Autor Wątek: Logo - programowanie ?  (Przeczytany 5443 razy)

Offline Jakubek

• Użytkownik

# Luty 01, 2006, 13:47:25
Witajcie :D !

Moje profesorka od Informatyki powiedziała:

W następnym półroczu będziemy uczyć się Logo

Co to jest to Logo?? Ona powiedziała, że coś o programowaniu, ale co?? Nigdzie na google nie mogę znaleźć...

Pozdrawiam  :D

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline bojkar

• Użytkownik
    • Profesjonalne aplikacje i strony internetowe

# Luty 01, 2006, 13:51:01
heehe zolwik :] Dokladnie to sie nazywa "Logo Komeniusz" To napewno nie jest programowanie a raczej pisanie skryptow. Wpisujesz odpowiednie komendy i sterujesz "zolwikiem" ktory cos tam sobie rysuje (http://www.zszmszanadolna.oswiata.org.pl/gimnazjada/logo.jpg)

Offline Jakubek

• Użytkownik

# Luty 01, 2006, 13:53:43
Jak w przedszkolu :D :D

Offline REGi

• mod team ^_^
  • Użytkownik
    • 2DEV

# Luty 01, 2006, 14:21:31
to tego jeszcze się używa w szkołach? porażka :P

Offline Jakubek

• Użytkownik

# Luty 01, 2006, 14:42:59
widocznie tak :D
ale będą jaja na lekcjach :D

Offline mINA87

• Użytkownik

# Luty 01, 2006, 17:10:36
nom kopulacje zółwi, rysowanie pentagramów, ataków na WTC itp.. jak informatyczka kumata to może coś z tego wyniesiecie ^^ a jak nie to będziecie przepisywać przykłady z kartek ^^

Offline mosowski

• Użytkownik

# Luty 01, 2006, 17:16:19
hehe Mi, jeszcze za czasów gimnazjum, z tego nauczycielka pozwoliła fakultet prowadzić  bo kilka rysuneczków wykonałem na pierwszej lekcji "spoza" zakresu nauczania, jak to mają w zwyczaju koderzy :P nie ma nic lepszego niż uczyć chołotę która uczyć się zamiaru nie ma  ::)

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Luty 01, 2006, 17:30:14
Heh, pamiętam, jaki wypasiony, kolorowy zegarek zrobiłem w Logo w podstawówce :). Z czterema wskazówkami :). Aż się łezka w oku kręci :).

Offline ktostamktos

• Użytkownik

# Luty 02, 2006, 18:46:17
Ja obecnie również uczę sie LOGO( a raczej informatyczka tak twierdzi).  Nie uważam, żeby dało się coś z tego wynieść, no chyba, że  operacji na zmiennych (lol) i podstaw OOP'u. Ale czy nielepie od razu zacząć  od np. C++? (

Offline Jakubek

• Użytkownik

# Luty 02, 2006, 19:32:31
ale to jakiś program jest ?? ,... jak tak to podajcie linka :D

Offline Hadrian W.

• Użytkownik
    • Homepage

# Luty 02, 2006, 19:37:26
http://www.sdsi.eu.org/~wojnow/pomoce_dydaktyczne/programowanie/logo/ - pierwszy wynik z googli na zapytanie "logo informatyka", byla tez wersja nieokienkowa :P
Nauczcie sie szukac :P

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Luty 02, 2006, 20:32:55
Nie uważam, żeby dało się coś z tego wynieść, no chyba, że  operacji na zmiennych (lol) i podstaw OOP'u.

Można wynieść jedną, bardzo przydatną umiejętność - można nauczyć się rekurencji, a to już coś na prawdę przydatnego.

Offline Mardok

• Użytkownik

# Marzec 28, 2006, 20:51:35
Powiem szczerze - ja nic nie wyniosłem z logo ;D. Możecie mówic, ze jestem programistą do bani ale moje oceny z logo to:2 i 1  ;D.  Wydaje mi sie, że logo to jedna wielka pomyłka - takie jest moje osobiste zdanie.
pozdrawiam

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Marzec 28, 2006, 21:10:48
My, żeby z 'logo' powalczyć, musieliśmy najpierw interpreter napisać :P Poważnie :D

Offline Silther

• Użytkownik

# Marzec 29, 2006, 00:45:03
IMO logo jest bardziej powiązane z algorytmiką niż z programowaniem. W zasadzie chodzi tam bardziej o opracowanie algorytmu, który by coś narysował, niż o kompletny program.