Autor Wątek: Muzyka z gry Starcraft 2 - CD Audio, czy kupione w iTunes?  (Przeczytany 2886 razy)

Offline WielkiPan

• Użytkownik

# Luty 11, 2011, 22:09:40
Jak w temacie. Muzyka z gry mnie urzekła :) (podobnie jak ta z Incepcji, Władcy Pierścieni czy Piratów z  Karaibów, ale nie o tym teraz :P). Chciałbym się tylko dowiedzieć, co lepsze - kupić płytę na amazonie (co wyjdzie nieco drożej), czy lepiej zakupić wszystkie utwory w iTunes. Czy ktoś kupował już muzykę w tym serwisie (iTunes)? Jaka jest jakość utworów?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Joker

• Użytkownik

# Luty 11, 2011, 22:19:21
Jakość jest dobra, jednak ja wolałbym przez Amazona.

Offline Avaj

• Użytkownik

# Luty 11, 2011, 22:40:38
jeśli masz SC2 to sobie po prostu wyciągnij z plików z danymi ;]

Offline nembutal

• Użytkownik

# Luty 11, 2011, 22:42:35
Ha ha, dobra odpowiedź. Po co płacić dwa razy za to samo.

Offline WielkiPan

• Użytkownik

# Luty 11, 2011, 23:20:41
Ha ha, dobra odpowiedź. Po co płacić dwa razy za to samo.
Bardzo, zwłaszcza, gdy chodzi o legalność -.- Tak się składa, że mam SC2, ale z tego co wiem, to wyciąganie sobie muzyki ze źródeł raczej nie jest legalne. Ideałem pod tym względem nie jestem, ale uważam, że jeżeli coś tak bardzo mi się podoba, to wypadałoby być uczciwym i wynagrodzić cudza pracę. Soundtrack wszystkich części "Lord of the rings" też kupiłem, bo bardzo lubię tego słuchać (była fajna promocja w Empiku).  Jeżeli jednak się mylę, co do nielegalności takiego wyciągania, to pieniądze zostaną w kieszeni i ja będę zadowolony.
@Down:
Mam obie części i choć fajna (i częściowo "dokładnie" taka sama:P ) jest muzyka w pierwszej części SC, to jednak czyste brzmienie i... "to coś" (zwłaszcza kawałek Fire and fury) skłania mnie ku muzyce z SC2 :)
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2011, 23:49:20 wysłana przez WielkiPan »

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Luty 11, 2011, 23:44:07
Muzyka ze sc2 nie umywa się do tej z jedynki. A z edytora możesz sobie wyeksportować, puki do użytku własnego to powinno być legalne. Ale pewny nie jestem :)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Luty 12, 2011, 00:29:24
z edytora możesz sobie wyeksportować
Jeżeli z edytora jest opcja eksportu oryginalnych tracków, to jak dla mnie jest to dozwolony użytek gry - w końcu to sami twórcy dali Ci taką możliwość.

Offline WielkiPan

• Użytkownik

# Luty 12, 2011, 11:06:23
z edytora możesz sobie wyeksportować
Jeżeli z edytora jest opcja eksportu oryginalnych tracków, to jak dla mnie jest to dozwolony użytek gry - w końcu to sami twórcy dali Ci taką możliwość.
Gdyby rzeczywiście tak było... ale albo myślimy o innym edytorze (bo może chodzić o ten dołączony do gry albo o mpqeditor niebędący tworem Blizzarda, a służącym do wyciągania wszelkich assetów) albo ja nie potrafię zrobić tego przy pomocy Galaxy. Chyba stanie na tym, że jednak zamówię tego soundtracka na amazonie :)

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Luty 12, 2011, 20:04:27
Sorry, że tak późno, ale może coś pomogę:
1. klikasz data na pasku u góry
2. w comboboksie wybierasz sounds
3. klikasz wybrany dźwięk
4. dwuklik na Sound Assets +
5. klikasz wybrany assert
6. klikasz na browse u góry po prawej
7. w liście plików klikasz prawym na wybrany dźwięk i export file. Plik będzie w formacie ogg, musisz sobie przekonwertować. Praktycznie wszystko da się z gry wyeksportować :)

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Luty 12, 2011, 20:22:01
7. w liście plików klikasz prawym na wybrany dźwięk i export file. Plik będzie w formacie ogg, musisz sobie przekonwertować.

Po co konwertować z .ogg!?

Offline WielkiPan

• Użytkownik

# Luty 12, 2011, 20:26:21
7. w liście plików klikasz prawym na wybrany dźwięk i export file. Plik będzie w formacie ogg, musisz sobie przekonwertować.

Po co konwertować z .ogg!?
Dobre pytanie :)
@ShadowDancer
Właśnie na czymś takim mi zależało. Wielkie dzięki ShadowDancer!!!

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Luty 13, 2011, 14:30:04
Kos: ja tam muzykę mam w mp3, tak z przyzwyczajenia pisałem ;)

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Luty 13, 2011, 14:51:32
Kos: ja tam muzykę mam w mp3, tak z przyzwyczajenia pisałem ;)
Jak ja coś zgrywam z nowego talerza na dysk, to zawsze rzucam do .ogg, dlatego się dziwię.. ale na kompresji się nie znam, ufam opinii publicznej :)