Autor Wątek: std:: z C++x0 w Visual studio 2010 express  (Przeczytany 1864 razy)

Offline mararok

• Użytkownik
    • Dark Program

# Sierpień 26, 2011, 13:12:18
Skąd wziąć pliki nagłówkowe z nowej część biblioteki standardowej z C++x0 do visuala ?\
np. nie mam u siebie pliku thread.h

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Rolek

• Użytkownik

# Sierpień 26, 2011, 13:37:24
Poczekaj na nowe wydanie Visuala.

Offline mararok

• Użytkownik
    • Dark Program

# Sierpień 26, 2011, 13:38:24
A nie można ściągnąć brakującej części std?

Offline hashedone

• Użytkownik

# Sierpień 26, 2011, 13:41:36
Microsoft nie wydał puki co nowej wersji biblioteki standardowej (aktualna posiada sporo fajnych rzeczy z C++0x, ale nie wszystko). Jeśli będziemy mieli trochę szczęścia, to doczekamy się jakiegoś SP przed nowym wydaniem.

Offline mararok

• Użytkownik
    • Dark Program

# Sierpień 26, 2011, 13:47:56
A można wziąść wątki z boosta(to one mają być częścią std) i bezpośrednio włączyć do swojego silnika (fizycznie przekopiować pliki biblioteki do katalogu projektu ), czy to będzie zgodne z licencją?

Offline kapec94

• Użytkownik

# Sierpień 26, 2011, 15:46:34
Wątpię, żeby ktoś tutaj znał licencję Boosta na pamięć. Przeczytaj, dowiedz się, ale ja myślę, że tak.
A co do STL-a, nie jestem pewien, czy nowe "wydania" nie są czasem dołączane do nowych wersji Windows SDK.

Offline vojtek

• Użytkownik

# Sierpień 26, 2011, 21:42:47
std::thread będzie w VC11
http://connect.microsoft.com/VisualStudio/feedback/details/633809/std-thread

Odnośnie boost::thread: tak, licencja boost'a jest bardzo przyjazna. Ale łatwiej będzie trzymać boosta osobno i wymagać, by użytkownicy mieli go zbudowanego, niż kopiować źródła i podłączać do własnego build-systemu.

std::thread różni się trochę od boost::thread, ale to drugie było modyfikowane tak, by jak nabjliżej odzwierciedlać drafty standardu w czasie prac.

bs.mechanik

• Gość
# Sierpień 26, 2011, 23:43:08
Poza tym, lepsze wsparcie dla nowego C++ będzie pewnie z jakimś SP.