Autor Wątek: Portal dystrybucji gier PLAY  (Przeczytany 20622 razy)

Offline kriswawa

• Użytkownik

# Marzec 19, 2011, 08:37:20
Vipa - po co kredyt.  zasada jest taka , ze wszystko finansuje ja .
jesli bedzie potrzeba pieniedzy wiekszych , to mam inwestorow ktorzy doinwestuja

ale powiedzmy sobie szczeze , inwestor chce cos co widac juz.
Jako play mam kolo 10 lat dystrybucji w marketach , prasie , zyskownosci ( do sprawdzenia w KRS ) itp

jako nowi - to 50% akcji sprzedamy za ochlapy. ( przyklad )
wiec podstawa ciagnac to z 2 lata i dopiero wtedy zaczac przygotowania

zakladamy juz forum. BadRay dostal wszystko - i mowi ze w weeeked sie zajmie

ja ze swoje strony zalatwilem juz dystrybucje MMO ( z 10tytulow ) ktore beda glownie na DDP

sa 2 opcje:
1. zaczniemy dzialac - wsadze czas i kase , ludzie wsadza swoj czas. nie bedzie pieniadza w obiegu , ludzie zaczna odchodzic od projektu. i po 2 latach powiemy sobie - etam.. trzeba to sprzedac za tyle co kto da

2. mysle ze opcja bardzie prawdopodobna. Jesli zaczne wsadzac akse i czas, to bede robil do upartego , nawet jesli ludzie beda sie zmieniac ( bo wyjezdza za grance, bo nie wiezy w to, bo nie czuje kasy )
po 1-2 latach , firma PLAY SA daje oferte wchloniecia portalu , ale wladze uznaja ze skory tanio nie sprzedamy - i idziemy dalej.
po 3 latach wchodzimy sami na NewConnect - i szukamy dodatkowych funduszy Venture capital
Ja pokazuje swoja osoba - ze recze za przedsiewziecie , a to powinno pomoc

i w moim

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline kriswawa

• Użytkownik

# Marzec 19, 2011, 08:43:01
i w moim snie : spotykamy sie za 4 lata . siadamy .i patrzymy na wykresy
a u na NewConnect - spolka oceniana jest na 50mln ...
wtedy widze miny wszystkich co narzekali , nie wierzyli w to itp

dla niedowiarkow powiem tak : czy myslisz ze wycena spolki 11 bit studio - w kapitalizacji akcji 31mln jest realna?
czy wiesz ze zyskow tam raczej brak - a jest tylko wizja przyszlosci?

czym wiec bedzie sie roznil portal DDP ?
tez daje wizje przyszlosci - ale zespol jest wiekszy - a dzialanosc nowa - jak na NewConnect

a jak bedzie - to zycie pokaze.

jako zleceniodawca projektow , zawsze bedzie do PLAY , bo i kasa jest i cala dystrybucja fizyczna.
ale kto wie co bedzie w przyszlosci/ moze DDP pieniadze pozyskane z akcji - przekaze na noew developmenty dedytkowane na 1 miesiac exclusive dla DDP ?

pozdr

Offline Vipa

• Redaktor

# Marzec 19, 2011, 10:34:25
Vipa - po co kredyt.  zasada jest taka , ze wszystko finansuje ja .

Dałem przykład jak to wygląda w trybie normalnego "mam pomysł ale nie mam nic by go zrealizować".
W tym przypadku jest zdecydowanie inaczej bo nie ma ruchu od zera i są pieniądze. Dlatego dziwią mnie u niektórych osób te szczątkowe, wyrwane z lokalnego życia wyliczenia popierane pesymistyczną argumentacją.

Wiecie czego brakuje? Wyliczenia możliwości tego rynku. Ktoś przewiduje potencjał? Ile osób przejdzie na rynek lokalny? Można przytaczać dalej przykłady jak kolega sprzedawał kiedyś na zachodzie ale nie ma to najmniejszego sensu.

I jeszcze: to, jak ktoś zarobił milion jest fajne ale wolałbym informacje ile osób straciło 10K i dlaczego.

Offline nembutal

• Użytkownik

# Marzec 19, 2011, 13:26:53
dla niedowiarkow powiem tak : czy myslisz ze wycena spolki 11 bit studio - w kapitalizacji akcji 31mln jest realna?
Nie, nie myślę, że jest to realna wycena :) Nie wiem ilu inwestorów stoi za tymi transakcjami, poza tym inwestorzy się po prostu mylą :) Co więcej, w przypadku takiego niskiego wolumenu wysoka cena akcji w danym dniu nijak ma się do możliwości sprzedaży swoich udziałów przez któregoś z założycieli - czyli zrealizowania zysków.

jako nowi - to 50% akcji sprzedamy za ochlapy. ( przyklad )
wiec podstawa ciagnac to z 2 lata i dopiero wtedy zaczac przygotowania
No zgadzam się. Wystarczy oglądać polski Dragon's Den na TV4 - ludzie oddają udziały za ochłapy, a przedstawiają to jakby wygrali w totka ;)

P.S. Żebyśmy się zrozumieli - jestem fanem tego pomysłu i cieszę się, że ktoś z kasą tu przychodzi z takimi pomysłami.

Offline kriswawa

• Użytkownik

# Marzec 20, 2011, 09:40:38
niedlugo przechodzimy na forum Frutti games .com
praze juz trwaja

Offline kriswawa

• Użytkownik

# Marzec 20, 2011, 09:45:56
dzis ogladalem program o najbogatrzych polakach Forbes 2010.
zapytany investor - co ma przyszlosci , powiedzial nowe technologie - internet . w to bedzie sie inwestowac

investorzy sie malo znaja - i podchodza do tego z optymizmem
my znamy opowiesci paru co sie udalo , i wielu co sie nie udalo

ale podejscie nasze jest inne. wszysscy dzialaja w 1 kierunku.
mamy mase pomyslow , bo bedzie nas wielu

nie musimy przedstawiac raportow inwestorowi , bo ja jestem inwestorem ( na tyle co potrzeba ) i bede ladowal , bo wierze w to.

ja robie LOCKUP na akcje duzo dluzszy niz inni uczestnicy , co dalej zapieczetuje moje dlugofalowe podejscie do tematu

Offline kriswawa

• Użytkownik

# Marzec 20, 2011, 21:54:54
podziekowania dla warsztat.gd
zebralo nas sie juz troche - wiec zapraszam na wewnetrzne forum http://fruttigames.com/forum/index.php
juz dzialamy

wpisuje regulamin
zbieramy ekipe
przydadza sie wszystkie dobre rece do zepolu!
zapraszam

Offline fn2000

• Użytkownik

# Kwiecień 10, 2011, 21:32:36

31 mln to bajka dla małych dzieci - na razie Anomaly ma dobre recenzje, czy przełoży się to sprzedaż? Pierwszy kwartał będzie decydujący, później już będzie tylko w dół. Gra wykonana solidnie, wysokie "production values", ale genre dla mnie totalnie niszowy.

jako zleceniodawca projektow , zawsze bedzie do PLAY , bo i kasa jest i cala dystrybucja fizyczna.

Dla wydawanych przez Play gier czy dystrybujesz pudełka (PC only) poza PL czy tylko u nas?