Autor Wątek: Praca  (Przeczytany 13688 razy)

Offline yarpen

• Użytkownik

# Listopad 17, 2011, 14:11:12
W Sbz ze 30% osob pracowalo na stojaco, sprobowalem z ciekawosci, ale to nie dla mnie. Co do pracy z domu, to wymaga sporo samodyscypliny. Ja pewni wstawalbym o 11, a za robote zabieral sie po obiedzie :-)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Asmodeusz

• Użytkownik
    • Bogumił Wiatrowski: Blog

# Listopad 17, 2011, 14:33:21
Co do pracy z domu, to wymaga sporo samodyscypliny. Ja pewni wstawalbym o 11, a za robote zabieral sie po obiedzie :-)
Coś w tym złego, że pracując w domu można wybrać sobie optymalne godziny? ;-) też długi czas pracowałem od obiadu do nocy i ma to swoje plusy - cisza, spokój, brak problemów na głowie (wszystko się załatwia przed rozpoczęciem pracy), brak problemów z pocztą/urzędami. Z drugiej strony trzeba naprawdę mocno się dyscyplinować - wieczorem ruch na IM, społecznościówkach, forach zwykle jest większy i bardziej ciągnie do czytania, niż pracy.

@pozycja, miejsce pracy: koniecznie osobne biurko (idealnie byłoby mieć osobne pomieszczenie z drugim komputerem, bieżącą wodą i dźwiękoszczelnymi drzwiami - ale wiadomo, warunki), dobry fotel, wszystko zestawione tak, żeby pracować jak najwydajniej. Dodatkowo taki "biurowy" układ pozwala docenić przerwy i regulowanie rytmu pracy - wystarczy kanapa obok i "ustawowe" 5 minut przerwy na każdą godzinę przy monitorze. Przynajmniej ja, w takich warunkach, pracuję najlepiej, najwydajniej i po prostu chce mi się kodzić ;)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Listopad 17, 2011, 17:28:10
Ja w sumie ostatnio tak pracuje, wprawdzie nie dla kogos, ale dla siebie, i rzeczywiscie samodyscyplina jest bardzo istotna. To chyba najwiekszy problem. Co z tego ze siedze przed kompem po 10h, jak co chwila ciagnie "sprawdzic" co sie w necie dzieje? W moim przypadku ustalenie "sobie" scislych godzin pracy/nie-pracy pomaga. Ale jestem przekonany ze pracowalbym znacznie wydajniej w biurze.

Co do samokontroli, pod Mac OS X ostatnio znalazlem bardzo ciekawa aplikacje:
http://getconcentrating.com/

Blokowanie stron, aplikacji, podczas czasu przeznaczonego na prace, to chyba glowne zalety tego. Jezeli nie bedzie sie dalo wejsc na "fejsa", to po prostu nie bedzie sie tego robilo :) Sam nawet myslalem co by sobie netu nie odlaczac na ten czas - ale obecnie deweloperka bez netu jest jednak ciut trudniejsza ;)

Az mnie korci zeby to wyprobowac :) Zna ktos cos podobnego pod Windowsa ?

Offline Liosan

• Redaktor

# Listopad 17, 2011, 18:09:06
Możesz dodać bogusowe wpisy do etc\hosts :)

Liosan

Offline zxc

• Użytkownik

# Listopad 17, 2011, 18:42:29
Liosan: edytując hosts zbyt szybko możesz dojść do zbytniej wprawy :).

Taki program, który odblokowywałby strony dopiero po dłuższym przytrzymaniu jakiegoś przycisku (30s) służyłby jako bramka - jeśli naprawdę potrzebujesz skorzystać z zablokowanych stron, to odczekasz, jeśli tylko sobie klikasz, to zamiast czekać wrócisz do pracy. Ciekawe czy coś takiego jest w getconcentrating. Przydałoby się.

Od siebie polecam trackery czasu, np. ManicTime Tracker, które wyraźnie pokazują ci ile czasu zmarnowałeś :). Boli i działa.

Offline Timati

• Użytkownik

# Grudzień 01, 2011, 01:38:16
Z drugiej strony trzeba naprawdę mocno się dyscyplinować - wieczorem ruch na IM, społecznościówkach, forach zwykle jest większy i bardziej ciągnie do czytania, niż pracy.

Duzaaaaaa prawda. Pisze, pisze i nagle wejde gdzies to siedze z 1h na necie...

Offline Asmodeusz

• Użytkownik
    • Bogumił Wiatrowski: Blog

# Grudzień 01, 2011, 02:39:44
Duzaaaaaa prawda. Pisze, pisze i nagle wejde gdzies to siedze z 1h na necie...
Dlatego zacząłem doceniać dobre time-trackery. Sprawdzenie wyniku choćby i raz w tygodniu daje mocnego kopa motywacyjnego - jeśli wynik jest dobry, albo solidną chęć poprawy - jeśli wynik słaby. Dodatkowo, w moim wypadku, RescueTime, którego używam świetnie działa jednocześnie uruchomiony w domu i pracy. Trochę definiowania reguł i mam całkiem niezły pogląd na to, ile czasu (procentowo i liczbowo) robię nie to, co powinienem ;)

Time-tracker to przydatna rzecz dla każdego i absolutne must-have dla pracujących z domu ;)

Offline baca130

• Użytkownik

# Grudzień 01, 2011, 05:37:30
Jak nie miałem neta to narzekałem, że mam trudniej. Ale teraz co to daje, że mam go skoro koduję 50% mniej.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 01, 2011, 10:15:03
@up dodatek do chrome: Concentrate

Offline pawelek

• Użytkownik

# Grudzień 01, 2011, 13:10:07
Ja własnie szukam pracy nowej. Częściowo zdalnej pewnie... Dodałbym do tego GTD. Przydaje się i w pracy.