Autor Wątek: From Dust  (Przeczytany 1792 razy)

Offline MrKaktus

• Użytkownik

# Sierpień 23, 2011, 13:55:12
Jak wam sie podoba?
To kolejna gra autora Another World.
Ja mam mieszane uczucia niestety.

Na (+):
- super podoba mi sie algorytm modyfikacji terenu
- pomysl laczenia i wykorzystywania żywiołów do osiągnięcia różnych efektów i celi w grze
- bycie duchem ziemi pomagajacym plemieniu bardzo zgrabnie laczy gameplay
 (musisz pomagac plemieniu zakladac wioski, w zamian ich totemy zwiekszaja Twoje mozliwosci)
- wogole bardzo fajne ze powstala gra inna od wszystkich i bazujaca na czyms innym niz urywanie łbów :P

Na (-):
Mimo tych wszystkich plusów gra na PC wygląda jakby zabrakło czasu na wszystko inne poza samą
rozgrywką:
- wszędzie ta sama animacja między poziomami która urywa się bez zadnego fadea
- sterowanie wogole nieintuicyjne i niedopracowane (zmiana pozycji kamery) sprawia ze
traci sie wiele z przyjemnosci grania

A co wy sadzicie o tej grze?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline vinc999

• Użytkownik

# Sierpień 23, 2011, 14:13:26
Thx za posta, bez niego pewnie predko bym sie nie dowiedzial, ze jest cos takiego. Obejrzalem filmik, wyglada kozacko. Musze sie w to wyposazyc.

Myslicie, ze to jest na wokselach? Mi juz wystarczy sama modyfikacja terenu + woda. Spedze troche czasu bawiac sie w Mojzesza.

Offline vinc999

• Użytkownik

# Sierpień 23, 2011, 14:44:01
Oj, nie moge juz edytowac://

Znalazlem jakis filmik na youtube - koles odparl narzekania co niektorych, ze te ludziki w grze sa glupie i niekiedy nie daja sobie rady zeby przejsc z jednego miejsca do drugiego:
"Te ludziki musza byc troche glupie, bo gdyby nie byly, to by nie potrzebowaly boga".

Ja odpadlem po tym tekscie. Niezle haslo...:D

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Sierpień 23, 2011, 15:07:16
Na pewno nie jest na voxelach - to zwykla geometria

Mam bardzo podobne odczucia co MrKaktus - jestem pelen podziwu dla fizyki plynow, symulacji erozji i ogolnie podstawowej mechaniki gry, ale jednoczesnie czegos tutaj brakuje i gameplay jest ostatecznie zbyt plytki.

Poza w gruncie rzeczy schematycznym potem wypelnianiem dziur, wylewaniem wody tak naprawde nie ma juz bardzo szybko nic.

Offline MrKaktus

• Użytkownik

# Sierpień 24, 2011, 00:00:09
Symulacja jest na zwykłym gridzie, taki algorytm komórkowy. Wiecej o tym mozna bylo uslyszec na GDC Europe 2010 :). Wszystko jest wyrownane do linii cache i jej wieloktrotnosci jezeli chodzi o dane opisujace teren i potem masywne DOD na SIMD. Oto link do wykladu:
http://gdcvault.com/play/1013667/Creating-a-High-Performance-Simulation

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Sierpień 24, 2011, 08:34:15
Thx za posta, bez niego pewnie predko bym sie nie dowiedzial, ze jest cos takiego.

Serio? Przecież świat growy od miesięcy jest zalewany informacjami i trailerami na temat tej gry. Wystarczy śledzić dowolny portal/blog/podcast o grach i na pewno w ciągu ostatniego roku usłyszałoby się o From Dust kilka razy. Ja zupełnie nie gram ale trailer widziałem wiele razy, bo nie sposób było ten temat pominąć przy przeglądaniu codziennej porcji RSSów.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Sierpień 24, 2011, 09:14:18
Oto link do wykladu:
Rozumiem, że wejdą tam tylko bywalcy GDC, tak?

Offline MrKaktus

• Użytkownik

# Sierpień 24, 2011, 10:50:36
I osoby które mają wykupiony dostęp do GDC Vault, takie życie.
Jakby była opcja udostępnienia wykładu to bym to przecież zrobil.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Sierpień 24, 2011, 10:59:42
Wykupiony? A gdzie się wykupuje dostęp? Na site jakoś nie mogę znaleźć...

http://screenup.pl/?l=L9D14LZ - widzieliście to? :o

Huh, nie wygląda by to udostępniali gdzie indziej, a temat mnie interesuje... Masz namiary na autora? Napisałbym, może mi sam udostępni :)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Sierpień 24, 2011, 11:06:16
Zdziwiony ze Google sledzi kazdy ruch uzytkownika ;) To pewnie dlatego ze MrKaktus jest na Google+ czy cos i "zalajkowal" ow wyklad.

Mnie tez ciekawi temat, jak sie wykupuje ten dostep ( zreszta nie tylko dla tego wykladu.... ) i ile to kosztuje ?

Offline MrKaktus

• Użytkownik

# Sierpień 24, 2011, 11:47:17
Beka :). Właśnie problem w tym że nic nie lajkowałem ani nic :). Google czyta mi w głowie :P.
Tutaj link do beta programu GDC Vault:
http://gdcvault.com/inquiry/
Cene szacuje na jakies ~1000$ lub ~300-400e za rok.