Autor Wątek: [Visual Studio 2010] ZAKUP - wybór wersji  (Przeczytany 4432 razy)

Offline lukaszw

• Użytkownik

# Marzec 09, 2011, 20:35:57
W Visual C++ 2010 Express daje się kompilować 64-bitowe programy.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline revo

• Użytkownik

# Marzec 09, 2011, 21:28:57
Dla mnie myslenie MS jest bez sensu, dlatego 7 lat po wprowadzeniu 64bitowych prockow, pod Windowsem aplikacje w 95% wciaz sa 32bitowe. Strata moze niewielka, ale zawsze to pare procent :)

Zapewne wszystko rozbija się o to, że jeszcze całkiem niedawno można było takie cuda kupić: Intel® Core™ Duo Processor T2250. Przez to nie można się przenieść całkowicie na 64 bit, a klientów to nie obchodzi co jest pod maską -- ma działać ;)

Apple w przypadku OSX ma większą kontrolę nad tym jakie procesory (i właściwie konkretne modele) chce supportować .

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Marzec 09, 2011, 22:32:27
Jak? U mnie w Visual C++ 2010 Express na liście rozwijalnej obok Debug/Release jest tylko Win32 i Configuration Manager..., nie ma x64.

Offline lukaszw

• Użytkownik

# Marzec 09, 2011, 22:44:25
Jak? U mnie w Visual C++ 2010 Express na liście rozwijalnej obok Debug/Release jest tylko Win32 i Configuration Manager..., nie ma x64.
Opisałem to w swoim czasie na moim blogu: http://lukaszwdev.wordpress.com/2010/07/06/visual-c-2010-express-x64/

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Marzec 10, 2011, 15:38:42
Heh, dzięki! Nie wiedziałem o tym.

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Marzec 11, 2011, 00:55:42
Dla mnie myslenie MS jest bez sensu, dlatego 7 lat po wprowadzeniu 64bitowych prockow, pod Windowsem aplikacje w 95% wciaz sa 32bitowe. Strata moze niewielka, ale zawsze to pare procent :)

Zapewne wszystko rozbija się o to, że jeszcze całkiem niedawno można było takie cuda kupić: Intel® Core™ Duo Processor T2250. Przez to nie można się przenieść całkowicie na 64 bit, a klientów to nie obchodzi co jest pod maską -- ma działać ;)

Apple w przypadku OSX ma większą kontrolę nad tym jakie procesory (i właściwie konkretne modele) chce supportować .

No wlasnie o to chodzi ze OS X ma przezroczyste wsparcie dla aplikacji i 64 i 32 bitowych juz od dawna. Ba, nawet nie ma roznych rodzajow systemu, sam sie odpala w zaleznosci jaki procek jest na pokladzie. A kazda nowa binarka ma w sobie kod na dwie architektury. ( ofc. Te tylko 32 bitowe odpalaja sie w trybie 32bitow. ) Proste i skuteczne :) notabene pierwsze maki intelowe mialy wlasnie core duo ;) I te nie maja 64bitow, ale user nawet tego nie widzi...

Offline mr666

• Użytkownik

# Marzec 13, 2011, 00:24:30
Dla mnie myslenie MS jest bez sensu, dlatego 7 lat po wprowadzeniu 64bitowych prockow, pod Windowsem aplikacje w 95% wciaz sa 32bitowe.

Coś namieszałeś. IA-64 ma 10 lat, AMD64 8 lat. Nie będę wspominał o innych 64bitowych, jeszcze starszych architekturach, ale na nich Windowsa nie odpalisz.

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Marzec 13, 2011, 11:03:07
Dla mnie myslenie MS jest bez sensu, dlatego 7 lat po wprowadzeniu 64bitowych prockow, pod Windowsem aplikacje w 95% wciaz sa 32bitowe.

Coś namieszałeś. IA-64 ma 10 lat, AMD64 8 lat. Nie będę wspominał o innych 64bitowych, jeszcze starszych architekturach, ale na nich Windowsa nie odpalisz.

Ojeju... :) Mialem oczywiscie na mysli wprowadzenie 64bitow do komputerow PC, czyli AMD64/EM64-T, po co wspominac tutaj o umarlym IA-64 czy innych niszowych, serwerowych architekturach ?

A ze pomylilem sie o rok - po prostu nie pamietalem dokladnie kiedy to bylo, teraz patrze ze Athlon64 ( nie mowie o serwerowych Opteronach ) pojawil sie we wrzesniu 2003 roku, wiec pomylilem sie bardzo nieduzo ;) Powiedzmy wiec ze 7.5 roku temu, jezeli ten szczegol jest tak istotny...

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Marzec 13, 2011, 13:47:23
A kazda nowa binarka ma w sobie kod na dwie architektury. ( ofc. Te tylko 32 bitowe odpalaja sie w trybie 32bitow. )
Tyle że skoro aplikacja dobrze sobie radzi na 32 bitach to ta wersja 64-bit to zwykle tylko zbędny bajer. Miałoby to sens gdyby kiedyś Apple przeniosło się całkowicie na 64 bity, ale wydaje mi się to nieprawdopodobne (i patrząc po losach 64-bitowych Linuksów, problematyczne). Prędzej przejdą po raz kolejny na inne procesory (ARM?).