Autor Wątek: Kompilator i scieżka  (Przeczytany 1295 razy)

Antrykot

• Gość
# Styczeń 30, 2006, 01:10:33
Witam.
Miałem ostatnio pewien problem. Mianowicie używam C::B razem z kompilatorem VCToolki 2003.
Ale po formacie znów musiałem zainstalować Toolkita, a ze nie ma Rescompilera, to dodawałem zawsze CVTRES.EXE z VC6. Kiedyś działało , teraz nie. Poprzekładałem też reszte binarek w katalogu bin, na te z VC6, ale jedyny efekt jaki uzyskałem to błędne formatowania 'build log'u w C::B, ale to mały problem.
No więc wpadłem na "genialny" pomysł, aby wykorzystać kompilator ze starego borlandla (brc32) i napisać programik który będzie mi go uruchamiał. Wszystko pięknie ładnie działa ,ale jest jedno ale.
Nie mam scieżki do katalogu projektu.Zalogowałem parametry, dla Rescompilera (domyślnie CVTRES)
ResCl.exe : 0
/IE:\Program Files\Microsoft Platform SDK\Include : 1
-fo.objs\eeee.res : 2
eeee.rc : 3
GetCurrentDirectory zwróciła mi C:\Program Files\Microsoft Visual C++ Toolkit 2003\bin, czyli właściwy katalog.
Jeżeli na hardkora w kodzie w funkcji ShellExecute jako katalog podam katalog projektu to wszystko działa, ale  jak sie chyba domyślacie tak nie może być.
Więc moje pytanie jest : Jak pobrać to magiczną scieżke do katalogu projektu, bo domyślam sie że C::B też używam ShellExecute w ten sam sposób, dzięki temu compiler ładuje i zapisuje do właściwego katalogu, tylko jak ją wyłuszczyć ?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Antrykot

• Gość
# Styczeń 30, 2006, 15:25:42
Dobra, problem rozwiązany :)
Chodziło o to, że mój logger na początku programu zmieniał czcionke na tą, w której znajdował sie exe. Takie małe niedopatrzenie :)