Autor Wątek: Lookatmygame-Inwestowanie/Dystrybucja  (Przeczytany 1932 razy)

pastor44

• Gość
# Marzec 15, 2011, 12:43:57

Witam,
  Mam pytanie czy ktokolwiek zna ten portal http://www.lookatmygame.com/
    Lub korzystał z jego usług.
 Z tego co widzę można zostać w dość prosty sposób inwestorem lub deweloperem gry indie finansowanej
przez każdego widzącego potencjał w Twojej grze.
   Wczytam się jeszcze w FAQ ale wygląda zachęcająco (nie wie jeszcze jak jest z podziałem zysków-70%!!?)
 Pozdrawiam,
  Pastor

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline kriswawa

• Użytkownik

# Marzec 15, 2011, 12:55:09
jak zrozumialem - to polaczenie inwestora z developerem.

ciekawa sprawa - jest pare ale:
znam inwestorow i fundusze , i ciezko mi wyobrazic sobie - ze przelewaja kase na jakies konto , a potem za to robia sie gry.
Inwestor z reguły chce kupic akcje spolki - ktora ma sukcesy na rynku. a potem sprzedac jesli chce odejsc z transakcji.

ale moze cos zle rozumiem

inna jeszcze sprawa - to jesli DEV dostaje 70% , portal 30%  ... to inwestor dostaje zero?
z tego co wiem - to inwestor ryzykuje kase - wiec chce pokaznie zarobic jesli bedzie sukces.

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Marzec 15, 2011, 13:58:00
30 Credits and +

Earn money on sales!70% of LAMG net profit !!LAMG produces 50% of LAMG.
Nie kumam tego za bardzo, ale to nie jest strona do inwestycji, a raczej coś jak kickstarter (sądząc po tym, że wpłaca się po 10-30 euro na grę)
Fundowanie, nie inwestowanie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 14:00:22 wysłana przez ANtY »

pastor44

• Gość
# Marzec 15, 2011, 14:37:59

Doczytam się  (jest tam artykuł po francusku-muszę go sobie przetłumaczyć)
  to dam więcej info.
 Napisałem inwestowanie ponieważ wpłacając te przysłowiowe 10-20 euro na dowolną grę zamieszczoną na tej stronie uzyskujesz coś na kształt akcji-udziału w zyskach ze sprzedaży.

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Marzec 15, 2011, 14:39:00

Doczytam się  (jest tam artykuł po francusku-muszę go sobie przetłumaczyć)
  to dam więcej info.
 Napisałem inwestowanie ponieważ wpłacając te przysłowiowe 10-20 euro na dowolną grę zamieszczoną na tej stronie uzyskujesz coś na kształt akcji-udziału w zyskach ze sprzedaży.
Z tego co zauważyłem to tylko jeśli wpłacasz 30 lub więcej euro.

Offline Kuba D.

• Użytkownik

# Marzec 15, 2011, 14:54:28
Fajna inicjatywa ale imo portal za duzo kosi.

Offline kriswawa

• Użytkownik

# Marzec 15, 2011, 15:17:43
spróbuje wsadzic Trucker 3 , ciekawe co będzie dalej
brakowalo mi kasy na kolejną edycje - zobaczymy jak tu tysiące euro spadna mi z nieba :)

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Marzec 15, 2011, 15:27:40
To troche IMO nie uczciwe, żeby publisher tam wstawiał projekt, a nie developer.

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • http://laggyluk.com

# Marzec 15, 2011, 15:52:28
z faqa wynika że 'investor' dostaje 70% zysków ze sprzedaży, portal 30% a developer nic.
może się im odpsrzedaje prawa wzamian za tą uzbieraną kasę

pastor44

• Gość
# Marzec 15, 2011, 16:27:31
 Ja zrozumiałem, że Developer dostaje 50% zysków.
  Drugie 50% jest dzielone na 30% dla LAMG i 70% na inwestorów.
 Z tym, że o ile dobrze rozumiem wpłaty na produkcje są dzielone po 50/50 pomiędzy LAMG, a Developerem.

Publisher-LAMG wstawia tam projekt ponieważ musi mieć na względzie dobro inwestorów i ogólny porządek.
  Jeśli każdy mógłby wstawiać swoją grę to do niczego to by nie prowadziło, a i oszuści też by się znaleźli.

A swoją drogą z chęcią zobaczył bym coś podobnego na naszym kochanym Warsztacie :)
  Z punktu widzenia gracza z chęcią zainwestował bym w taką grę za możliwość testów, prywatnego forum
czy oczywiście podziału z zysków. Wtedy to takim mikro inwestorom zależało by aby gra miała odpowiednią reklamę i była ich grą marzeń :P

« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 17:22:29 wysłana przez pastor44 »

Offline gothicgirl

• Użytkownik

# Październik 29, 2011, 23:03:51
tu chyba jest podobna strona tego typu,  http://gamelicenses.com/

Offline .

• Użytkownik

# Listopad 01, 2011, 18:07:28
Idea wydaje sie ciekawa. Mysle, ze warto byloby sie nad nia pochylic i moze poprzez osobny poddzial sprobowac polaczyc mikroinwestorow ze stawiajacymi pierwsze kroki mlodymi developerami. Proponowalbym na przyklad mini dzial, gdzie potencjalny mikroinwestor moglby przedstawic swoje mozliwosci finansowania ("wiarygodnosc"). Byc moze kilku takich mikroinwestorow udzwigneloby jedna mala produkcje. A "warsztatowi zapalency" otrzymujac wynagrodzenie nie musieliby pracowac nad swoimi pomyslami po nocach - po ciezkim dniu pracy.

Sam bylbym zainteresowany sfinansowaniem jakiegos projektu. Oczywiscie nie chcialbym przelac od razu duzej kwoty na czyjes konto, ale kilka-kilkanascie tysiecy miesiecznie przez rok czy dwa byloby do zaakceptowania.

Co o tym myslicie?

PS
Kilka lat temu byla jakas firemka dojaca kase z dotacji uninych, chcieli finansowac gry, pamietam ze byla burzliwa dyskusja w komentarzach zwiazana z jej wiarygodnoscia na stronie glownej. Niestety nie moge sobie przypomniec co sie z nia stalo i jaki byl final tej wspolpracy.

Offline toxic

• Użytkownik

# Listopad 01, 2011, 19:00:38
PS
Kilka lat temu byla jakas firemka dojaca kase z dotacji uninych, chcieli finansowac gry, pamietam ze byla burzliwa dyskusja w komentarzach zwiazana z jej wiarygodnoscia na stronie glownej. Niestety nie moge sobie przypomniec co sie z nia stalo i jaki byl final tej wspolpracy.
Czy chodzi Ci może o Inkubator Gier?

Offline .

• Użytkownik

# Listopad 01, 2011, 19:47:25
Tak,

Start: http://warsztat.gd/news.php?x=view&id=553
Seth 2008-08-05 09:38:27:
Dlaczego uważasz, że dla firm, czy osób prywatnych liczy się tylko zysk? Podam Ci 2 przykłady, jeszcze świeże i z Polski. Pierwszy to Nicolas i AF. Marzenia jednej osoby o stworzeniu własnej gry komputerowej przekłada się w zainwestowanie w amatorski projekt.
Czas ladnie potrafi pewne rzeczy wyklarowac ;).

Koniec: http://warsztat.gd/news.php?x=view&id=675
http://forum.warsztat.gd/index.php?topic=12140.0

Kryzys...
Z przykrością informujemy, że program Inkubator Gier kończy swoją działalność. Na naszą decyzję wpłynęły słabe wyniki finansowe programu, nie dające nam pełnych możliwości wspierania niezależnych twórców i ich niezwykle obiecujących projektów. Niewątpliwie decydującym czynnikiem takiego stanu rzeczy jest panujący obecnie kryzys finansowy, który uderzył w gospodarkę krótko po uruchomieniu naszego programu. Był to niezwykle bolesny cios dla Inkubatora Gier, którego budżet oparty był na wpływach od sponsorów.

Jedyny projekt, który został włączony na Inkubację - Axel: Wielka Ucieczka wychodzi z programu w naturalny sposób, niezależny od zamknięcia Inkubatora Gier.
Czy chlopaki z Axel: Wielka Ucieczka dostali te 80k?
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 19:51:53 wysłana przez . »