Autor Wątek: gra o zyciu :P  (Przeczytany 15645 razy)

Offline Oti

• Użytkownik

# Listopad 28, 2006, 17:13:56
udostepnilem ja bo nie mialem co dac na strone :P:P:P:P:P i poto zebyscie mniejwiecej wiedzieli jak to wyglada.

Witam!
No trochę poje¥dziłem (;D) fajnie nawet :) ale mam kilka uwag (nie wiem czy po to udostępniłe¶ t± grę, aby pisać co można zmienić itd. - je¶li nie, pomiń to co napisze):
No to tak...
- IMO ludzik porusza się trochę za wolno... może dodasz opcje biegu ? :)
- jak wyl±duje normalnie na beczce to odejmuje mi się życie ;(, tak jakby po beczce już nie można było je¥dzić,
- czasami jak wskoczę na beczkę to mnie cofa do tyłu :/...
- trochę za szerokie bounding-box'y miejscami (nie wiem czy tak miało być, ale IMO jak by były mniejsze to by lepiej było ;P ,
- no i jak jadę na desce w prawo to jak dojadę do końca planszy to wyjeżdżam na czarny ekran :)...
- aha, dodaj jakie¶ animacje do trików to będzie ładnie wygl±dało :)...
wiesz czemu juz mniej pracuje na ta gra??bo nie ma kto mi rysowac kolesia(chodzi o animacje)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Listopad 28, 2006, 21:52:24
Też rzuciłem okiem na grę. Nieźle jak na 6 podstawówki  ;)

Motyw chodzenia, kupowania, itd jest w grze zbyt mało rozbudowany żeby mógł dostarczyć frajdy. To może być fajne tylko jeśli masz tyle opcji odnośnie twojego postępowania co w gta czy simsach. Ja bym nie pakował się w próby stworzenia symulacji życia jakiegoś ludka.

Natomiast jazda na desce to zupełnie inna bajka. Zdecydowanie największy atut tej wczesnej wersji gry. Prawdę mówiąc ja bym zrezygnował z całej reszty i skupił się właśnie na tym. Bo gierka w stylu przechodź kolejne plansze polegające na: rozpędź się i zrób kickflipa + indy nad przepaścią, zdobądź 10000 punktów za tricki przez 30 sekund, zbierz jak X gwiazdek rozmieszczonych po mapie przez Y czasu, itp. byłaby po prostu nieporównywalnie bardziej grywalna. Taki prościutki Tony Hawk w 2D. Jak dla mnie łatwo na podstawie tego motywu zrobić  coś co dostarczałoby qpę radochy. Nawet przy takiej grafice, jaka jest teraz.

Offline Oti

• Użytkownik

# Listopad 28, 2006, 23:20:46
ale problem w tym ze nie mam zielonego pojecia jak zrobic zeby trzeba bylo przekoczyc przez cos z trickiem. to tez jest spory problem

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Listopad 28, 2006, 23:32:09
Ja bym to zrobił po prostu umieszczając w odpowiednich miejscach na podłożu połączone w pary obszary ( a ponieważ jest to prosta gra 2D to możemy owy obszar przedstawić jako dwa punkty ) - kiedy gracz opuszcza pierwszy obszar z danej pary poprzez skok, zmieniamy wartość flagi przypisanej do tego obszaru na powiedzmy z NIEAKTYWNY na FWYSKOCZYL. Jeśli teraz zrobi powiedzmy kickflipa, zmieniamy na PRAWIEKICKFLIP,  i teraz jeśli wyląduje w drugim obszarze z pary to zmieniamy na KICKFLIP, jeśli nie to zmieniamy z powrotem na NIEAKTYWNY. Oczywiście cały czas śledzimy tą flagę, żeby móc nagrodzić gracza jeśli mu się uda wykonać ten trick. Proste ;) Oczywiście cały mechanizm piszemy na tyle elastycznie, żeby nie było problemu z dodawaniem nowych par obszarów, itd.

Offline Charibo

• Redaktor

# Listopad 28, 2006, 23:39:49
I majac powiedzmy 20 takich punktow, mamy olbrzymi automat stanow, trudny do zarzadzania... Lepiej byloby zrobic tutaj klase eksportowa, poszukaj sobie w DesignPatterns, bo mi sie nie chce pisac, a jutro szkola :)

PS. Co ciekawe, gra ma pewien gameplay nawet ;)

Offline Oti

• Użytkownik

# Kwiecień 28, 2007, 15:56:14
no i troszke updatowalem gierke  ;D ;D

http://rapidshare.com/files/28371085/Greg_Ryan_Skater.rar

Pls o komenty

P.S.
Nie ma ktos jakiego programu do tworzenia instalek?
jesli macie to prosze o wyslanie linka na pw bo ja cos nie moge znalesc :/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2007, 16:02:27 wysłana przez Oti »

Offline puch

• Użytkownik

# Kwiecień 28, 2007, 16:13:04
Mamy: http://wiki.warsztat.gd/Inno_Setup

Btw: O co chodzi z twoim podpisem bo coś nie moge skumać:/?

Offline Silther

• Użytkownik

# Kwiecień 28, 2007, 16:19:28
Moje uwagi:
  • w menu przeszkadzają te napisy na murze w tle
  • pojawiają się dziwne błędy z przesuwaniem ekranu i kolizjami po tym jak się stanie u góry sklepu z deskami i próbuje iść w dół ekranu
  • gra wywala się do windowsa ("Wystąpił problem z aplikacją... i zostanie ona zamknięta." )jak próbuję wejść do domku lub sklepu z deskami
  • nie można przejść przez ulicę (może to było zamierzone ?)

Czeka cię jeszcze sporo pracy, jeżeli chcesz ukończyć tą grę - powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2007, 16:22:47 wysłana przez Silther »

Offline Oti

• Użytkownik

# Kwiecień 28, 2007, 16:40:57
OMG dalem nie ta wersje co trzeba xD juz to naprawiam za chwile zedytuje ten post i dodam nowy link <lol> :P

http://rapidshare.com/files/28380703/Greg_Ryan_Skater.rar

Mam nadzieje ze teraz bedzie dzialac (u mnie bylo spox)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2007, 17:03:44 wysłana przez Oti »

Offline Charibo

• Redaktor

# Kwiecień 28, 2007, 16:47:31
A'propos programu do instalek - ja uzywam Inno Setup - ma wystarczajace mozliwosci

Offline Silther

• Użytkownik

# Kwiecień 28, 2007, 17:41:25
Kolejna lista uwag:
  • okropna czcionka w grze
  • brak readme
  • właściwie nie wiadomo o co w grze chodzi
  • nigdzie nie pisze jak zdobywać punkty na desce (moge jeździć kilka sekund, a potem napis "misja nieudana")
  • pomyśl może o zrobieniu mapy z kafli, np. zamiast bezpośredniego wyświetlania pliku "Town.bmp"

Offline radex

• Użytkownik

# Kwiecień 28, 2007, 19:13:02
całkiem jest Install Creator ( firmy Clickteam bodajże). Ma troszkę miejsze możliwości od Inno (może myle programy) ale jest prosty i szybki w użyciu

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Kwiecień 28, 2007, 20:53:50
całkiem jest Install Creator ( firmy Clickteam bodajże). Ma troszkę miejsze możliwości od Inno (może myle programy) ale jest prosty i szybki w użyciu
...i niestety jest typu adware (wyświetla ekran reklamowy przy końcu instalacji), a IS oczywiście nie ma tej wady (jest OpenSource).

Install Creator ma też tę wadę, że jego producent źle się kojarzy ;]

Offline Charibo

• Redaktor

# Kwiecień 28, 2007, 22:17:33
Skrotu IS uzylbym chyba do InstallShield :)

Offline Kurak

• Użytkownik

# Kwiecień 28, 2007, 22:34:18
Skrotu IS uzylbym chyba do InstallShield :)
Jeszcze lepiej pasuje do IntelliSense ;)
A jeśli chodzi o instalatory, to polecam InnoSetup, jest bardzo łatwe w obsłudze :)