Autor Wątek: Animacja drzwi  (Przeczytany 1688 razy)

Offline Noobek

• Użytkownik

# Kwiecień 04, 2011, 17:45:20
Ok sprawa wyglada tak:
Mam obrazek drzwi.jpg na którym, co niektórych może zdziwić są: drzwi :D
Z tego obrazka mam zrobić animacje otwierających się drzwi na strone internetowa.
I nie wiem jak się za to zabrać...
Szukam jakiegoś programu w którym można by to zrobić(np nałozyć to jako teksture na plaszczyzne 3D, obrocic i zrobić obrazek 2D ponownie) Wie ktoś może w jakim programie będzie to najłatwiej zrobic?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Lerhes

• Użytkownik

# Kwiecień 04, 2011, 17:51:51
Znaczy się, chcesz po prostu animację otwieranych drzwi na stronie?
Ja bym przygotował animowany obrazek i zapisał go jako .gif, a potem jak wrzucisz na stronę, to będzie się "animował".

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale jeżeli tak to programów do robienia animowanych gifów jest pełno. Poszukaj w internecie, albo sprawdź czy używany przez Ciebie program do grafiki to wspiera.
Lerhes

Offline Noobek

• Użytkownik

# Kwiecień 04, 2011, 18:09:05
Mi chodzi o to ze ja mam gotowca tych drzwi narysowanego przez kogos :D
Ja tak rysować nie potrafie, dlatego nie dorysuje tych powiedzmy kolejnych 5 klatek by stworzyć gifa. Potrzebuje programu w którym bede mógł tworzyć kolejne klatki do animacji.

Np zaznaczam na tym obrazku co go mam drzwi, i moge nimi przesuwać i rotować jakbym miał siatke 3D.
chodzi mi ze zamkniete drzwi "otworze" w programie... tylko wlasnie nie wiem w jakim programie.

Próbowalem w photoshopie...jest "free transform", ale to przesuwa tylko, nie tworząc porzadanej przeze mnie perspektywy, jest też jakieś "vanishing point", co wyglada jak cos czego potrzebuje, ale nie umiem tego uzyć.

Dlatego pobieram Adobe after effects, bo ponoć tam się latwo takie rzeczy robi, ale wolałbym jakby mi powiedział o tym ktoś ktos się zna.

Offline molok

• Użytkownik

# Kwiecień 04, 2011, 18:17:36
Może skoro chcesz się pobawić z nim w 3d to ściągnij jakiś program 3d nałóż sobie te drzwi jako teksturę na jakiś prostopadłościan i się baw a klatki sobie wyrenderujesz i walniesz do gifa.

Offline Azhiria

• Użytkownik
    • Portfolio

# Kwiecień 04, 2011, 18:25:29
Skoro już ściągasz After Effects, to w tym programie bardzo łatwo da się zrobić animację otwieranych drzwi. Może nie będzie cud miód jakości, ale na animowanego giffa powinno wystarczyć. Zaznaczasz opcję '3D Layer' i bawisz się 'Z Rotation' w czasie.
Jeżeli jesteś zupełnie zielony w AE, to polecam zajrzeć tutaj: http://www.videocopilot.net/basic/ (zwłaszcza lekcja nr 7).

Offline Noobek

• Użytkownik

# Kwiecień 04, 2011, 18:43:47
Ok dzieki za odpowiedzi - w AE i tak się pobawie z ciekawości, ale właśnie udało mi sie znaleść w PS transformacje perspektywistyczną - czyli właśnie to czego szukałem od 3 godzin - tak to jest być w czymś nowym :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2011, 18:49:31 wysłana przez Noobek »