Autor Wątek: Lineage2 Gracia Final client mod  (Przeczytany 3900 razy)

Offline geddys

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2011, 11:27:46
Witam.

Udostepniona zostala wersja beta bot'a do gry Lineage2 Gracia Final ( niektore prywatne serwery jeszcze maja te kronike ).
Bot dziala na zasadzie modyfikacji klienta gry, dodajac do niego nowa funkcjonalnosc. Stad tez chyba 'pasuje' do nazwy dzialu ;)

Wiecej info dostepne tutaj: http://l2tower.eu

Ciekawostka jest ze gra nie wystawia zadnego API pozwalajacego modyfikowac klienta ( tak jak jest np w WoW, Warhammer Online ). Calosc zostala zrobiona na zasadzie wstrzykiwania kodu.

Pozdrawiam
Geddys

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Styczeń 14, 2011, 17:09:37
Ja bym się nie chwalił wyprodukowaniem sofu umożliwiającego oszustwa w grze  >:(

Offline geddys

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2011, 17:21:32
Ja bym się nie chwalił wyprodukowaniem sofu umożliwiającego oszustwa w grze  >:(
Sprobuj kiedys zmodyfikowac cudze zamkniete-oprogramowanie, majac do dyspozycji az debuggera i disassembly do analizy :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2011, 17:27:27 wysłana przez Vipa »

Offline Karol

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2011, 17:48:53
Sprobuj kiedys zmodyfikowac cudze zamkniete-oprogramowanie, majac do dyspozycji az debuggera i disassembly do analizy :)

No to super fajnie, jesteś fantastyczy, +1 internetz dla Ciebie. Niestety popełniasz dwa błędy: łamiesz EULA oraz (najważniejsze) niszczysz grę - wszelkim botom, czitom i haxxom w mmo mówimy NIE.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Styczeń 14, 2011, 18:35:16
Ja tam nie bardzo wiem, co w MMO można popsuć dodając bota, bo nie popieram gier, w których trzeba się w pewnym momencie zmienić w bota samemu i robić mechaniczne czynności przez długi czas...

@geddsys, bardzo źle, bardzo nieetycznie! a poza tym- good job! :) Robiłeś sam? Ile czasu było potrzeba? Są easter eggi, które zrzucają 1 kwietnia cały ekwipunek gracza na ziemię? Gdzie pracujesz na co dzień? :)

Offline geddys

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2011, 19:05:09

No to super fajnie, jesteś fantastyczy, +1 internetz dla Ciebie. Niestety popełniasz dwa błędy: łamiesz EULA oraz (najważniejsze) niszczysz grę - wszelkim botom, czitom i haxxom w mmo mówimy NIE.
EULA lamie uzytkownik takich zabawek, i nikt nikogo nie zmusza do ich uzywania, a konsekwencja uzytkowania jest zwykle utrata konta w grze.
Rynek tego typu softu jest tez calkiem duzy ( w zasadzie w kazdym MMO jest sporo tzw gold-trader'ow, powerlevelingu, czy sprzedazy wirtualnych rzeczy za wirtualne pieniadze [aukcje internetowe i inne tego typu sklepy] ), wiec czy ci sie to podoba czy tez nie, boty, czity i haxxy beda powstawaly do kazdego MMO na ktorym bedzie mozna zarobic.
@geddsys, bardzo źle, bardzo nieetycznie! a poza tym- good job! :) Robiłeś sam? Ile czasu było potrzeba? Są easter eggi, które zrzucają 1 kwietnia cały ekwipunek gracza na ziemię? Gdzie pracujesz na co dzień? :)
W dwie osoby rzezbilismy przez jakos ~10 miesiecy, czasem z duzymi przerwami ( na poczatku jest zawsze ciekawie, a potem to sie zmienia w prace na drugi etat wiec checi sie koncza szybko w miare ). I wkoncu ostatnio po ~3 tygodniowym maratonie udalo sie skleic wersje ktora opublikowalismy. ( obecna wersja to okolo 22k linii kodu, ilosciowo nie jest to duzo, wiekszosc czasu byla spalona na analize struktur danych wewnatrz gry i ogolnej logiki dzialania gry )

A temat nie zalozylem po to aby sie chwalic, tylko raczej informacyjnie dla osob, ktore chcialyby zabezpieczac wlasne gry/oprogramowanie coby mialy miejsce na podpytanie sie jak utrudnic robienie haxow metodami ktorych uzylismy :)

Pozdr

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Styczeń 14, 2011, 19:32:49
wiec czy ci sie to podoba czy tez nie, boty, czity i haxxy beda powstawaly do kazdego MMO na ktorym bedzie mozna zarobic.
Wiesz, idąc tym tropem można powiedzieć:
"wiec czy ci sie to podoba czy tez nie, morderstwa i kradzieże będą występowały, bo można na tym zarobić"
ale czy to oznacza, że trzeba się do tego przyczyniać?

Offline Avaj

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2011, 20:23:55
Ja tam nie bardzo wiem, co w MMO można popsuć dodając bota, bo nie popieram gier, w których trzeba się w pewnym momencie zmienić w bota samemu i robić mechaniczne czynności przez długi czas...

zależy jakie MMO, ale tak czy siak boty destabilizują ekonomię bo ceny są podporządkowane pod boty, więc jeśli sam nie masz bota to po pewnym czasie na nic cię nie stać. Podobny myk jak z addonami w WoWie - masz addony które mówią ci kiedy masz wciskać skille odpowiednie, więc prędzej czy później twórcy muszą w poziomie trudności uwzględnić obecność takich addonów.

Offline geddys

• Użytkownik

# Sierpień 26, 2011, 10:51:06
Witam ponownie.
Projekt troche sie rozwinal od stycznia ;) [ obecnie mamy okolo 1500 userow dziennie ]

W kazdym razie udostepnilismy zrodla z czasow premiery, wiec jesli ktos mialby ochote popatrzec sobie w kod jak to jest zrobione, to linka do zrodel znajdzie tutaj: http://forum.l2tower.eu/showthread.php?tid=776

Pozdr

« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2011, 10:54:46 wysłana przez geddys »

Offline Dante190884

• Użytkownik
    • Lifecode

# Grudzień 06, 2011, 12:54:27
Od kilku dni na Offie jest już najnowsza kronika GoD Chapter1 więc owy "wstręciuch" nie powinien przysporzyć uczciwie koksającym graczom L2 frustracji.