Autor Wątek: Android Market a sprawa polska  (Przeczytany 910 razy)

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Maj 07, 2011, 17:48:58
Hej!

Czy ktoś orientuje się może jak wygląda w praktyce sprzedawanie aplikacji na Android Market? Help Google'a podaje że z Polski sprzedawać się nie da, ale ciekawi mnie czy ktoś z was miał już jakieś doświadczenia - jak to jest sprawdzane? Czy wystarczy np. konto w zagranicznym banku?

Pozdrawiam!

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Maj 07, 2011, 17:54:15
ja mam człowieka z działalnością zarejestrowaną w Hiszpanii i nie ma z tym problemów.

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Maj 08, 2011, 10:33:22
Ja się zastanawiam ile jeszcze lat wielki Google będzie dochodził do tego co Apple miał niemal od początku. Kiedyś myślałem, że taka potęga jak Google może wszystko, że mają tam ogromne możliwości i pracują tam świry chcące zmienić świat, a ich rozwiązania są zawsze genialne. No ale jak patrzę na androidowy burdel, idiotyczne zasady aktualizacji systemu i niedorobiony Android Market to bardzo wątpię w możliwości Google. Mieli szansę i możliwości zrobić porządek w mobilnym świecie. A co zrobili? Po prostu drugą Java2ME tylko o możliwościach na miarę tych czasów.

Offline lgromanowski

• Użytkownik
    • OpenMW, Elderscrolls III: Morrowind engine reimplementation

# Maj 08, 2011, 10:49:17
Jedynym problem z tego co zauważyłem jest Google Checkout, które m. in. nie pozwala na utworzenie konta dla
sprzedawcy z Polski (jest jeszcze inny problem, że nie wszystkie kraje mogą kupować aplikację w markecie). Gdyby
Google umożliwiło rozliczanie się przez PayPala to był raj, ale jest nikła szansa, że się na to zdecydują.

Jest jeszcze Amazon ze swoim sklepem dla aplikacji androidowych, ale roczna opłata +/- 200 (a może to było 300,
nie pamiętam dokładnie) USD trochę odstrasza na starcie.

Jeśli po założeniu konta dla developerów androida się rozmyślisz jest szansa, że dostaniesz kasę z powrotem
(ja swoją dostałem po ok. 4 dniach, pomniejszoną o ~5 PLN, pewnie jakaś opłata bankowa za przelew w innej walucie).