Autor Wątek: City Interactive dokończy grę „Alien Fear” własnymi siłami  (Przeczytany 15823 razy)

Offline Kalvot

• Użytkownik

# Marzec 06, 2011, 17:18:49
Swoją drogą słyszałem, że Farm chce debiutować na NewConnect. Wszczynanie takiej burzy nawet by do tego pasowało, ale jestem ciekaw co z tego wyniknie. Na pewno więcej się o nich mówi. City ma możliwość dokończenia tej gry prawdopodobnie oszczędzając około pół miliona, czyli nie jest to dla nich jakaś kosmiczna kwota, ale biorąc pod uwagę, że raport za pierwszy kwartał będzie słaby, to mogłoby mieć sens.

A Farm nie wiele na nich ma, bo żądają tylko sprostowania informacji o tym kto zawinił(City) i dyskutują przez media. Mimo wszystko najlepiej jakby się pogodzili jakoś, bo nie uśmiechają mi się kolejne obsuwy terminów.

Jak myślicie, czy Sniper na PS3 osiągnie jakiś sukces? Inwestorzy(w związku z zapewnieniami Tymińskiego) liczą na 300 tys sztuk w dniu premiery.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Esidar

• Użytkownik

# Marzec 06, 2011, 18:03:27
Trochę trudno mi uwierzyć, że City po prostu chciało wykorzystać Farm51 w taki perfidny sposób. Przecież żadne pieniądze nie są warte utraconego zaufania, a nie trzeba być geniuszem żeby przewidzieć, że w branży sprawa nie przejdzie niezauważona. Potem mogą mieć problem z pozyskaniem out-source devów bo ci się będą bali, że też zostaną wykorzystani. Być może jest coś o czym nie wiemy, nikt nie jest na tyle głupi żeby kopać dołki pod sobą.
Oj, zdziwiłbyś się, do czego są zdolne niektóre osoby, które uważają się za niezatapialnych i którym zwisa i powiewa co sobie inni pomyślą. Liczy się tylko kasa.

Offline yarpen

• Użytkownik

# Marzec 06, 2011, 19:58:57
Jak myślicie, czy Sniper na PS3 osiągnie jakiś sukces? Inwestorzy(w związku z zapewnieniami Tymińskiego) liczą na 300 tys sztuk w dniu premiery.
Huh? Biorac pod uwage, ze Bulletstorm na PS3 sprzedal jakies 60tys w tydzien (wg vgchartz), a mysle, ze mozna spokojnie zalozyc, ze jest to lepsza gra, to jakos nie widze 300k w pierwszy dzien.

Offline Kuba D.

• Użytkownik

# Marzec 06, 2011, 20:02:49
Jak dla mnie to jest to nierealna liczba.

Offline Kalvot

• Użytkownik

# Marzec 06, 2011, 21:43:24
Prezes twierdzi, że opiera to na już złożonych zamówieniach z amerykańskich sieci, ale mi też się wydaje, że to niezbyt realne...

A co do jakości gier to myślę, że nie jest ona głównym czynnikiem wpływającym na sprzedaż ;) Z drugiej strony jednak nie wiem w czym City mogłoby przewyższyć EA. Będzie trzeba sprzedać akcje na pompie przed premierą ;)

Offline KriS

• Użytkownik
    • KriS

# Marzec 06, 2011, 21:56:47
Prezes twierdzi, że opiera to na już złożonych zamówieniach z amerykańskich sieci, ale mi też się wydaje, że to niezbyt realne...

Prezes mówił też o ocenach około 80 punktów na metacriticu :).

A co do jakości gier to myślę, że nie jest ona głównym czynnikiem wpływającym na sprzedaż ;)

Infinity Ward, Epic, Blizzard czy Rockstar mają odmienne zdanie i popierają je sporo większym stosunkiem zysku do włożonej kasy.

Offline Kalvot

• Użytkownik

# Marzec 06, 2011, 22:54:41

Prezes mówił też o ocenach około 80 punktów na metacriticu :).

Taa.. Tymiński ma takie fazy, ale co zrobić ;) produkt trzeba sprzedać, nie? ;)

A co do jakości gier to myślę, że nie jest ona głównym czynnikiem wpływającym na sprzedaż ;)

Infinity Ward, Epic, Blizzard czy Rockstar mają odmienne zdanie i popierają je sporo większym stosunkiem zysku do włożonej kasy.
Nie żebym się z tym nie zgadzał, ale te spółki(?) są notowane na giełdzie jakiejś? Masz jakieś cyferki, które można porównać? Tak z ciekawości ;)  Znalazłem coś o EA, ale nie chce mi się dzisiaj wywiadywać co jest co w tych raportach. Widzę tylko duże pieniądze ;d Oni tam płacą 28% podatku O.o

A wracając do City, to chyba nie ma co porównywać tej spółki do takich gigantów jak podałeś. Te produkcje, które robi City są jak na polskie realia niezłe, ale w skali światowej to nadal niski poziom. Ja mam nadzieję na dalszy rozwój, ale to jeszcze potrwa i raczej nie zdarzy się kolejny wzrost 1000% w skali roku ;)

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Marzec 06, 2011, 23:20:28
A wracając do City, to chyba nie ma co porównywać tej spółki do takich gigantów jak podałeś. Te produkcje, które robi City są jak na polskie realia niezłe, ale w skali światowej to nadal niski poziom. Ja mam nadzieję na dalszy rozwój, ale to jeszcze potrwa i raczej nie zdarzy się kolejny wzrost 1000% w skali roku ;)
W gamedevie nie ma już sensu rozważanie "polskich realiów", jeśli chodzi o jakość produkcji. City wyszło z kiosku do globalnej dystrybucji, więc i tak mieli bardzo dobry start :)
Giganci są gigantami dzięki grom wysokiej jakości, do czego City stara się dochrapać. I może kiedyś im się to uda :)

Offline Slovian

• Użytkownik

# Marzec 07, 2011, 11:46:38
Wersja Farm'y wydaje się prawdopodobna szczególnie, że zrywanie umowy pod koniec prac nad projektem (z którym podobno jechali jakieś 2 lata już) musi wpłynąć negatywnie na prace końcowe. Choć też nie chce się wierzyć, że dla jednorazowej kasy z projektu City robiło by taki smród wkoło siebie na małym polskim światku gamedev'u - szczególnie, że po snajperze na brak gotówy pewnie nie narzekają (zeszły rok zamknięty z tego co kojarzę z około 25 mln złotych zysku).
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 12:33:27 wysłana przez Slovian »