Autor Wątek: SQLite  (Przeczytany 1831 razy)

Offline ddamiann

• Użytkownik

# Sierpień 09, 2011, 21:34:31
Cześć.

Robię aplikację klient-serwer, potrzebuję więc utworzyć bazę danych. Natrafiłem jednak na ogromny problem - znalazłem w Internecie kilka bibliotek przeznaczonych w tym celu, jednak żadna z nich nie działa, mimo, iż wszystko robię zgodnie z tutorialami. Czy ma ktoś link do jakiejś sprawdzonej, działającej biblioteki? Może być zarówno SQLite, jak i MySQL.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline lmmilewski

• Użytkownik
    • Łukasz Milewski - devblog

# Sierpień 09, 2011, 21:52:33
Do MySQLa używałem mysqlpp (C++) - nakładka na API C dla MySQL. Z czystego API C też korzystałem i było ok (pod Linuksem instaluje się libmysqlclient-dev jeżeli dobrze pamiętam). Dla SQLite instalowałem pakiet libsqlite3-dev (C++, Linux).

Pod Windowsem te biblioteki też powinny działać.

// EDIT: samo tworzenie bazy robiłem poza głównym programem. Z poziomu shella - skrypt instalacyjny się tym zajmował.

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Sierpień 09, 2011, 22:59:33
Potwierdzam, pod Windowsem SQLite działa :-). Na jakiej podstawie postawiłeś taką dramatyczną diagnozę? Dostałeś komunikat o treści "ta biblioteka nie działa"?

Offline kapec94

• Użytkownik

# Sierpień 10, 2011, 00:13:31
Może nie w bibliotekach tkwi problem (na pewno nie), tylko w twoim kodzie albo serwerze?
Ja, pisząc strony, korzystam z [googluj za "MySQL Connector .net"] ;)

# Sierpień 10, 2011, 11:25:26
Z jakich wy bibliotek korzystacie że musicie z skryptu tworzyć plik ...
Btw,podobno SQLite jest małe i nie nadaje się raczej na serwer obsługujący dużo klientów.

A i co znaczy że nie działa ?
Wywala jakieś komunikaty, nie linkuje się, itp... ?

Offline lmmilewski

• Użytkownik
    • Łukasz Milewski - devblog

# Sierpień 10, 2011, 11:47:54
Władku, nie plik a bazę danych i nie musicie a wybieracie ;-P SQLite nie nadaje się na serwery obsługujące dużą lub średnią liczbę klientów, bo nie do tego jest zrobiony. MySQL średnio nadaje się na serwery obsługujące dużą liczbę klientów, bo się trudno skaluje (w zamian masz ACID).

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Sierpień 10, 2011, 19:05:42
SQLite ma sporo zalet, m.in. minimum infrastruktury oraz bezpieczeństwo (podobno ma zawsze przeżyć np. wysiadkę prądu w środku zapisu), ale szybkość to akurat jego mocną stroną nie jest... :)

Offline maze

• Użytkownik

# Sierpień 16, 2011, 17:10:11
Aktualnie pracuje nad aplikacją, która wykorzystuje SQLite. Polecam bibliotekę, współpracuje z .NET 4.0.

Offline TheJayrson

• Użytkownik
    • http://www.kul.pl

# Wrzesień 10, 2011, 03:58:23
Od pewnego czasu jest dostępne microsoftowe rozwiązanie Sql Server Compact:
http://msdn.microsoft.com/en-us/data/ff687142

Polega to na tym, że mamy naszą bazę w pliku sdf i aplikacja działająca u klienta może z niej sobie korzystać bez konieczności odpalania u niego serwera baz danych.

Działa to nieźle i bardzo łatwo można skonfigurować LINQ to SQL tak, aby współpracowało z tą bazą danych, co prawdopodobnie jest dość istotne dla programistów przyzwyczajonych do dobrodziejstw LINQ. Można to uczynić microsoftowym oficjalnym, choć jakoś niezbyt reklamowanym, narzędziem sqlmetal( http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb386987.aspx ).

W VS możemy sobie edytować bazę danych(również graficznie zarządzając relacjami). Jedynym mykiem jest to, że jak mamy VS Express Edition to nie stworzymy w nim bazy danych - musimy sciągnąć darmowe Sql Server Managment Studio.

Imho jest to rzecz warta rozważenia :)