Autor Wątek: Team KG-06.  (Przeczytany 7493 razy)

Offline sobol

• Użytkownik

# Listopad 29, 2006, 02:21:38
Jestem ciekaw czy ktos z Warsztatu sie zglosil do Was ;p
Powiem wam (warsztatowiczom) jako ciekawostkę, że na warsztacie można wyhaczyć bardzo dobrych grafików :> I to okazuje się, że łatwiej niż na max3d.pl ;p hehe

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline W0jciechZ

• Użytkownik
    • WOJZAB Computers

# Listopad 29, 2006, 10:00:13
5 programistów;-)
U mnie w firmie gdzie wdrażamy SAP'a, obrabiamy bazy danych, tworzymy oprogramowanie do druku cyfrowego itd itp mamy z 6 programistów;-)

Więc nie przesadzajcie z ilością. Najlepiej jest samemu zacząć projekt i pisać, pisać, pisać. Potem dopiero jak sił nie starcza zacząć mysleć o współpracy z kimś.

Poza tym co to znaczy że sporo umiecie? W czym piszecie? Jakie języki znacie? technologie? platformy? duże wdrożenia? projekty? jakie? nazwy itd itp. To bardzo pomaga im więcej napiszecie o sobie tym bardziej profesjonalnie zostaniecie odebrani przez społeczność warsztatową. Zrozumcie że tu co drugi pisał że ma zespół i robi grę i tak nic z tego nie  wychodzi. Więc zrozumcie że jesteśmy sceptycznie nastawieni na takie teamy. Ale mam nadzieję że wyprowadzicie nas z tego naszego okropnego założenia. Bo jak wam się nie uda to będziemy jeszcze bardziej depresyjni jeśli chodzi o przyszłość GD w naszym kraju.

Offline PRG3D

• Użytkownik

# Listopad 29, 2006, 13:16:29
Poza tym co to znaczy że sporo umiecie?
Znamy (co niektóźi) bardzo dobrze c++. Może to nie rewelacja ale zawsze coś.
W czym piszecie?
Microsoft Visual C++ 6.0
Jakie języki znacie?
Ja znam C++, TP, QBasic, Logo (choć korzystam tylko z c++ i TP).
duże wdrożenia?
narazie brak (tylko prywatne projekty na konkursy).

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Listopad 29, 2006, 14:00:19
Logo trudno nazwać językiem programowania...
I błagam - przed wysłaniem posta przepuść go choć przez worda jak nie chce Ci się zajrzeć do słownika (niektóźi - brrrrr).
O platformie, technologii też nic nie napisaliście, a jeśli nie przygotujecie jednego bardzo dobrego posta opisującego Wasze podstawowe założenia, to nie macie liczyć na to, że ktoś potraktuje ten projekt poważnie.

hans_

• Gość
# Listopad 29, 2006, 14:43:40
5 programistów;-)
U mnie w firmie gdzie wdrażamy SAP'a, obrabiamy bazy danych, tworzymy oprogramowanie do druku cyfrowego itd itp mamy z 6 programistów;-)

Więc nie przesadzajcie z ilością. Najlepiej jest samemu zacząć projekt i pisać, pisać, pisać. Potem dopiero jak sił nie starcza zacząć mysleć o współpracy z kimś.

Poza tym co to znaczy że sporo umiecie? W czym piszecie? Jakie języki znacie? technologie? platformy? duże wdrożenia? projekty? jakie? nazwy itd itp. To bardzo pomaga im więcej napiszecie o sobie tym bardziej profesjonalnie zostaniecie odebrani przez społeczność warsztatową. Zrozumcie że tu co drugi pisał że ma zespół i robi grę i tak nic z tego nie  wychodzi. Więc zrozumcie że jesteśmy sceptycznie nastawieni na takie teamy. Ale mam nadzieję że wyprowadzicie nas z tego naszego okropnego założenia. Bo jak wam się nie uda to będziemy jeszcze bardziej depresyjni jeśli chodzi o przyszłość GD w naszym kraju.

Cos umiemy, choc nie wszyscy to potrafia...

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Listopad 29, 2006, 15:08:39
Sorry, ale nie rozumiem za nic tego posta :/ Co umiecie? I kto nie umie?

LOR - przeczytałem właśnie o tych grafikach - czyżbyś jakichś znalazł ;) ?

hans_

• Gość
# Listopad 29, 2006, 15:15:21
Skoro ktos sie pyta czy cos umiemy to ja sie pytam czy ten ktos umie to co ja i tyle. Np. prosta fizyke do gry 3d stworzyc
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2006, 15:17:55 wysłana przez hans_ »

hans_

• Gość
# Listopad 29, 2006, 15:19:01
Sorry, ale nie rozumiem za nic tego posta :/ Co umiecie? I kto nie umie?

LOR - przeczytałem właśnie o tych grafikach - czyżbyś jakichś znalazł ;) ?
Ano jest jeden i cos tam robi powoli...

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Listopad 29, 2006, 15:39:50
_hans - wielu wypowiadających się w tym temacie umie naprawdę dużo ;) Więc nie pytałbym ludzi, którzy tu piszą krytyczne wiadomości o poziom ich wiedzy, bo wystarczy ich posty poczytać.

hans_

• Gość
# Listopad 29, 2006, 15:50:54
_hans - wielu wypowiadających się w tym temacie umie naprawdę dużo ;) Więc nie pytałbym ludzi, którzy tu piszą krytyczne wiadomości o poziom ich wiedzy, bo wystarczy ich posty poczytać.
ok, ja tez lubie bazy danych :)
i jeszcze jedno, skoro sa sceptycznie nastawieni to niech sobie robia co robia a nie krytykuja z pozycji wyzszego bo to najlatwiej
koniec.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2006, 15:53:37 wysłana przez hans_ »

Offline Mattrick

• Użytkownik

# Listopad 29, 2006, 15:52:30
Nie chce nic mówić, ale z C++ i TP gry nie napiszecie. Potrzeba jest też znajomość biblioteki graficznej, ew. WinAPI do wyświetlania grafiki, itp.

Offline eax

• Użytkownik

# Listopad 29, 2006, 16:10:49
rozbawiliście mnie do łez prawie :) (tylko nie wiem czy te łzy ze szczęścia czy z żalu...).
1.Team powstał w sobotę - pierwszy minus, ludzie nic jeszcze razem nie skodzili, a już poszerzają horyzonty o nowych członków.
2.Jestem dys... - to chyba was dyskwalifikuje na tym forum :). Takie tłumaczenie, to tylko oznaka lenistwa, co też nie jest dobrym prognostykiem dla teamu ( to lenistwo może przełożyć się na pracę koderską ).
3.Portfolio, projekty, kody - brak. Więc z czym wy do ludzi?
4.Śmiem twierdzić, że poszukujecie naiwnych, którzy NAUCZ¡ WAS ( bo raczej sądząc po poziomie tego forum, to nie macie kogo tu szkolić [nawet nie wyobrażam sobie szkolenia przez gg, jak to zapewnie miałoby się odbywać]).Gdyby było inaczej pokazalibyście co umiecie.
5. Visual C++ 6 :). Nie mam nic do tej wersji, aczkolwiek trochę głupie jest opieranie się na wersji, której M$ od dawna nie wspiera, przy świadomości, że jest coś nowego darmowego, a w większości przypadków zupełnie wystarczającego, czyli VC++8EE
6. Dlaczego wiek musi być poniżej 18 lat? Boicie się przytłoczenia wiedzą przez osoby starsze? Człowiek starszy = większe prawdopodobieństwo, posiadania przez niego większej wiedzy, także nie rozumiem tu czegoś.
7. Wynagrodzenie :). Kto bedzie za darmo wspierał projekt? Jeżeli macie nadzieje na wydanie go w przyszłości, lepiej kwestie pieniędzy ustalić na samym początku, bo potem nie wyniknie z tego nic dobrego.

Pochwalcie się ile (naiwnych :P) osób się zgłosiło.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2006, 16:13:23 wysłana przez eax »

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Listopad 29, 2006, 16:21:52
To ostatnie to jak rozumiem pytanie retoryczne ;)

_hans - nie chodziło mi akurat o posty w tym temacie, ale o posty ludzi z tego forum i ogólnie o poziom ich wiedzy. A niektórzy mogą konkurować tu spokojnie z najlepszymi w polskiej branży. Jeśli twierdzicie, że coś umiecie - udowodnijcie to. Na słowo nikt Wam nie uwierzy, bo nie jesteście pierwszymi, którzy tak mówią.

Offline eax

• Użytkownik

# Listopad 29, 2006, 16:36:51
To ostatnie to jak rozumiem pytanie retoryczne Wink
Jeżeli obaj myślimy o punkcie 7 mojej listy to można spojrzeć na to w dwojaki sposób :).
Z jednej strony tak, bo autor postu ma 15 lat i startuje z czymś, pewnie sam nie wie czym. Narazie znamy tylko nazwę teamu i jego aktualną wielkość, o reszcie już nie raczył nas poinformować (czyli chcą kodzić COŚ o CZYMŚ po COŚ i na dodatek w JAKIMŚ czasie ). Jednak zawsze istnieje szansa (marna), że im się uda i znajdą wydawcę i jednak każdy coś dostanie ( o pensji comiesięcznej nie wspominam bo raczej o tym mowy nie ma ). Po prostu, żartem by było to, gdyby ludzie pracowali w tym zespole, udało by im się wydać projekt, a następnie "przewodniczący projektu" ( inaczej go nazwać nie można ;P niepełnoletni nie może mieć kwalifikacji, żeby nazwać go kimś więcej  np. managerem ) stwierdzi, że jako pomysłodawca zgarnia 75% zysku. Ot, taki psikus mały :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2006, 16:38:48 wysłana przez eax »

Offline sobol

• Użytkownik

# Listopad 29, 2006, 16:39:36
6. Dlaczego wiek musi być poniżej 18 lat? Boicie się przytłoczenia wiedzą przez osoby starsze? Człowiek starszy = większe prawdopodobieństwo, posiadania przez niego większej wiedzy, także nie rozumiem tu czegoś.
Pomijając nawet większą wiedzę - człowiek z wiekiem zaczyna.. poważnieć :) Jeśli ktoś jest starszy to większa szansa że podejdzie do projektu poważnie, i że sobie nie daruje za 2 tygodnie ;)

Nie chce nic mówić, ale z C++ i TP gry nie napiszecie. Potrzeba jest też znajomość biblioteki graficznej, ew. WinAPI do wyświetlania grafiki, itp.
Ja bym nawet nie zaczynał od umiejętności winapi / api graficznych / libów audio etc. Najważniejsze przy robieniu gry jest chyba... doświadczenie :) Można znać OGL'a na pamięć, recytować każdy szczegół składniowy, i co z tego :) Trzeba umieć programować, programowanie != znajomość języka ;) IMO ofc ;)

LOR - przeczytałem właśnie o tych grafikach - czyżbyś jakichś znalazł Wink ?
A znalazł się, i jestem bardzo, bardzo zadowolony :) Zresztą oceń sam - 4 obrazek l0r.cenobium.org/urpl28.html ;) To jest kamieniołom (fioletowe skałki są dlatego, że to nie jest ziemia ;p). I znalazł się właśnie na warsztacie, nie na max3d ;)