Autor Wątek: [VS 2010] Uruchomienie dodatków  (Przeczytany 1655 razy)

Offline mihu

• Użytkownik
    • mihu

# Lipiec 24, 2011, 02:52:20
Ten problem być może powinien pójść na forum VS, ale na razie liczę na to że problem jest banalny, rozwiązanie oczywiste, a ja głupi. :)

Po raz pierwszy zainstalowałem dodatki (addins) do VS i nie umiem ich uruchomić. W managerze addinów w programie żadne się nie wyświetlają. Poszukując odpowiedzi na moje pytanie, widziałem w wielu miejscach wzmiankę o folderze MyDocuments\Visual Studio 20xx\Addins , w którym zdaje się powinny znajdować się pliki zainstalowanych dodatków o rozszerzeniu .addin, ale takiego katalogu nie mam (jest folder Visual Studio 2010, a w nim m.in. Backup Files, Projects, Settings etc., ale Addins nie ma). W menadżerze dodatków mógłbym może podać inne ścieżki na pliki .addin, ale w folderach dodatków (MetalScroll, RockScroll, zainstalowane w domyślnych lokalizacjach w Program Files) też nie ma plików .addin, tylko .dll.

Konf.: VS 2010 Ultimate, Windows 7 Professional.

Czy nie widzę czegoś oczywistego?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline gotji

• Użytkownik

# Lipiec 24, 2011, 09:38:23
Możesz podać sam ktalog(i), w których ma szukać addinów:
Tools -> Options -> Environment -> Add-in/Macros Security i tam jest listbox z katalogami, w których będzie szukał addinów.

Offline mihu

• Użytkownik
    • mihu

# Lipiec 24, 2011, 14:19:50
W menadżerze dodatków mógłbym może podać inne ścieżki na pliki .addin, ale w folderach dodatków (MetalScroll, RockScroll, zainstalowane w domyślnych lokalizacjach w Program Files) też nie ma plików .addin, tylko .dll.
Wiem, pisałem o tym. Podałem ścieżkę do katalogu MetalScrolla, ale w efekcie nie pojawia się żaden addin w menadżerze - chyba dlatego, że potrzebny jest plik .addin, którego w folderze MetalScrolla (i RockScrolla też) nie ma (a który jak rozumiem powinien powędrować do nieistniejącego u mnie katalogu w MyDocuments).

Offline gotji

• Użytkownik

# Lipiec 24, 2011, 17:22:35
Addiny MetalScroll i RockScroll są do VS 2008.

Offline mihu

• Użytkownik
    • mihu

# Lipiec 24, 2011, 21:25:50
Myślałem że są w miarę uniwersalne. Dzięki.

Offline mINA87

• Użytkownik

# Lipiec 24, 2011, 22:26:42
Jak szukałem tego typu dodatku po
d VS2k10, to skusiłem się na ten darmowy pakiet z Microsoftu - Plus czy Power pack jeśli dobrze pamiętam. W każdym razie łatwo znaleźć i całkiem fajnie działa.

Offline DrUiD

• Użytkownik
    • HaCra Team

# Lipiec 26, 2011, 12:37:42
dokladnie to Productivity Power Tools

wszystkie znajdziesz w tools/extension manager

Offline mINA87

• Użytkownik

# Lipiec 26, 2011, 13:32:56
Właśnie o to mi chodziło :)

Offline mihu

• Użytkownik