Autor Wątek: Symulator prawa jazdy  (Przeczytany 7570 razy)

Offline Furry

• Użytkownik
    • DevBlog

# Marzec 31, 2011, 20:27:38
hmm np czy nie stoisz na torach od tramwaju jak ruch się zatrzyma. Tzn jest taka sytuacja jedziesz sobie jedziesz, masz rondo skrzyżowane z torami, a za nimi miejsce na 1 samochód i światła. I teraz AI powinno sprawdzać, czy się zagapiłeś i stoisz na torach czy też nie. Jak jesteś z Warszawy i zdawałeś na Radarowej to wiesz, że znakomita ilość ludzi tak oblewa.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Redaktor

# Marzec 31, 2011, 20:49:23
@Furry
Tu nie chodzi o test, tylko o kierowców innych samochodów.

Offline Furry

• Użytkownik
    • DevBlog

# Marzec 31, 2011, 20:56:54
No niby tak ale powiedział, że chciałby standardowe sprawdzanie różnych rzeczy. Ciężko jest coś niestandardowo standardowego wymyślić:) A takie spojrzenie z innej strony czasami coś daje.

Offline Krolik

• Użytkownik

# Marzec 31, 2011, 21:34:40
Wiesz takie sprawy to osobne rzeczy do sprawdzenia dla gracza ich bedzie wiecej. Głównie chodzi mi o to że mam miasto i ai zyje swoim życiem jezdzi tu i tam, sprawdza pewne warunki czy moze cos zrobic, wybiera sobie trasy, hamuje jesli cos przed nim staje itd  tego typu rzeczy musze wyłapac i zaprogramowac.

Offline Krolik

• Użytkownik

# Marzec 31, 2011, 21:40:02
Wie ktoś może skąd można uzyskać plany miasta ze znakami, sygnalizacją itp żeby można było wzorowac sie robiąc miasto? Szukałem troche, ale nic nie znalazłem - same trasy. Ktoś pewnie powie idz do urzędu miasta i poproś. To już raczej ostateczność, jeśli można coś znaleźć w internecie to pewnei by mi wystarczyło.

Offline .Dexter.

• Użytkownik

# Marzec 31, 2011, 21:56:12
Na upartego można się zumi pobawić :P

Offline maciek_slon

• Użytkownik

# Marzec 31, 2011, 22:25:24
Zumi zdecydowanie wystarczy do planów, znaki w zasadzie można sobie wymyslić na podstawie układu drogi ;P Poza tym znaki to rzecz zmienna tak często w niektórych okolicach, że pewnie nawet w urzędzie nie mają nic aktualnego ;P

Offline artpoz

• Użytkownik
    • blog o tworzeniu gier

# Kwiecień 01, 2011, 18:00:51
Proponuję zapoznać się z konkurencją. Niedawno wyszedł ciekawy program: Symulator Jazdy 2.
http://www.youtube.com/watch?v=tJYNHAuPmNY

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Kwiecień 01, 2011, 20:03:06
Mapy można spróbować stąd wyciągnąć: http://www.openstreetmap.org/
Natomiast to ma być symulator jazdy ulicznej ogólnie czy zdawania na prawo jazdy? Bo jak to pierwsze to proponuję wklepać regułki dla AI i dodać procentowy udział ich olewania (jak nikt nie patrzy to 100%). :)

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Kwiecień 01, 2011, 20:11:20
Tytuł wątku mnie zaintrygował. Pewnie miało być "Symulator egzaminu na prawo jazdy" (co i tak jest skrótem myślowym), a wyszło, że masz zamiar symulować kawałek plastikowej karty ;-).

Offline Snejk47

• Użytkownik

# Kwiecień 01, 2011, 21:08:00
Proponuję zapoznać się z konkurencją. Niedawno wyszedł ciekawy program: Symulator Jazdy 2.

Tutaj AI kuleje jak pies z jedną nogą.

Offline Krolik

• Użytkownik

# Kwiecień 02, 2011, 17:27:58
Oj tam Złośliwiec się znalazł :D chociaż byś coś powiedział pomocnego ;].
Mam symulator czesc I i II z 2006r i 2010. Oba zbugowane jak cholera tylko II czesc ma nawet fajną grafikę.

Dab: Nie zamiarzam wyłaczac ai bo moze akurat sie trafić, że w chwili popełniania błedu uda sie to zobaczyc.

Offline Vipa

• Redaktor

# Kwiecień 04, 2011, 10:53:54
"Polskie realia" położyło mnie na glebę :).

Offline Kitar

• Użytkownik

# Grudzień 07, 2012, 11:47:08
>>A także ludzi jadących pod prąd na jednokierunkowych, zwłaszcza gdy uliczka jeszcze tydzień wcześniej była dwukierunkowa.
>Jak Dałoby sie poinformować o tym gracza?

Ustawiając znak "Uwaga! Zmiana organizacji ruchu!"

Ostatnio na czołówkę wyjechałem rowerem, bo zmienili jedną ulice na jednokierunkową, a ja o tym nie wiedziałem, a rowerem wyjechałem z parku, więc nie miałem szans zobaczyć znaku.

Btw. mam kumpla, który nie rozpoznaje znaków (ma bardzo słaby wzrok) u siebie jeździ na pamięć, a w innych miastach co chwila wjeżdża pod prąd, mimo iż nie było żadnych zmian.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2012, 11:51:15 wysłana przez Kitar »

Offline MaxGarden

• Użytkownik
    • Profil na warsztacie

• +4
# Grudzień 07, 2012, 14:48:56

Serio, odpowiadać na półtoraroczny wątek 0.o?

// Zamykam -Xirdus
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2012, 15:40:32 wysłana przez Xirdus »