1" make -j1
aclocal
autoheader
autoheader: error: AC_CONFIG_HEADERS not found in configure.in
automake
Makefile.am:6: bad macro name `_SOURCES'
Makefile.am:6: invalid unused variable name: `_SOURCES'
make: *** [all] Error 1
*** Exited with status: 2 ***
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2006, 22:46:14 wysłana przez Antrykot »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Ocelot

• Użytkownik
    • Ocelot's Jungle

# Grudzień 04, 2006, 10:36:54
znów były problemy z kompilacją C::B
Na liście z nigthbuld, zwykle są wersje zkompilowane dla Linuxa i z tego co widzę są linki do instrukcji kompilacji dla L. (przyniajmniej był odnośnik w okolicach piątku albo soboty)

Offline Antrykot

• Użytkownik

# Grudzień 04, 2006, 11:10:36
To ja dobrze wiem. Tylko że nie ma paczek dla debiana. A z instrukcją sie oczywiście zapoznałem i raz nawet udało mi sie skompilować, ale wymieniłem dysk, i stwierdziłem, że nie chce mi sie kolejnego dnia tracić na kombinacje :)