Autor Wątek: Delta time vs. Fixed Time Step  (Przeczytany 3084 razy)

Offline MrKaktus

• Użytkownik

# Sierpień 01, 2011, 14:43:39
Ale kto mówi że gra musi być "odtwarzalna" ? To wyszlo w trakcie dyskusji a pytanie bylo ogolnie o FTS vs DT.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Sierpień 01, 2011, 15:17:19
Jeżeli mamy jeden wątek i wszystko sie kisi krok po kroku FTS wydaje sie prosty, gdy mamy wiele watkow na ktorych zad wykonuje sie asynchronicznie FTs wydaje mi sie jakims kosmosem ( a przynajmniej calkowitym zaprzeczeniem asynchronicznosci ).
Ja tu nie widze problemu - masz jasko wydzielone zadanie (na podstawie poprzedniej klatki wyznaczyc następną), które możesz wykonać gdzie Ci się tylko podoba.

A da się mieć w ogóle asynchroniczność w "odtwarzalnej" grze?
Wszystko zależy od tego, w którym miejscy "ciachniemy" silnik i podepniemy replay. Przykładowo replaye w Quakeach do swojego odtwarzania w ogóle nie potrzebują skomplikowanej fizyki, bo są to zapisy komunikacji fizyki z rendererem (czyli gotowe dane co gdzie jest i z jaką prędkością się porusza).

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Sierpień 01, 2011, 15:31:43
Nie uściśliłem. Przez "odtwarzalną" mam na myśli grę, której stan gry można odtworzyć na podstawie np. stanu początkowego i stanu sterowania (albo czegoś analogicznego), w celu:

a) zrobienia lekkich savegame z samymi diffami (jeśli gra jest krótka?)
b) zrobienia synchronicznego kodu sieciowego (jak np. w RTS-ach),
c) zaimplementowania prostego action replay (bez zrzucania ciężkich diffów całego stanu gry).

Tyle mam pomysłów na dzień dobry, może ktoś uzupełni... Trochę się nam teraz robi praktyczniejszy ten fixed timestep, co? :) Argument multiplayerowy do mnie najbardziej przemawia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2011, 15:33:45 wysłana przez Kos »

Offline yarpen

• Użytkownik

# Sierpień 01, 2011, 17:21:38
"Jeżeli mamy jeden wątek i wszystko sie kisi krok po kroku FTS wydaje sie prosty, gdy mamy wiele watkow na ktorych zad wykonuje sie asynchronicznie FTs wydaje mi sie jakims kosmosem ( a przynajmniej calkowitym zaprzeczeniem asynchronicznosci ).
"
Jedno nie ma z drugim wiele wspolnego. Zazwyczaj podsystemy i tak chodza niezaleznie. Po co aktualizowac logike 2x na ramke na przyklad?