Autor Wątek: Crime!  (Przeczytany 16550 razy)

Offline Ciunkos

• Użytkownik
    • Black Sheep

# Marzec 05, 2012, 13:09:06
Pendrive to jest więcej roboty niż repo na assembli. ;) A najbardziej lazy-ass rozwiązanie to chyba Dropbox. Albo RAID-3. :)
Potwierdzam to co się mówi o Dropboxie. Na co dzień pracuję na dwóch komputerach, cały kod mam w folderze pod szyldem dropboxa i w przeciwieństwie do wszelkich systemów kontroli wersji to rozwiązanie wydaje mi się najlepsze. Pisząc kod i edytując assety "od razu" mam je na laptopie i w chmurze. W razie gdy coś popsuję mogę przeglądać lub przywrócić poprzednie wersje z chmury. Co do współpracy to w każdej chwili mogę zaprosić inną osobę do mojego projektu jednym kliknięciem i nie widzę przeciwwskazań do równoległej pracy. W razie konfliktów dropbox tworzy "conflicted copy". Gdy chcę coś pobrać z projektu z innego komputera nie muszę instalować żadnych tortoise svnów czy innych klientów - wchodzę na dropbox.com i ściągam - prosto, szybko i wygodnie. Co do svnów, gitów i innych to zacznę je może używać jak w końcu ktoś to sensownie zorganizuje bym nie musiał łapać się co chwilę za głowę z miną "WTF?!" i klepać czegokolwiek w konsoli. Z resztą większość oprogramowania wywodzącego się z tej strony mocy na to cierpi - Gimp, Inkscape, Blender... ale to już trochę odbiega od tematu.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +1
# Marzec 05, 2012, 13:24:52
A ja się boję Dropboksa i tych jego heurystycznych sposobów na rozwiązywanie konfliktów. :) No i - paranoja aside - nie mam tam diffa między dowolnymi wersjami, a korzystam z niego pod gitem b.często.

Offline marekkijo

• Użytkownik

# Marzec 14, 2012, 15:20:28
W czym w ogóle jest git lepszy od svn?
Prócz branch'y, o których już wspomniano, Git pozwala tworzyć commit'y bez połączenia z serwerem na którym leży nasze repo, dzięki temu można mieć bardziej uporządkowaną historię zmian, a nie np. po całym dniu klepania wysłać jednego wielkiego commit'a z tagiem "changes in my source code":) - według mnie to również duży plus. IMO łatwiej jest też, w porównaniu z SVN, tworzyć listy ignorowania.

Vipa: Od jakiegoś czasu upatrzyłem sobie Ciebie jako motywatora do pracy:) Tym bardziej zaskakuje mnie jak budujesz tak duże projekty nie utrzymując przy tym jakiejś historii. Gdy testujesz kod/programy na różnych maszynach (zakładam że klepiesz kod w większości na jednej z nich) to tym bardziej dobrym rozwiązaniem dla Ciebie jest np. Git (ostatecznie ten DropBox), na każdym z nich jesteś podłączony do jednego repo i jak coś sprawdzasz to pull'ujesz zmiany z serwera i kompilujesz. Więc kontrola wersji to nie tylko backup, ale przede wszystkim kontrola - jak ogarniasz kilka wersji na różnych komputerach? Pamiętam gdy sam tak trzymałem programy na dwóch komputerach - tylko przy tych dwóch maszynach gubiłem się gdzie jest ta aktualną wersja kodu. Pozdrawiam.

Offline Pastan

• Użytkownik
    • BaseWeb.pl

# Marzec 15, 2012, 07:34:11
Mam takie jedno małe pytanie odnośnie tego gita. Co sądzicie o tym by postawić go na Dropboxie? Wiem, że takie coś na pewno da się zrobić ale czy używał już ktoś czegoś takiego? Nie ma z tym większych kłopotów?

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Marzec 15, 2012, 09:06:42
W sensie czy repozytorium moze siedziec na gicie ? Moze, ale gdy zaczniesz korzystac z niego bardziej 'intensywnie' moze sie okazac ze Dropboks bedzie wariowal i psul cala twoja misternie zrobiona kontrole wersji.

Obecnie jest mnostwo wystarczajacego darmowego hostingu nie-opensource wiec nie ma problemow zeby miec git'a takze zdalnie na innym serwerze.

Polecam bettercodes.org, albo assemble

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Marzec 15, 2012, 09:14:40
Mam takie jedno małe pytanie odnośnie tego gita. Co sądzicie o tym by postawić go na Dropboxie? Wiem, że takie coś na pewno da się zrobić ale czy używał już ktoś czegoś takiego? Nie ma z tym większych kłopotów?

http://www.jedi.be/blog/2009/05/06/8-ways-to-share-your-git-repository/

Generalnie jest to niegłupia (choć też nieoptymalna) opcja na przenoszenie kodu między komputerami.

Rozważyć można alternatywy: Jedno "lokalne" repo na Dropboksie, vs repo na dysku+drugie na drugim kompie i trzecie (centralne) dla obu na Dropboksie. W czym drugie jest lepsze od pierwszego? Hm. Nie wiem. :D W czymś może jest. (Łatwiej unikać poniższego problemu, o.)

Zaczniesz mieć kłopoty, jeśli zrobisz zmiany na pierwszym kompie, a potem na drugim zanim ten dociągnie zmiany z pierwszego. Taki rozjazd byłby kłopotem.

Ale właściwie to czemu Dropbox? Robisz sobie za darmo private space na Assembli albo Bitbucket i tyle.

Offline marekkijo

• Użytkownik

# Marzec 15, 2012, 11:18:43
Ja bym raczej nie ryzykował trzymaniem struktury Gita w katalogu DropBox'a, o ile masz ciągły i bezawaryjny dostęp do netu i wszystko daje rade się bez problemu wysyłać na serwer DropBox'a zanim zaczniesz kombinować na 2 kompie, gdzie jest to samo repo z DropBox'a, to ten nie powinien nic pomieszać, ale tak jak stwierdził Kos, również obawiam się że może się pogubić gdy na jednym hoście jeszcze wszystkiego nie wyśle a na drugiem będziesz wprowadzał zmiany.
Poza tym jest to absolutnie bezsensowne (według mnie oczywiście), bo albo trzymasz kod na Dropie (tam też jest jakaś skromna historia zmian) i cały czas Ci się zmiany normalnie wysyłają albo na Gicie na jakimś serwerze (posłuchaj vashpan'a jeśli nie chcesz udostępniać kodu, a jeśli się nie wstydzisz:) to najlepszym wyborem będzie sourceforge.net, gitorious.org lub github.com).
A gdy chcesz mieć tylko jedno repo to chyba najlepiej będzie stworzyć standardowe udostępnianie folderów zamiast twojej propozycji.

Offline Vipa

• Redaktor

# Marzec 15, 2012, 11:28:14
Tak z ciekawości - nie łatwiej zsynchronizować foldery z dwóch kompów lub z pendrivem?

Offline marekkijo

• Użytkownik

# Marzec 15, 2012, 12:01:19
Do synchronizacji właśnie dobry jest DropBox, albo udostępnione foldery - pendrajw może i by był dobry ale musisz pamiętać która wersja jest gdzie - jak coś zmienisz podpinasz pendrajwa i kopiujesz, idziesz do drugiego kompa wpinasz i kopiujesz. Mając projekt na Dropie wystarczy że tylko się przesiądziesz, jest on wygodny ale i tak jestem za tym by przy pracy z kodem używać jakiegoś systemu kontroli wersji.

Ja miałem po prostu tak że kiedyś używałem pen'a to trzymania swoich programów i wiedziałem że jest dobry, potem zacząłem używać chmury takiej jak DropBox i też wiedziałem że jest lepiej, teraz używam Git'a i SVN'a (w domu i w pracy) i wiem że jest najlepszy:D

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Marzec 15, 2012, 12:21:56
@Vipa, right! Repozytorium Gita na pendrive to jest całkiem sensowny pomysł :).

Offline marekkijo

• Użytkownik

# Marzec 15, 2012, 12:44:33
Takiej ewentualności nie brałem pod uwagę. Faktycznie to dobry pomysł - można sobie darować zewnętrzny serwer a historię się ma.

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Marzec 15, 2012, 13:28:36
Zawsze cos. Tylko czemu darowac sobie zewnetrzny serwer skoro jest za darmo? Ze ktos nam kod pokradnie? Podslucha jak nie bedzie ssl ? bez przesady...

Vipa: nie, nie latwiej. Latwiej napisac ( lub wcisnac w jakiejs nakladce GUI ( TortoiseGIT )  'git pull' niz podlaczac pendrive, wertowac katalogi, kopiowac to recznie. I jednoczesnie przy tym nie majac zadnej historii zmian, zadnego backupu i zadnej mozliwosci synchronizowania sie miedzy roznymi wersjami tego samego kodu.

No sam ocen ;)

Offline Vipa

• Redaktor

# Styczeń 06, 2015, 13:49:04
Nie pytajcie, ale udało się przepisać grę od nowa (!). W sumie mechanika jest cała nowa, trochę render, cały dźwięk i obsługa inputu. Reszta, czyli w sumie tylko reszta grafiki, pozostała stara. Postarałem się o dodanie nowych wyzwań, obsługę padów (tu dowolność, cokolwiek wykrywa winda to działa, nawet bo ja wiem, hat z joysticka) lepsze shadery itd.
Część misji uległa zmianie, dodane splashe tutorialowe, całość zoptymalizowana i przystosowana do nowych czasów. Dalej brak intro :D, ale pokrótce:

Jako John Sanders, członek gangu, który został wrobiony przez swoich współtowarzyszy, uciekamy z więzienia z pomocą Tommy'ego, byłego księgowego konkurencyjnego gangu. Teraz z jego pomocą, próbujemy przejąć panowanie nad Naughty Ville, mieście opanowanym przez gangi i skorumpowaną policję.

Miłej zabawy!

Pobierz
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2015, 13:56:27 wysłana przez Vipa »

Offline albireo

• Użytkownik

# Styczeń 06, 2015, 15:09:40
W logu wyskakuje mi
shader log  [shader/colorcomic.frag]: 0(119) : error C7532: global function round requires "#version 130" or later
0(119) : error C0000: ... or #extension GL_EXT_gpu_shader4 : enable
po poprawieniu wg pierwszej sugestii wyskakuje:
shader log  [shader/colorcomic.frag]: 0(28) : warning C7533: global variable gl_TexCoord is deprecated after version 120
0(155) : warning C7533: global variable gl_FragColor is deprecated after version 120
Po poprawieniu wg drugiej jest ok (karta gf550Ti).

Przy podpowiedziach daje mi komunikaty typu "naciśnij :*~b*~8p" (przypuszczam, że w miejscu tego ciągu znaków powinien być jakiś klawisz, ciąg jest zawsze taki sam), ale to pewnie dlatego, że uruchamiane na linuksie przez wine.

Offline P@tyS

• Użytkownik
    • Patys coding

# Styczeń 06, 2015, 15:11:43
Mam dokładnie to samo przy podpowiedziach na wine. Gra genialna :D