Autor Wątek: O.T.I.- Operacja Tajna Inspekcja  (Przeczytany 4948 razy)

Offline Oti

• Użytkownik

# Listopad 26, 2006, 20:00:48
niedawno(wczoraj) zaczalem pisac gierke o tytule jak w temacie.jest to prosta platwormowka z widokiem od boku.
Fabula:

W odległej przyszłosci N.A.S.A wyszkoliło grupe astronautow na żołnierzy i zordanizowało lot na marsa w celu poznania blizej tej planety.Zaraz po wylądowaniu ich statku kosmicznego cała ekipa zginęła w wyniku niewyjasnionego wybuchu.Ocalał tylko jeden wyszkolony astronauta.Postanowil on dowiedziec się dlaczego jego ekipa zginęła.

gre robie w allegro

Słowem:
musisz chodzic i wybijac kosmitow oraz zbierac rozne przedmioty.

ai przeciwnikow zrobie raczej trywialne(chodzi sobie, czasem strzeli) ale jak mi sie uda to moze cos lepszego
levele beda proste-kilka platworm na co niektorych bedzie lazil kosmita
grafika jest wczytywana z plikow.

co wy na to?? czy ktos z Was chcialby w to zagrac??
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2006, 20:19:29 wysłana przez Oti »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline fremen

• Użytkownik

# Listopad 26, 2006, 20:13:51
napisz jakich technologii bedziesz uzywal, ogl czy inne...
- jakie ai przeciwnikow
- jakie levele
etc. ;)

Offline meehav

• Użytkownik
    • meehav.net

# Listopad 26, 2006, 20:34:17
Platformowka jak platformowka, chyba kazdy takowa kiedys pisal ;) Z checia bym zagral, gdybys ja ukonczyl. Ogolnie zycze powodzenia i checi :P

Offline Oti

• Użytkownik

# Listopad 26, 2006, 20:37:57
thx, wyaje mi sie ze skoncze w miare szybko bo dosc sporo ualo mi sie od wczoraj zrobic.

Offline BTomasz92

• Użytkownik
    • Wortal Majsterkowicza

# Listopad 26, 2006, 20:51:41
Powodzenia!

Offline Charibo

• Redaktor

# Listopad 26, 2006, 21:38:32
no patrz, to juz twoj 3 projekt od ostatnich dwoch dni :) Jak siedem i bedziesz mial cale 10 niezrealizowanych projektow ;)

Offline Oti

• Użytkownik

# Listopad 27, 2006, 00:20:45
3 projekt(????) 2 projekt i to nie w ciagu 2 dni.(chyba ze chodzi Cio engine ale on jest wlasnie do tej gry.
a tamtego nie robie bo grafy mi zabraklo.

Offline PlayeRom

• Użytkownik
    • PlayeRom

# Listopad 27, 2006, 00:29:22
co wy na to?? czy ktos z Was chcialby w to zagrac??

W sumie nic specjalnego nie przedstawiłeś, ale w miodną girke zawsze zagram. Oby tylko znowu grafy Ci nie zabrakło i oby słowa Charibo się nie sprawdziły  :)

Offline REGi

• mod team ^_^
  • Użytkownik
    • 2DEV

# Listopad 27, 2006, 14:31:12
masz już jakieś screenshotki ?  :) jak tak to pokaż to zobaczymy co tam kodzisz. tematyka nawet nawet, jak będzie fajne to zagram :)

Offline Charibo

• Redaktor

# Listopad 27, 2006, 15:40:23
Mowie o silniku, tej "Grze o zyciu" i o tym :P
Grafy ci zabraklo?  ;D A do tego projektu masz grafe? A kompilator albo monitor masz? A masz komputer czy tylko na informatycznej?

Aha i tak do twojej strategii: Silnik potrzebny do tej gry, tak? czyli wnioskuje ze gre zaczniesz pisac jak tylko skonczysz silnik?

Wiesz co ja napisze Quake 5 jak tylko skoncze Unreala 2006 1/2 i Windowsa 2007. Ale wpierw moze jeszcze silnik graficzny, taki zeby mial wszystkie najnowsze nowinki, bede go mial do tych powyzszych.

A tak na prawde to BattleFielda 3 napisalbym juz dawno, gdyby nie to ze zabraklo mi grafiki  ::)

Offline MoN

• Użytkownik

# Listopad 27, 2006, 15:45:32
Charibo - masz jakis problem czy co? Koles mowi ze pisze gre a Ty zaczynasz bredzic, sugerujac ze jest beznadziejny. Jak chce to niech pisze.

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Listopad 27, 2006, 15:50:57
Kolega MoN mnie uprzedził - dokładnie tak - no, nie jeździmy już po projekcie, jasne? Uda się to się uda, nie to nie. Zobaczymy. Rozumiem że nie jest to jakiś poważny projekt mający ogromne szanse na ukończenie, ale co z tego? Czekamy na efekty.

A jeśli chodzi o grafikę to ja na początku miałem podobne problemy. Z czasem nauczyłem się cenić tą grafikę, którą mam, a potem zacząłem powoli sam ją tworzyć  :)

A jeszcze później zrozumiałem, że zamiast skupiać się na grafice powinienem raczej dopieścić kod i dać więcej opcji, dopracować menu, itp. itd. Nie należę do ludzi, którzy chcą za wszelką cenę napisać fajną grę, w którą wszyscy się będą zagrywali. Ja chcę nauczyć się ją napisać. A jeśli przy okazji tej nauki wyjdzie coś grywalnego, to świetnie  :)

Koniec dygresji.

Offline Charibo

• Redaktor

# Listopad 27, 2006, 15:51:15
niech sobie pisze, ale od zasmiecania forum (na przyklad n-tymi postami pisze gre, o ktorej dowiadujemy sie ze "zabraklo grafiki", ale jeszcze wczoraj byla w fazie "wstepnej realizacji") jest dzial "lepperlandia" bodajze. Ja wcale nie jezdze po Otim.
Niech pisze jak chce. chodzi mi o to ze jest to juz 3 temat Otiego o nowym projekcie od ostatnich kilku dni
EDIT/ Nie zauwazylem posta Wysza
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2006, 15:58:42 wysłana przez Charibo »

Offline Oti

• Użytkownik

# Listopad 27, 2006, 15:56:19
wiesz co to jest "wczytywanie grafiki z plikow bmp"?? (zwracam sie do charibo glownie)
a ja mialem grafika ktory barzo obrze rysowal bo mial swietny prog. ale nie mial juz czasu wiec nie mam grafy.
a jak to by wygladalo gybym teraz jakies gowna narysowal?? pomysl troche

P.S. wczoraj wstepna realizacja?? ja ją juz pisze 3 tygodnie ale zaraz powiesz ze sie myle bo wczoraj tez zalozylem jakis watek......
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2006, 15:57:58 wysłana przez Oti »

Offline Charibo

• Redaktor

# Listopad 27, 2006, 16:07:34
aha czyli 3tygodnie temu zaczales pisac gre, ale nie ma grafy, wiec w miedzyczasie postanowiles napisac kolejna? Oti jestes moim idolem jak tak szybko piszesz gry :)