Autor Wątek: [ANDROID] System punktów  (Przeczytany 1389 razy)

Offline baca130

• Użytkownik

# Lipiec 20, 2011, 18:04:10
Witam!
Chciałbym w moich grach na androida stosować system punktów online, ale nie wiem zabardzo jak się do tego zabrać. Więc proszę was o pomoc. Może istnieje jakiś gotwy dobry system? A może lepiej samenu napisać?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Lipiec 20, 2011, 18:07:56
Dużo gier iPhonowych używało OpenFeint, z tego co widzę jest też wersja na Androida.

Offline Zielony

• Użytkownik
    • Ghurund Engine

# Lipiec 21, 2011, 00:18:09
Napisanie tego samemu w podstawowej postaci jest dosyć łatwe i wymaga odrobiny znajomości Weba i komunikacji sieciowej. Ot, kodujesz aplikację serwerową obsługującą operacje na koncie gracza, do tego jakiś ładny, htmlowy podgląd wyników, a po stronie klienta wysyłanie zapytań i obsługę odpowiedzi. Tyle w teorii. Do tego potrzebny Ci jest własny serwer, znajomość jakiejś bazy danych, jakiegoś języka do generowania dynamicznych stron. Poza tym musisz jakoś zabezpieczyć wyniki graczy przed zhakowaniem, a sam system punktów warto rozbudować o osiągnięcia/odznaki/poziomy, czy coś w ten deseń.

Generalnie chyba lepiej skorzystać z czegoś gotowego.

Offline baca130

• Użytkownik

# Lipiec 21, 2011, 17:59:36
A czy do tego OpenFeint jest jakiś kurs po polsku? Bo mój angielski jest słaby i ciężko wszystko ogarnąć.
Może jest jeszcze jakiś prostszy system?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2011, 18:25:40 wysłana przez baca130 »

Offline cybek

• Użytkownik
    • Strona domowa!

# Lipiec 21, 2011, 18:16:12
Bo muj angielski jest słaby
Obawiam się, że po polsku też może być ciężko..

Offline shoter

• Użytkownik

# Lipiec 21, 2011, 18:21:17
Ogromna większość owych źródeł jest dostępna wyłącznie w języku angielskim. Dlatego też znajomość tego języka, przynajmniej na średnim poziomie, jest po prostu niezbędna. Jeżeli nie znasz go w takim stopniu, to musisz czym prędzej nadrobić zaległości :)
Z megatutoriala Xiona,lepiej poduczyć się angielskiego i coś ogarnąć , lub użyc translatora.

Offline baca130

• Użytkownik

# Lipiec 21, 2011, 18:29:26
Możliwie, że udało mi się coś znaleść: Mob1serv

Offline baca130

• Użytkownik

# Lipiec 22, 2011, 18:56:35
Wiram.
Znalazłem fajny system punktów ScoreNinja
Mały, prosta instalacja. Ale jest minus, do działania wymaga zainstalowania dodatkowej paczki, co nie byłoby zbyt przyjemne dla potencjalnego odbiorcy gry. Naszczęście są dostępne źródła i dlatego chcę zintegrować go z moją grą. Ale napotkałem na pewien problem: niewiem jak to zrobić, żeby działało dobrze dlatego proszę was o pomoc. Pewnie nie dostanę odpowieszi, ale warto spróbować.