Autor Wątek: Gra w życie wykorzystywana jako generator patternów - Newscool  (Przeczytany 1539 razy)

Offline WielkiPan

• Użytkownik

# Styczeń 27, 2011, 19:52:06
http://www.youtube.com/watch?v=KT-bEz3PLrk
Może już widzieliście/słyszeliście, ale ja odkryłem to dopiero dzisiaj i jestem pod wrażeniem.
Można za darmo wypróbować. Ze strony http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/reaktor-5-player/ ściągamy Reaktor Player i do niego Free Factory selection ( w którym to znajduje się właśnie Newscool)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Styczeń 27, 2011, 20:36:36
Conway był muzykiem? :D Niezłe. Szkoda, że z filmu nie wynika, jak dużo konkretnie potrzeba ludzkiej interakcji, by przerobić obrazek na coś co ładnie brzmi.

Offline WielkiPan

• Użytkownik

# Styczeń 27, 2011, 20:50:36
Szkoda, że z filmu nie wynika, jak dużo konkretnie potrzeba ludzkiej interakcji, by przerobić obrazek na coś co ładnie brzmi.
Sorry, że nie wspomniałem o tym. "Ładnie" jak wszyscy wiemy, to pojęcie względne, ale do rzeczy. Po lewej stronie widzimy stan początkowy (w darmowej wersji mamy do wyboru 70 gotowych). Możemy oczywiście sami "pozapalać" sobie dowolne komórki. Potem klikamy Play i jazda - wykonuje się kilka kroków, a następnie wraca do stanu początkowego. Nie wiem jeszcze jak to jest z dowiązywaniem innych instrumentów (dla których gra byłaby sterownikiem), w darmowym Reaktorze, na standardowych ustawieniach brzmi to inaczej niż na załączonym filmiku.
[EDIT] Poprawka, poza "głównymi" presetami (70) , są również dodatkowo pojedyncze znane struktury takie jak krokodyl :) Fajnie brzmi struktura o nazwie Period-3 oscillators.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 21:04:05 wysłana przez WielkiPan »

Offline ArekBal

• Użytkownik

# Styczeń 27, 2011, 22:05:23
Reaktor słynie z takich wynalazków...

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Styczeń 29, 2011, 16:34:09
Ale co oznacza zapalony/zgaszony punkt (x,y) w macierzy? Łopatologicznie: x to barwa, y to ton, czy jakoś inaczej?