Autor Wątek: Uniwersalny Instalator  (Przeczytany 2736 razy)

# Wrzesień 04, 2011, 02:59:54
W sensie są priorytetowe pliki do pobrania ale to już jest ukryte od użytkownika.

A pauza - czy ja wiem ... po co ?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Joker

• Użytkownik

# Wrzesień 04, 2011, 03:04:37
powiedzmy że mój projekt waży 4 GB, i teraz chce użyć twojego instalatora, a głównym powodem tego było by to że nie każdy ma tak dobre łącza żeby zassać sobie te 4GB w 30 minut, albo z jakiegoś innego powodu nie mogą mieć włączonego Pc na czas ściągania ( dajmy na to 2h ), i tu się przydaje pauza, muszę gdzieś wyjść , wyłączyć PC to pauza i nie mam żalu że już 40 % zassane a jak przerwę to od nowa. Tak naprawdę jedyny sens takich instalatorów pobierających całą grę przez internet to właśnie funkcja pauzy, sam sprawdź jak to wygląda w grach mmo, gdzie najczęściej się to stosuje.

Offline maciek_slon

• Użytkownik

# Wrzesień 04, 2011, 10:13:04
...a w tym czasie umilać czas muzyczką,klimatyczną oprawą graficzną i screenami....

A czy jest możliwośc wyłączenia owej muzyczki? Bo raczej mało kto będzie siedział 20 minut i gapił się w pasek postępu, zapuści w tle instalację i zacznie robić coś innego, a taka muzyczka to tylko wkurza...

# Wrzesień 04, 2011, 11:20:41
A czy jest możliwośc wyłączenia owej muzyczki? Bo raczej mało kto będzie siedział 20 minut i gapił się w pasek postępu, zapuści w tle instalację i zacznie robić coś innego, a taka muzyczka to tylko wkurza...
Górny lewy przycisk :)

Joker:
No dobra, coś się z tym wykombinuje

Offline maciek_slon

• Użytkownik

# Wrzesień 04, 2011, 12:03:29
O masz, faktycznie... Tam jest przycisk. No to jeszcze nad czytelnością całości trzeba popracować :D

A z ficzerów które ja bym chętnie widział w takim projekcie dodam jeszcze możliwość uruchomienia całkowicie bez GUI :P Takie małe konsolowe zboczenie.

Offline Xender

• Użytkownik

# Wrzesień 06, 2011, 10:01:10
@Władek - mnie nie interesuje, czy własnoręcznie implementujesz http czy jednym wywołaniem ściągasz plik - to są szczegóły implementacyjne. Rozumiem, że program z założenia ma być jak najprostszy, ale musi też spełniać swoje zadanie. Możliwość wznawiania to absolutne minimum. Rozumiem, że można to wykorzystać jako downloader właściwego instalatora, ale to dodaje kolejny program do kolejki. Dla twórcy gry lepiej samemu zrobić launcher, który będzie obsługiwał wszystko co trzeba, będzie od razu instalował grę/patche i będzie je uruchamiał.

Co do pomysłu: twój pomysł to jest właśnie coś na kształt launchera, ale jak na launcher ma za mało możliwości.

# Wrzesień 06, 2011, 13:40:42
- możliwość uruchamiania ściągniętych programów
- zapisywanie aktualnie pobranych i niepobranych plików,ew. pauza/wznowienie
- uruchamianie z poziomu konsoli
- unistall
- lepsze sprzątanie

# Wrzesień 08, 2011, 22:07:18
Dopiero skończyłem edytor exeka, feature muszą poczekać jeszcze

Instalator : Download
Edytor exe: Download

// Już drugi raz cię poprawiam z tym słowem... "Future" i "feature" to dwie skrajnie różne rzeczy. -Xirdus
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2011, 22:18:13 wysłana przez Xirdus »

# Wrzesień 23, 2011, 21:03:21
Projekt nie umarł, był tylko mały przestój.
Edytor listy rzeczy [DOWNLOAD]
Teraz będę tylko ulepszał,również wg. waszych sugestii to co zrobione