Autor Wątek: Przesyłanie zmiennych pomiędzy dwoma okanmi  (Przeczytany 4579 razy)

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Marzec 04, 2011, 15:13:39
Tak, enkapsulacje stwrzono jako panaceum na zawieszajace sie programy.

Dzięki niej programy działają tak wolno, że nie zdążają się zawiesić. :)
it's not a bug it's feature ;]

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline lastseeds

• Użytkownik

# Marzec 04, 2011, 17:41:16
Btw. w c++ ja np. deklaruje prawie wszystkie pola jako publiczne bo nie ma setterow i getterow. Tworzenie funkcji recznie jest pracochlonne i nikomu sie nie chce do metody je robic. A w kodzie jest 91235932592 innych miejsc gdzie bledy wystepuja duzo czesciej niz to ze uzylem zmiennej a nie uzylem funkcji ktora jest do niej przeznaczona

Offline siso

• Użytkownik

# Marzec 05, 2011, 20:36:47
Czasami to takie głupoty wypisujecie, że nóż się w kieszeni otwiera :)

Nie do wszystkiego pisze się akcesory. To po pierwsze. Powinno się ich pisać jak najmniej, bo obiekt ma mieć stan a nie jakiś śmietnik złożony z luźno powiązanych publicznych zmiennych.

Enkapsulacja jest bardzo pożyteczną zasadą i powinno się ją stosować wszędzie tam, gdzie należy ukryć szczegóły implementacji przez niewłaściwym użyciem. Co najlepsze - można ją stosować nie tylko w OOD. Nie chcesz chyba pozwolić, jeden z drugim,  domorośli panowie inżynierowie, którzy w temacie "dezajnu" pozjadali już wszystkie rozumy, żeby wasz kolega po fachu namieszał w jakimś wyliczeniu wartości ustawiając sobie radośnie tajny prywatnie-publiczny współczynnik, nieprawdaż? Ten jeden argument winien wam tu wszystkim wystarczyć.

A jak wam się nie podoba konieczność pisania akcesorów, to zamieńcie notepad czy inny wynalazek na porządne IDE. Amen.

Większych zaś banialuków, jak to, że stosowanie jej spowalnia program, już dawno, Dab, nie czytałem... Chciałbyś pokazać nam może jakieś wyniki pomiarów czy palnąłeś tak po prostu, jak pierwszy lepszy n00b? :)

A Ty, lastseeds, skoro widzisz 91235932592 inne potencjalne zgrożenia w kodzie, to może miast programowaniem zajmij się lepiej komponowaniem decoupage ;)

Offline Karol

• Użytkownik

# Marzec 06, 2011, 14:10:12
siso, to żeś wyskoczył jak Filip z konopi... chyba nie zczaileś ironii w tym całym kontekście, mimo iż jest widoczna czarno na białym, albo jak jezioro na pustyni.

Offline siso

• Użytkownik

# Marzec 06, 2011, 15:05:12
Być może mój filtr na ironię się przepełnił i odmówił dalszej współpracy. Nie ulega jednak wątpliwości, że co poniektórzy tutaj mają permanentnie włączone filtry na dobre praktyki i próbują na każdym kroku przekonywać resztę świata do ich unikania.

A poza tym - niechże to przynajmniej będzie ironia, a nie jakiś stek bzdur.

Offline Karol

• Użytkownik

# Marzec 06, 2011, 15:22:01
Ale nikt tutaj nie twierdzi, że enkapsulacja jest zła. Wszystko rozbija się o to, że Ajgor uważa, że wieszanie się Windowsa to brak enkapsulacji, jak się coś takiego usłyszy to nie dziwo, że potem powstają wszelkiej maści durnoty.

Offline Ajgor

• Użytkownik

# Marzec 06, 2011, 16:11:31
 Typowo polskie kpienie z tekstu, którego zupełnie się nie zrozumiało. W dodatku zupełnie nie związane z głównym tematem wątki, którym jest przesyłanie zmiennych między wątkami. A nie enkapsulacja, czy wieszanie Windowsa.
EOT.

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Marzec 07, 2011, 20:31:08
Typowo polskie kpienie z tekstu, którego zupełnie się nie zrozumiało. W dodatku zupełnie nie związane z głównym tematem wątki, którym jest przesyłanie zmiennych między wątkami.
A ja myślałem, że między oknami? I kto tu nie czyta ze zrozumieniem ;)

Offline Ajgor

• Użytkownik

# Marzec 07, 2011, 20:37:47
Ups. Dobrze myślałem, ale źle napisałem. Oczywiście chodziło o okna. Mea culpa :)