Autor Wątek: Przeglądarka Webeye - Test  (Przeczytany 3067 razy)

Offline Joker

• Użytkownik

# Lipiec 12, 2011, 20:42:33
Mi miga jak klikam w link z odnośnikiem, guziki < > nie działają w ogóle. Ładowanie nowej strony też wywołuje jej wczytanie ( dość szybko co cieszy ) i jej kilku krotne mrugnięcie na czarno, po czym można pracować. Minimalizować do paska też nie mogę - po prostu nic się nie dzieje. Reklamy w Flash straszliwie klatkują. Jak próbuje przesunąć stronę góra dół to nagle cała strona zaczyna podskakiwać i mrugać. Co na plusy, przeglądarka wygląda bardzo fajnie i prosto, to coś dla mnie. Ale nie da się jej normalnie używać przez powyższe bugi, mój sprzęt:

Win7
Nvidia GeForce 9400 GT

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Ogniok

• Użytkownik

# Lipiec 12, 2011, 20:43:34
Ja też dodam że wygląd jest bardzo ładny i czysty. ;]

Offline kapec94

• Użytkownik

# Lipiec 13, 2011, 00:14:47
To, że przyciski < i > nie działają, może być po prostu wynikiem braku zaimplementowania tychże przez autora. Cóż, to tylko testy.

A problem migania... Przypomina to nieco brak podwójnego buforowania. Allegro zajmuje się buforowaniem automatycznie, czy musisz to robić samemu? Jeśli automatycznie, być może problem tkwi... W jego braku po stronie kodu implementacji biblioteki.

Offline C'mons

• Użytkownik

# Lipiec 26, 2011, 18:24:06
Kolejna wersja do przetestowania! A właściwie tylko do przetestowania jednego ficzeru. Chodzi o przeglądanie w kartach. Zaprojektowałem oryginalny system kart, ale nie jestem pewien co do komfortu użycia. Tak więc, o to link do nowej wersji:

http://db.tt/SGwlAli

Karty, których tym razem nie ma na belce okna, włącza się albo trzymając F1, puszczenie wyłącza, albo przez naciśnięcie czwartego przycisku po prawej stronie belki. Reszty już można się domyśleć.

Prócz kart jest też pasek adresu, na chwilę obecną nie synchronizuje się z przeglądaniem stron, ale można za pomocą niego jakąś wczytać.

Poza tym zlikwidowałem miganie i wciąż przyciski cofania nie są zrobione. Działa już maksymalizacja i minimalizacja. To wszystko. :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2011, 18:32:02 wysłana przez C'mons »

Offline Joker

• Użytkownik

# Lipiec 26, 2011, 18:55:55
Wszystko działa jak powinno, ja bym dodał możliwość zmiany kart przeciągając myszką z lewej do prawej i na odwrót oczywiście w jaką stronę by się przesunęło to w tą stronę zmieniła by się karta.

Offline C'mons

• Użytkownik

# Lipiec 26, 2011, 19:00:37
Joker, masz na myśli zmianę kolejności kart w podglądzie za pomocą myszki?

Offline Joker

• Użytkownik

# Lipiec 26, 2011, 21:36:52
Nie, chciałbym tak jak to czasem jest w telefonach z dotykowym ekranem, gdzie muśniecie ekranu powoduje zmianę karty. Musiałbyś jakoś fajnie to wykombinować.

Tak ogólnie to dorobisz adblock, import zakładek z Firefoxa, i poprawianie błędów i ja się mogę na nią przesiąść ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2011, 21:52:05 wysłana przez Joker »

Offline Karol

• Użytkownik

# Lipiec 26, 2011, 21:51:01
Dla Jokera chyba chodzi o gesty, ale lewo/prawo to na ogół wstecz/dalej, a nie zmiana karty.

Offline Joker

• Użytkownik

# Lipiec 26, 2011, 22:23:11
Wykonałem obrazek :
http://img846.imageshack.us/img846/7872/przykladc.png

mógłbyś to zrobić tak wciskasz rolkę w myszce, w miejscu położenia kursora pokazuje się coś w stylu menu na ss wyżej, na nim w widać ile jest kart na prostym pasku
--I--I--I--
ta karta która jest wyświetlona aktualnie w przeglądarce była by zawsze na środku tego paska, reszta by się rozkładała według tej listy wybierania które już masz w przeglądarce i przeskakiwanie na następną kartę odbywało by się przez przeciągniecie kursorem na daną kartę z paska, lub rolką, coś takiego bym widział, możesz to wymyślić inaczej ofc.

Offline C'mons

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2011, 13:03:06
Joker, jeśli obecny system kart przeżyje to pomyślę o czymś takim.

A jest ktoś jeszcze kto wypowie się na temat kart? Czy konieczność naciskania F1 jest przeważającą niedogodnością? I czy w ogóle taki sposób przeglądania internetu w kartach ma sens?