Autor Wątek: Spis treści w Open Office Writer?  (Przeczytany 6983 razy)

Offline Thyrid

• Użytkownik

# Marzec 27, 2011, 17:04:27
Witam, mam pytanie - orientuje się ktoś, jak szybko i sprawnie zrobić spis treści w Open Office Writer? Szukam i szukam, a znaleźć nie moge.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Marzec 27, 2011, 18:18:48
Masz, skopiuj sobie :D:

Spis treści
Rozdział 1. Rynek finansowy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1
1.1. Struktura rynku finansowego . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1
1.2. Uczestnicy rynku . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3
1.3. Rynek pieniężny . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6
1.4. Rynek kapitałowy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7
Rozdział 2. Papiery wartościowe o stałym dochodzie . . . . . . . . . . . . . . 11
2.1. Wycena ciągu płatności (wartość obligacji) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11
2.2. Wycena obligacji . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 16
2.3. Kwotowania obligacji na rynku . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17
2.4. Inne miary stopy zwrotu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 19
2.5. Y T M portfela obligacji . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 20
2.6. Zależność cena–stopa zwrotu w terminie do wykupu obligacji . . . . . . . . . 20
2.7. Zadania . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 24
Rozdział 3. Struktura terminowa stóp procentowych . . . . . . . . . . . . . . 27
3.1. Stopa spot i stopa forward . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 27
3.2. Określanie krzywej 0-kuponowej . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 30
3.3. Teorie struktury terminowej stopy procentowej . . . . . . . . . . . . . . . . . 33
3.4. Zadania . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 36
Rozdział 4. Ryzyko stopy procentowej . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 37
4.1. Ryzyko inwestowania w obligacje . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 37
4.2. Duration obligacji . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 41
4.2.1. Duration obligacji w modelu kapitalizacji ciągłej . . . . . . . . . . . . 41
4.2.2. Duration obligacji w modelu kapitalizacji dyskretnej . . . . . . . . . . 44
4.3. Immunizacja portfela obligacji . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 47
4.4. Wypukłość obligacji . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 50
4.5. Duration Fishera-Weila . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 54
4.5.1. Duration Fishera-Weila dla modelu kapitalizacji ciągłej . . . . . . . . 54
4.5.2. Duration Fishera-Weila dla modelu kapitalizacji dyskretnej . . . . . . 55
4.6. Immunizacja portfela obligacji ze względu na równoległe przesunięcie
krzywej dochodowości . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 56
4.7. Zadania . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 58
Rozdział 5. Analiza średnio–wariancyjna . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 61
5.1. Podstawowe własności zmiennej losowej . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 62
5.2. Portfel akcji . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 63
5.3. Zbiór dopuszczalny . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 67
5.4. Problem Markowitza . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 68
5.5. Twierdzenie o rozdzielaniu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 72
5.6. Problem Markowitza z aktywem wolnym od ryzyka . . . . . . . . . . . . . . . 74

Offline Karol

• Użytkownik

# Marzec 27, 2011, 18:46:23
Tytuły rozdziałów muszą mieć styl nagłówka (1, 2, 3, etc), potem tylko menu wstaw -> indeksy i spisy (czy coś) i gotowe. W sumie tak samo jak w Wordzie się robi, tylko nazwy menu mogą być trochę inne.

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Marzec 27, 2011, 20:15:02
@Karol
Jw. Menu Wstaw->Indeksy i spisy->Indeksy i spisy->OK

@ShadowDancer
A idź z tym paskudztwem! W czytelnym spisie treści numery stron powinny być równo w jednej linii.

Offline Thyrid

• Użytkownik

# Marzec 27, 2011, 22:37:50
Dzieki, postawiłem ten spis treści, ale nie wiem jak zrobić te tytuły rozdziałów w stylu nagłówka?

Offline Karol

• Użytkownik

# Marzec 27, 2011, 23:28:30
Dzieki, postawiłem ten spis treści, ale nie wiem jak zrobić te tytuły rozdziałów w stylu nagłówka?
Eee...? Bez stylu nagłówka w tytule rozdziału program nie wygeneruje spisu treści. Nie wiem jak to w OOo wygląda, bo przestałem tego używać po tym jak przy wstawianiu rysunku zjadał mi 4 strony dokumentu (wtf?).

Szukaj czegoś podobnego do tego

Dodatkowo dla pierwszego nagłówka warto dać w opcjach, aby rozpoczynał nową stronę.