Autor Wątek: SP/MMO Fantasy - na razie bez nazwy  (Przeczytany 6198 razy)

bies

• Gość
# Listopad 22, 2006, 17:56:00
albo lepszy kompilator niz w gcc? :)
Wytłumacz się albo nie siej FUD-u. Możesz też pokazać mi kod w C99 który kompiluje się pod VC.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Listopad 22, 2006, 18:07:33
A ja słyszałem, że słońce obraca się wokół ziemi. Poważnie, naprawdę tak słyszałem. Nie powtarzaj bredni innych.
Kolejna opinia nie poparta faktem :D

Jak chcesz sie wypowiedziec na temat co jest lepsze to sam najpierw wszytskiego wypróbuj i rozpocznij tekst od: "Moim zdaniem ...".
Podstawowe reguły pisania w języku polskim są mi dobrze znane.
Jednak inaczej na tekst:
eee po co Dev-C++? najwiekszy smiec jaki mozna sobie wyobrazic! Sciagnij sobie Visual Studio
zareagować się nie da. ;)

Ja tam nie wiem czego uzywają "utalentowani" programiści, ale z doświadczenie wiem, że zawodowcy z całą pewnością używają VC.
Zapytaj w takim razie dlaczego go używają może dlatego, że za pomocą VC łatwiej jest używać Microsoft SDK DirectX, który bardzo "ułatwia"pracę?

W każdym razie:
Moim zdaniem dev-cpp jest bardziej przyjazny w obsłudze niż VC. Przynajmniej dla kogoś kto nie jest programistą :P

Offline Charibo

• Redaktor

# Listopad 22, 2006, 18:59:55
Moim zdaniem dev-cpp jest bardziej przyjazny w obsłudze niż VC. Przynajmniej dla kogoś kto nie jest programistą

Skoro nie jestes programista to rzecz pierwsza: nie potrzebny ci kompilator :)
a rzecz druga: to jest forum badz co badz dla programistow

I Dev-a i VS wyprobowalem. w Dev-ie nie da sie pisac zupelnie, ale to jest moje zdanie

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Listopad 22, 2006, 22:00:13
Moim zdaniem dev-cpp jest bardziej przyjazny w obsłudze niż VC. Przynajmniej dla kogoś kto nie jest programistą

Skoro nie jestes programista to rzecz pierwsza: nie potrzebny ci kompilator :)
Oj to, że nie jestem programista to nie oznacza, że nie potrzebowałem używać kompilatora. Pisarzem nie jestem ale pisać umiem.

a rzecz druga: to jest forum badz co badz dla programistow
Czy do kościoła mogą wchodzić tylko chrześcijanie?
Mi się zdawało, że także Ci, którzy poszukują wiary.

I Dev-a i VS wyprobowalem. w Dev-ie nie da sie pisac zupelnie, ale to jest moje zdanie
No tak ale tutaj dyskusja zamieniła by się nad rozmowę o różnicach w atrakcyjności blondynki i brunetki :P

Offline novo

• Użytkownik
    • my devblog

# Listopad 23, 2006, 07:45:54
Dlaczego Dev sucks(IMHO):
  1. debugger smierdzi kupa jezeli go porownasz do tego z VC.
  2. Jakies watpliwosci -> patrz pkt 1.

IMHO porzadny debugger to podstawa, a ten z VC jest genialny. To jest glowny powod dla ktorego go uzywam. A co do latwosci pracy w DirectX to watpie, chyba ze chodzi ci o znalezecie libow(latwo bo bezposrednio od M$). Kod musisz pisac i tu i tu, wiec nie widze roznicy.

Pozatym nalezy rozroznic pojecia kompilatora i IDE, Dev to IDE a nie kompilator.

Pozdr.
novo.

Offline PlayeRom

• Użytkownik
    • PlayeRom

# Listopad 23, 2006, 10:26:34
Jednak inaczej na tekst:
eee po co Dev-C++? najwiekszy smiec jaki mozna sobie wyobrazic! Sciagnij sobie Visual Studio
zareagować się nie da. ;)

OK, lubisz kodzic w Dev-ie twoja sprawa, masz do tego prawo, ktos Dev-a nie lubi i wyzywa go od

Offline PlayeRom

• Użytkownik
    • PlayeRom

# Listopad 23, 2006, 10:28:37
Cos mi sie ryplo :) Wiec dokoncze. Lubisz kodzic w Dev-ie twoja sprawa, masz do tego prawo, ktos Dev-a nie lubi i wyzywa go od smicia tez ma prawo. Ale ty swiadomie badz nie wyzwales wszystkich uzytkownikow VC od lamerow.

Offline W0jciechZ

• Użytkownik
    • WOJZAB Computers

# Listopad 23, 2006, 10:48:21
Czyli caly windows, przegladarka ktorej aktualnie uzywasz(zapewne) i wszystkie gry w ktore grasz sa pisane przez lamerow... No niezle [: /quote]

Ale ja tego nie powiedziałem - proszę o uważne czytanie postów a nie pisanie co ślina na język naniesie. Czekam na przeprosiny;-)
Ja uważam Winde i dodatki do niej na dobre programy. Poza tym ja nie nazywam programistów Microsoftu za lamerów bo są na pewno o dwa nieba lepsi niż ja.

Offline Lobsang Rampa

• Użytkownik
    • Global Epidemic

# Listopad 23, 2006, 11:11:49
Ale macie problem Panowie, kazdy pracuje w tym co lubi, kazde narzędzie jest dobre, a to co da się w nim zrobic zalezy w dużej mierze od uzytkownika tego narzędzia :) Ja uzywałem zarówno wxDevCpp jak i Visual studio i w obydwu było mi dobrze ;D Jescze do niedawna główna zaletą DevCpp była jego darmowość, teraz rónież VS expres jest za free.
Generalnie jako że interesuje mnie multiplatformowość, do moich własnych programów które maja działać pod windą i linuksem i korzystac z OpenGL, uzywam wxDevCpp i kDevelop, korzystają one z gcc i łatwo przenosić kod między nimi.
Natomiast VS uzywam wtedy kiedy uczestnicze w czyims projekcie, gdzie takie środowisko obowiązuje i sa to aplikacje pod winde, głównie gry.
EDIT: No i jescze jest CodeBlocks który śmiga pod Windą, Linuksem i czyms tam jescze :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2006, 11:30:51 wysłana przez Lobsang Rampa »

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Listopad 23, 2006, 11:19:54
Cos mi sie ryplo :) Wiec dokoncze. Lubisz kodzic w Dev-ie twoja sprawa, masz do tego prawo, ktos Dev-a nie lubi i wyzywa go od smicia tez ma prawo. Ale ty swiadomie badz nie wyzwales wszystkich uzytkownikow VC od lamerow.
Hmm...
ja odniosłem wrażenie, że osoby używające Dev'a to śmieciarze. Może była to intencja a może przypadek :? Teraz do tego nie dojdziemy.
Uznajmy, że jest remis i zapomnijmy o sprawie.

Co do M$ -
windę używam bo nie chce mi się grzebać z Linuxami (wszystko co się da robię w total commanderze).
IE używam tylko w pracy
W gry praktycznie już nie gram.

BTW: Najfaniejsze są brunetki, a kto się nie zgadza ten się nie zna na kobietach.

Offline PlayeRom

• Użytkownik
    • PlayeRom

# Listopad 23, 2006, 11:46:50
BTW: Najfaniejsze są brunetki, a kto się nie zgadza ten się nie zna na kobietach.

A z tym sie zgadzam w 100%  :)

Offline fremen

• Użytkownik

# Listopad 23, 2006, 11:47:47
no ja tylko dodam ze zgadzam sie z przedmowcami odnosnie debuggera. zreszta pod linuxem jest ten sam problem, gdb jest .... jaki jest kazdy widzi ;)

Offline Spierek

• Użytkownik

# Listopad 23, 2006, 13:34:02
To nie tego ten topicdotyczy, ale teraz tak na serio - mam ściągnąć VC++ czy VS ?

Offline Lobsang Rampa

• Użytkownik
    • Global Epidemic

# Listopad 23, 2006, 14:51:21
ale teraz tak na serio - mam ściągnąć VC++ czy VS ?
A nie jest to przypadkiem to samo ;)

Offline mateuszbialek

• Użytkownik

# Listopad 23, 2006, 16:28:38
wasze spory podsumuje jednym przyslowiem: "nie pedzel czyni malarza"