Autor Wątek: Tankz! Will come this spring  (Przeczytany 17556 razy)

Offline Vipa

• Redaktor

# Marzec 13, 2011, 13:55:35
Kolejna aktualizacja. Tym razem już 5 plików do pobrania :). Ze zmian to dodana kolejna - górska lokacja, animowane cienie i sporo poprawionych błędów zgłoszonych od wczoraj.
Dzięki za pomoc.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Vipa

• Redaktor

# Marzec 20, 2011, 21:00:47
Najnowsze wersja:
Part 1
Part 2
Part 3
Part 4
Part 5

Zmian sporo, po pierwsze prędkość działania. Jest dużo szybciej. Po drugie wrogie czołgi nie stoją już jak kołki i szukają dobrej pozycji bądź uciekają ze zbyt nisko położonych terenów. Po trzecie balans gry. Po czwarte zmiany graficzne - doszło parę bajerów. Po piąte poprawione błędy. Jeszcze raz dzięki za zgłoszenia.

Miłej zabawy!

Offline Vipa

• Redaktor

# Kwiecień 02, 2011, 19:48:52
Trochę nowości graficznych:

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Kwiecień 03, 2011, 00:29:06
Grubo, brakuje tylko blooma, blura i godrays

Offline Vipa

• Redaktor

# Kwiecień 03, 2011, 10:21:02
Bloom jest ale lekki, blurowane są niektóre elementy, widać to na drugim screenie. Raysy gdy patrzymy na słońce też się pojawiają.
Ta sceneria to test - porobiłem trochę fotek kiepskim aparatem na defaultowych ustawieniach i podpatrzyłem kolorystykę. Jak się okazało jest zupełnie inczej niż w grach. Nawet Crysis ma grafikę zbyt kolorową i zbyt kontrastową.
Jedyne z czym się spotkałem, co zrobiło na mnie piorunujące wrażenie, to gra Arma 2.
http://www.youtube.com/watch?v=_T4LB1Hnmfg&feature=related
Tam kolorystyka jest dobrana bardzo profesjonalnie nie mówiąc już o oświetleniu. Wielkie brawa dla twórców.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2011, 12:15:38 wysłana przez Vipa »

Offline voytech

• Użytkownik

# Kwiecień 03, 2011, 13:20:42
Ta sceneria to test - porobiłem trochę fotek kiepskim aparatem na defaultowych ustawieniach i podpatrzyłem kolorystykę. Jak się okazało jest zupełnie inczej niż w grach. Nawet Crysis ma grafikę zbyt kolorową i zbyt kontrastową.

to chyba bardziej decyzja jakiegoś dyrektora artystycznego podobnie jak w filmowych produkcjach. Kolorystyką uzyskuje się odpowiedni nastrój i jednym takie kontrastowe obrazki się podobają a innym już nie. Różnica między zamierzeniami twórców a tym co gracz ogląda jest pewnie duża ze względu na brak kontroli urządzeń odtwarzających. W każdym kinie dany film będzie wyglądał tak samo, natomiast u każdego gracza kontrast, gamma, jasność monitora i oświetlenie w pokoju są różne i będzie to na pewno wpływało na końcowy efekt.

Vipa, dobrze by było jakbyś stworzył tutorial twojego workflow odnośnie tworzenia tekstur, skyboxów bo wygląda to u Ciebie profesjonalnie. Wszystko się trzyma kupy i jest przyjemne dla oka. Pewnie napiszesz, że nie ma tu żadnej filozofii tylko jakaś regulacja kontrastu/nasycenia/?? w PS/Gimp, ale na pewno każdy chciałby to zobaczyć krok po kroku na jakimś konkretnym przykładzie. Było by to z pewnością pouczające :)

Offline cybek

• Użytkownik
    • Strona domowa!

# Kwiecień 03, 2011, 17:36:55
Co do gry, to ikona która oznacza sterowanie przez komputer jak dla mnie jest zamieniona z kontrolą gracza. Gdy wybrałem klawiaturę to był gracz komputera, a komputer to było moje sterowanie :/

Offline Vipa

• Redaktor

# Kwiecień 04, 2011, 08:39:17
Spoko, większość graczy leci na defaultowych ustawieniach monitora ale i tak jeżeli nie pojadą za bardzo z korekcją poszczególnych składowych koloru z osobna to powinno być OK.
Chodzi bardziej o to, że mamy trzy rodzaje obrazu - ten realny, ten sztucznie pompowany przez efekty (m. in. pierwsze screeny z Tankz) oraz ten, którego oczekujemy. Ten ostatni nie jest realny w 100% - nasycenie kolorów jest zmniejszone, czerń rozjaśniona itd. czyli to co oglądamy w realu pomnożone przez kiepską jakość sprzętu foto. Przynajmniej taka jest moja teoria - zobaczymy jak skończę.

Odnośnie opisu etapów tworzenia grafiki, to wolałbym poczekać aż sam będę zadowolony z rezultatów. Na chwilę obecną to siedzenie nad obrazem i dobieranie parametrów + korekcja tekstur. Później będę mógł to poskracać do pewnych ogólnych zasad.

Co do gry, to ikona która oznacza sterowanie przez komputer jak dla mnie jest zamieniona z kontrolą gracza. Gdy wybrałem klawiaturę to był gracz komputera, a komputer to było moje sterowanie :/
Dzięki za info, spojrzę tam.

Offline Vipa

• Redaktor

# Kwiecień 08, 2011, 09:19:49
Przebudowany system cząsteczek w akcji:

Sporo też optymalizacji od samego rysowania po wszelkie wyliczenia. Max details nie powinien spaść już poniżej 15 FPS. Ewentualnie można wyłączyć HDR w menu bo to może akurat spowolnić trochę.

Download:     Part 1    Part 2    Part 3    Part 4    Part 5

Rozdzielczość i tryb fullscreen można ustawić w pliku game.ini .

Dajcie proszę znać jak to u was śmiga (lub nie śmiga) w max i low details. Z góry wielkie dzięki.

Offline Karol

• Użytkownik

# Kwiecień 08, 2011, 11:05:02
Dajcie proszę znać jak to u was śmiga (lub nie śmiga) w max i low details. Z góry wielkie dzięki.
High: 4-6 fps
Low: 6-10 fps

Wizualnie nie zauważyłem większych różnic między Low, a High, albo ślepy jestem :U albo to słońce mi w ekran za bardzo grzeje. Sprzęt dość słaby jak na obecne czasy: C2D 2.0Ghz, 2GB Ram, GF8600GT M 256MB.

Offline FoToN

• Użytkownik

# Kwiecień 08, 2011, 15:40:24
U mnie przy wczytywaniu gra odmawia posłuszeństwa (wyłącza się)

stderr:
Fatal signal: Segmentation Fault (SDL Parachute Deployed)
stdout:
window OK
Vertex shader was successfully compiled to run on hardware.

Fragment shader was successfully compiled to run on hardware.

settings OK
settings OK
loading...
wczytywanie dzwiekow:

Sprzęt to C2D 2.1Ghz, 3GB RAM, ATI MHD 4650 1GB, system W7.

Offline Vipa

• Redaktor

# Kwiecień 08, 2011, 15:48:31
Dzięki Karol, czyli trzeba polecieć ze szczegółowością modeli. A tak z ciekawości - z HDR czy bez?

FoToN: spróbuj po restarcie, będzie w porządku.

Offline xgine

• Użytkownik

# Kwiecień 08, 2011, 17:21:22

High: 40-80fps Mid: 70-110fps Low: 80-110fps

Jednak są problemy z wyświetlaniem (bugi jakieś) - ma klopoty z wyswietlaniem trawy (jednokolorowe billboardy bez alpha), do tego wyglada tak jakby mieszaly sie textury, mial problem z wczytaniem textur itp. Nie wiem czy to jakies wyjatkowe bledy podczas sciagania paczki, czy w grze. W stdout.txt wszystko ok.
Screenshoty: http://www.sendspace.com/file/3z8588

Sprzęt: AMD Phenom II X4 955 3.20GHz, 4.00 GB RAM, ATI Radeon HD 5700 1GB, Win7 64-bit
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2011, 17:23:44 wysłana przez xgine »

Offline Vipa

• Redaktor

# Kwiecień 08, 2011, 17:34:51
Jednej (lub więcej) tekstury nie wczytało. Pytanie co może być przyczyną. Spojrzę na to dokładnie, shader bankowo nie bo skybox idzie bez niego a też jest bug.

Offline Karol

• Użytkownik

# Kwiecień 08, 2011, 17:37:41
Dzięki Karol, czyli trzeba polecieć ze szczegółowością modeli. A tak z ciekawości - z HDR czy bez?
Bez HDR.