Autor Wątek: Android - [Program] wspomaganie(makra) + kolorowanie składni c++  (Przeczytany 4066 razy)

Offline dereker

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2011, 16:30:17
Witam,

Kiedyś bawiłem się czymś takim na wykładach na studiach na Windows Mobile.
Super rzecz, na prawdę, można sporo świetnego kody napisać, na niektórych nudnych wykładach.

Lecz telefon jak i program był bardzo słaby.

Teraz mam Androida, i oczywistsze system ten ma i większe możliwości.

Znacie może takie programy ?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Wrzesień 01, 2011, 17:21:14
(Tak z ciekawości - kodujesz na klawiaturze telefonu, czy masz jakąś fajną na bluetooth?)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Wrzesień 01, 2011, 19:26:27
Napisac nie byloby specjalnie trudno.... Tyle ze kompilacja, to pewnie jakis zdalny serwer. No i chyba na tablecie/z klawiatura bluetooth, byloby latwiej.

Offline dereker

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2011, 21:01:11
@Kos
Na telefonie z QWERTY lub na ekranowej.

Na zwykłej komputerowej pisze się nie wiele szybciej od tych telefonowych.

@vashpan
Kompilacja to przegięcie, tylko totalny psychol zamienił by Komputer na PDA/Smartfon.

Pomijając wykłady, nie raz zdarzają się takie przypadki, że gdzieś czekamy nawet ze 2-3h.

Zawsze w takich momentach zamiast się nudzić, to można kodować.
"Grosz do grosza i się uzbiera"

Zastanawiam się na nadpisanie czegoś takiego, ale nie ma sensu "wywarzać otwartych drzwi", jeśli jest już takie oprogramowanie

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Wrzesień 01, 2011, 21:45:56
Na zwykłej komputerowej pisze się nie wiele szybciej od tych telefonowych.

Jak jesteś w stanie posuwać dwoma palcami tak szybko, jak większość ludzi pisze dziesięcioma, to gratuluję ;)

BTW- w takich wolnych chwilach proponuję programować na papierze. Szkice, projekty, makiety GUI, taski, schematy danych... jest milion rzeczy, które warto jest narysować przed zakodowaniem.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Wrzesień 01, 2011, 21:57:17
Zależy czego kompilacja. Bez jakichś hardcoreowych optymalizacji to nie widzę żadnego problemu, o ile tylko sensownie ograniczymy samą kompilację (minimalistyczne nagłówki, itp). Alternatywnie, jeżeli wybierzemy język inny niż C++.

Jak jesteś w stanie posuwać dwoma palcami tak szybko, jak większość ludzi pisze dziesięcioma, to gratuluję ;)
Ja na Galaxy S wyciągam jakieś 30-50% szybkości pisania na zwykłej klawiaturze (niestety, 10 palcami pisać sie nigdy nie nauczyłem). Problem pojawia się tylko w momencie, gdy mamy wpisywać krzaczki i dzikie znaki, a jeszcze większym problemem jest edycja tekstu. Jeżeli już, to trzeba by wybrać mało złożony język i/lub używać dedykowanej klawiatury (aczkolwiek bez popadania w skrajności z czasów ZX Spectrum). :)

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Wrzesień 01, 2011, 22:04:34
Na Androidzie można sobie przecież postawić zwykły terminal i gcc (albo lepiej -- llvm+clang) :D

Offline mihu

• Użytkownik
    • mihu

# Wrzesień 01, 2011, 22:07:53
Ja jak mam wolny czas i nie mam pod ręką komputera, to po prostu coś czytam na telefonie. Chyba nigdy jako programiście i człowiekowi ciekawemu świata nie brakuje ci książek czy artykułów do czytania? :)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Wrzesień 01, 2011, 22:18:55
Na Androidzie można sobie przecież postawić zwykły terminal i gcc (albo lepiej -- llvm+clang) :D
Wiele stawiać chyba nie trzeba, bo Android to przecież Linux, więc terminal gdzieś tam powinien być. Swego czasu czytałem o ciekawym bugu polegającym na tym, że po starcie systemu gdzieś w tle zostawała otwarta konsola z zalogowanym adminem i interpretowała wszystko, co się na komórce wpisało (efekt: napisanie "reboot" w SMSie powodowało reboot telefonu).

Chyba nigdy jako programiście i człowiekowi ciekawemu świata nie brakuje ci książek czy artykułów do czytania? :)
Tyle że czasem człowiek wolałby coś potworzyć zamiast nasączać się wiedzą. :)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Wrzesień 01, 2011, 22:36:37
Pod iOS po Jailbreaku tez mozna sobie doinstalowac nie tylko bash'a ( ktory chyba nawet jest oryginalnie w systemie do odpalania roznych skryptow wewnetrznych ), ale wlasnie tez GCC, Pythona czy nawet 'duza' Jave ;) do wyboru do koloru.... Kiedys sam sie bawilem w ten sposob i logowalem sie np. przez ssh do urzadzenia lezacego gdzies pod posciela ;) Fajnie bylo sobie poobserwowac np. zuzycie pamieci i CPU przez rozne aplikacje i gierki - ot taka geekowska mania. ( Pomijam fakt ze majac konto deweloperstkie mozna podlaczyc 'manager zadan' i bez jailbreaka i obserwowac to samo ;) no ale do tego potrzebny jest kabel, a tak odpalalem sobie w zdalnej konsoli programik 'top' i tyle ;) ) Vim'a tez mozna sobie zainstalowac ;) Zapewne podobny zestawik mozna uzyskac pod Androidem.

Tyle ze nigdy nie pisalbym na ekranowej klawiaturze programow ;) Owszem - jest ona dosc szybka - ale 'dosc' to znaczy na tyle ze w miare wygodnie i szybko mozna wpisac cos w wyszukiwarke, jakas notatke, liste zakupow, sms'a i tak dalej. Ale nijak nie wyobrazam sobie bym pisal z predkoscia zblizona do tej na zwyklej klawiaturze ;) ( chyba ze z laptopa ) Tak jak u KK to jest jakies 40% zwyczajnej predkosci. Ale zastanawiam sie jakby sie tutaj spisywala klawiatura ekranowa z tabletow.

Mi by sie jednak chyba nie chcialo.... bez przesady ;) Trzeba troche od kodu odpoczac - jak pisal Kos - fajnie jest na nudnych wykladach sobie cos zaprojektowac na kartce obmyslec algorytm etc. Takie notatki potrafia potem dac fajnego boosta w produktywnosci, nie trzeba wiec specjalnie 'zmuszac' sie do kodowania...

Offline Kurak

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2011, 22:43:37
Naprawdę tracicie tylko połowę prędkości pisząc na telefonie tekst naszpikowany znakami spoza A-Za-z0-9,. ? Z klamerkami nawiasami kwadratowymi średnikami? Tak imponujące, że aż ciężko uwierzyć :) Chyba że źle zrozumiałem mowa o klepaniu sms-ów ;)

Offline szalony_zlomiarz

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2011, 22:49:11
Jest taka aplikacja Touchqode (http://www.touchqode.com/), można nawet kompilować i uruchamiać proste programy przez ideone.com

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Wrzesień 01, 2011, 23:31:45
Naprawdę tracicie tylko połowę prędkości pisząc na telefonie tekst naszpikowany znakami spoza A-Za-z0-9,. ? Z klamerkami nawiasami kwadratowymi średnikami? Tak imponujące, że aż ciężko uwierzyć :) Chyba że źle zrozumiałem mowa o klepaniu sms-ów ;)
Mowa o klepaniu SMSów, ale o czymś to świadczy. Kwestia skonstruowania takiego języka i klawiatury do niego, w którym by się dobrze pisało na smartphonach.

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Wrzesień 01, 2011, 23:43:20
Jest taka aplikacja Touchqode (http://www.touchqode.com/), można nawet kompilować i uruchamiać proste programy przez ideone.com

Filmik idealnie prezentuje moje wyobrazenie o kodzeniu na smartfonie ;) Ale jak powiedzialem - nadal ciekaw jestem tabletow....

@Kurak: no ja mowilem raczej o tekscie typowo 'smsowym', ale zwrociles uwage na konkretny problem ;) Mysle jednak ze porzadny programik do takiego czegos, powinien miec customowa klawiature.. z dodatkowym rzedem przyciskow ( i skrotow ) do popularnych znakow i tekstow dla danego jezyka.

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Wrzesień 01, 2011, 23:49:03
No bo graficzne edytory się nie nadają. Ale taki vim w połączeniu z N900 czy Desire Z (ogólnie z telefonem z fizyczną klawiaturą) dają radę.