Autor Wątek: Gdzie można dostać pracę?  (Przeczytany 1821 razy)

Offline Ivian

• Użytkownik
    • Ivian's Cave

# Marzec 06, 2011, 12:18:51
Przeglądam Internet w poszukiwaniu jakiegoś zakładu produkującego gry (filii/studia etc.) result:none.

Zainteresowałem się tym tematem w poszukiwaniu praktyk do technikum - skoro dostałem taką możliwość nie będę był okien w sklepie. Ale pal sześc praktyki. Po studiach (^^) trzeba gdzieś pracować (*wtf? chcesz pracować w zawodzie? looool gl*), i nie uśmiecha mi się pisanie javek, a patrząc na całą Polskę to jedyny opłacalny kierunek migracji to południe na szlaku Wrocław <-> Kraków. Am I right?

Być może wy macie inne poglądy na ten temat?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Marzec 06, 2011, 12:36:50
Nie rozumiem twojego posta, w czym problem, czego nie możesz znaleś?

Po studiach (^^) trzeba gdzieś pracować (*wtf? chcesz pracować w zawodzie? looool gl*), i nie uśmiecha mi się pisanie javek,
?

Offline Ivian

• Użytkownik
    • Ivian's Cave

# Marzec 06, 2011, 13:05:54
Inaczej. Powiedzmy, że szukam pracy w gd w okolicach pomorza. Tylko niepolegającej na pisaniu javek na komórki, czy casualów na przeglądarki. W sumie te okolice są chyba spisane na straty, i lepiej wynieść się na południe :P

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Marzec 06, 2011, 13:44:51
Polska nie jest chyba krajem z branżą gamedev mniej rozwiniętą niż u naszych sąsiadów, ale tak jak wszędzie, firm piszących "poważne" gry nie ma zbyt wiele i skupiają się w największych miastach, jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Tych, w których powstają gry "mniejsze" - mobilne, internetowe itp. - jest więcej.

Listę linków do polskich firm developerskich mamy tutaj:
http://warsztat.gd/links.php?x=view&id=14

Praktycznie każda z nich ma na swojej stronie dział z ofertami pracy.

Offline _OskaR

• Użytkownik

# Marzec 06, 2011, 13:57:42
Możesz pracować poza gd, ale robiąc coś, co w miarę się przyda + własne projekciki w domku.
Poważne firmy szukają poważnych ludzi - bez doświadczenia będzie ciężko - a gdzieś trzeba je zdobyć.

Offline hashedone

• Użytkownik

# Marzec 06, 2011, 14:11:23
Firm piszących duże gry jest w polsce kilka. CD-Project, Techland, The Farm 51 (?), jeszcze jakieś by się znalazły. Myślę że do 10 nie dobije. CD-Project to Warszawa, Techland to Warszawa/Ostrów Wielkopolski/Wrocław, The Farm 51 to Gliwice. Poza tymi rejonami firmy gd kładą nacisk na duży i szybki przemiał, więc casuale, gry na komórki, iphony, facebooka...

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Marzec 06, 2011, 23:07:48
Z większych znajdzie się jeszcze kilka. Ale firm robiących dla app store'ów są już chyba dziesiątki, w co większych miastach :)

Jest też nieco firm QA i takich tworów jak GOG.

Nie ma takiej firmy growej jak CD-Project ;)
W Ostrowiu Wlkp. Techland ma tylko część wydawniczą, żadnych developerów tam nie ma.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2011, 23:09:50 wysłana przez MadBonsai »

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

# Marzec 06, 2011, 23:16:40
Listę linków do polskich firm developerskich mamy tutaj:
http://warsztat.gd/links.php?x=view&id=14

O cholera nawet nie wiedziałem że warsztat ma taką "bazę danych" firm i dystrybutorów :)