Autor Wątek: Creative Commons (CC-BY-SA).  (Przeczytany 2072 razy)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Sierpień 29, 2011, 15:39:51
Pytanie czy utwor grany sobie w "tle" gry, jest "zsynchronizowany w czasie z obrazem" ?

Moim zdaniem nie da sie podpiac przecietnej gry ( i jej sciezki dzwiekowej ) pod ten paragraf... Tutaj moze chodzic bardziej o gry w stylu np. Audiosurf, czy Guitar Hero... gdzie melodia/muzyka jest integralna czescia gry.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Ivian

• Użytkownik
    • Ivian's Cave

# Sierpień 29, 2011, 16:29:25
Witam,
Wykorzystując materiały na licencji Attribution-ShareAlike (CC BY-SA) w innym utworze należy zastosować tę samą (lub kompatybilną) licencję dla nowo powstałego utworu tj. odp. B.
Więcej o tym w pełnej treści licencji
http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/legalcode

pozdrawiam serdecznie

Kamil Śliwowski
Creative Commons Polska / Poland
www: http://creativecommons.pl

No i wszystko (chyba) jasne.

//edit: Wspomnienie o licencji kompatybilnej podsuwa pytanie: jaka jest kompatybilna? Tabelka przedstawia jakie są. Niestety dla BY-SA kompatybilna jest tylko BY-SA oraz BY i PD.

To pozwala jednak na pewne obejście:
Pobieram grafikę A. Przerabiam grafikę A  na A' udostępniam ją jako CC-BY. Grafikę A' adaptuję w grze, którą wydaję komercyjnie na własnej licencji.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2011, 16:36:03 wysłana przez Ivian »

Offline skoti

• Użytkownik

# Sierpień 29, 2011, 16:45:37
No i wszystko (chyba) jasne.

//edit: Wspomnienie o licencji kompatybilnej podsuwa pytanie: jaka jest kompatybilna? Tabelka przedstawia jakie są. Niestety dla BY-SA kompatybilna jest tylko BY-SA oraz BY i PD.

To pozwala jednak na pewne obejście:
Pobieram grafikę A. Przerabiam grafikę A  na A' udostępniam ją jako CC-BY. Grafikę A' adaptuję w grze, którą wydaję komercyjnie na własnej licencji.
Dla BY-SA kompatybilna z CC jest tylko BY-SA - nie możesz zmienić jej licencji na inną... za to jeśli twór orginalny jest na BY lub PD możesz zmienić licencje na BY-SA!

Offline Ivian

• Użytkownik
    • Ivian's Cave

# Sierpień 29, 2011, 17:05:23
Wiem wiem. Spojrzałem na tabelę odwrotnie. Kompatybilna jest również GNU FDL.

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Sierpień 29, 2011, 17:07:33
Napisałem maila do CC, i post na forum prawniczym. Poczekam na efekty.

Kiepski kierunek, sensowniej byłoby uderzyć do autora przedmiotowego utworu.

Offline Ivian

• Użytkownik
    • Ivian's Cave

# Sierpień 29, 2011, 17:09:15
Chciałem dowiedzieć się jak w ogóle patrzy się na taką licencję. Ale będę też pisał do autora o ew. zmianę licencji na CC-BY.