Autor Wątek: Problem z grą/serwerem - Co robić?  (Przeczytany 2412 razy)

Offline Arthes

• Użytkownik
    • Gromaniak

# Czerwiec 14, 2011, 16:02:05
Witam!
Od kilku tygodni tworzę grę przeglądarkową, która niedawno doczekała się światła dziennego. I już w pierwszy dzień po otwarciu pojawiły się błędy typu "Internal server error" - domyślam się, że powodem jest zbyt duże obciążenie.
Gra nie jest zbyt bardzo rozbudowana, a jest bardzo prosta, co można zauważyć grając w nią: http://thehardcor.tk
Już przy ~10 online ten błąd często wyskakuje, przez co skutecznie odstrasza graczy.
I tu pytanie- co mogę zrobić, aby pozbyć się tego błędu? Przenieść na nowy hosting, na vps/dedyka? Jak wyciągnąć chociaż te 50 online bez żadnych błędów? Dodam, że aktualnie gra jest na hostingu 1and1.pl, który kilka miesięcy temu był w promocji za darmo.
Jeśli trzeba byłoby zmienić hosting- prosiłbym o polecenie jakichś ciekawych, najlepiej takich które miałyby "wirtualny portfel", coś podobnego do tego z proserwer.pl czy nicehost.pl ;)

Pozdrawiam, i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ArekBal

• Użytkownik

# Czerwiec 14, 2011, 22:35:42
Nie wierze ze to hosting... zdebuguj to porzadnie proszę.

Offline Xender

• Użytkownik

# Czerwiec 14, 2011, 23:45:14
Może nie znam się za bardzo, ale "Internal server error" nie wygąda na efekt buga w kodzie strony... Takie błędy są przeważnie jak serwer zostanie przeciążony.

Offline Troll

• Użytkownik
    • Oficjalna strona gry Gizarma

# Czerwiec 15, 2011, 00:03:02
Mogę ci polecic mój serwer wirtualny http://netmark.pl/.  Jest tani, nigdy nie było z nim problemów, mimo, że w pewnym momencie dośc mocno go ekspoloatowałem.

Jak dla mnie to co się dzieje nie wygląda jak błąd w kodzie, raczej jakby twój hostingodawca narzucił jakieś chore ograniczenia na obciążenie.

Offline maro

• Użytkownik

# Czerwiec 15, 2011, 15:21:28
"Internal server error" nie wygąda na efekt buga w kodzie strony
tak właśnie mogą się objawiać błędy w kodzie php, gdy wyłączone są powiadomienia o błędach na serwerze.

Offline mINA87

• Użytkownik

# Czerwiec 15, 2011, 22:51:23
"Internal server error" nie wygąda na efekt buga w kodzie strony
tak właśnie mogą się objawiać błędy w kodzie php, gdy wyłączone są powiadomienia o błędach na serwerze.
A błędami tymi moga być między innymi:
- przekroczenie limitu pamięci
- przekroczenie limitu czasowego
- przekroczenie limitu połączeń do bazy danych
Jeśli skrypt normalnie działa i ciężko go wywalić, to pewnie hosting krzaki ma 20 frontendów, 1 serwer baz danych i akceptuje jakieś 5-6 połączeń na konto, bo jeśli ktoś przypadkiem fkatycznie chciałby z tej bazy danych skorzystać to mieliby poważny problem. Jest to niestety bardzo częsta sytuacja jednak czy jest tak faktycznie - nie wiadomo, zamiast wróżyć z fusów lepiej popatrzeć w logi i ewentualnie opakować raportowanie błędów w swoje mechanizmy logujące.

Offline mipo

• Użytkownik

# Lipiec 04, 2011, 22:16:47
To napewno błąd w kodzie. Sprawdź dokładnie.

Offline dereker

• Użytkownik

# Lipiec 04, 2011, 23:37:47
Miałem ten sam problem.

Zwykłe tanie hostingi webowe mają określoną ilość połączeń w jednym czasie.
Po kolei może być ich nie ograniczoną ilość.

Dedyk, to koszt 300-400ł/mieś. Na pewno załatwi to sprawę.

EDIT:
Zanim pomyślisz o dedyku, sprawdź serwery webowe z OVH, są bardzo w dobrej cenie i nie otrzymałem jeszcze tam tego błędu, a na prawdę jest nieźle obciążony.
Wybierz najtańszy z możliwych.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2011, 23:40:28 wysłana przez dereker »