Autor Wątek: konfiguracja dla tylko jednego projektu w solucji  (Przeczytany 1458 razy)

Offline nembutal

• Użytkownik

# Grudzień 30, 2010, 16:09:33
Mam w solucji kilkanaście projektów. Dla jednego z nich dodałem specjalną konfigurację builda, ale pojawia się ona teraz we wszystkich projektach. Czy da się dodać konfigurację dla tylko jednego projektu?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Lerhes

• Użytkownik

# Grudzień 30, 2010, 16:47:32
Ciekawe...

Ja mam dla kilku plików w danym projekcie ustawione custo build steps i tak działa prawidłowo.

Może najpierw napisz jakiego masz VS i gdzie dokładnie ustawiłeś tego specjalnego builda.

(a jeszcze jakbyś powiedział co chcesz osiągnąć i jakim sposobem, to by było prawie wszystko)
Lerhes

Offline nembutal

• Użytkownik

# Grudzień 30, 2010, 18:44:53
Nie chodzi o custom build steps, ale o konfigurację (debug, release, whatever). Mam 2008 Express. Ustawiam przez Configuration Manager we właściwościach projektu, ale widocznie konfiguracja dotyczy całej solucji. Nowa konfiguracja jest mi potrzebna żeby móc w niej zdefiniować parę symboli preprocesora ważnych tylko dla jednego projektu.

Offline Xirdus

• Redaktor

# Grudzień 30, 2010, 19:04:46
Pojawia się dla wszystkich projektów bo jest to toolbar od kompilowania solucji. Nie ma sposobu by to ukryć. Ale przy kompilacji skompiluje się tylko jeden projekt, ten, który ma tą konfigurację ustawioną.

Offline nembutal

• Użytkownik

# Grudzień 30, 2010, 19:31:22
Pojawia się dla wszystkich projektów bo jest to toolbar od kompilowania solucji. Nie ma sposobu by to ukryć. Ale przy kompilacji skompiluje się tylko jeden projekt, ten, który ma tą konfigurację ustawioną.

Z tego co napisałeś wynikałoby, że można ustawić konfigurację dla danego projektu niezależnie od konfiguracji solucji? W takim razie chyba masz jakiegoś innego Visuala...
Tak w ogóle to i tak nigdy nie kompiluje na raz wszystkich projektów. Problemem jest to, że Visual dodaje dodatkową konfigurację do wszystkich projektów w solucji - sprawdź sobie w plikach .vcproj.

Offline Mormegil

• Użytkownik
    • Moj dev blog

# Grudzień 30, 2010, 21:08:56
Bo to działa tak, że to co tam wybierasz to jest konfiguracja całej solucji. Jeżeli chcesz sobie z jakiegoś powodu dodać nową konfigurację tylko dla jednego projektu, to służy do tego Configuration Manager.

Sprawdzone, że da się dodać konfigurację tylko do jednego projektu.

Offline nembutal

• Użytkownik

# Grudzień 30, 2010, 22:34:20
Bo to działa tak, że to co tam wybierasz to jest konfiguracja całej solucji. Jeżeli chcesz sobie z jakiegoś powodu dodać nową konfigurację tylko dla jednego projektu, to służy do tego Configuration Manager.

Sprawdzone, że da się dodać konfigurację tylko do jednego projektu.

Czy ja nie pisałem, że dodaje konfigurację przez Configuration Manager?
Masz więcej niż jeden projekt w solucji, dodałeś konfigurację przez Configuration Manager i nie dodało ci jej do każdego projektu? Otwierałeś plik projektu w edytorze tekstowym i szukałeś czy nie zawiera nowej konfiguracji? Do tego nie powinno ci kompilować pozostałych projektów jeśli ta unikalna konfiguracja jest wybrana na toolbarze głównego okna Visuala.

Offline Mormegil

• Użytkownik
    • Moj dev blog

# Grudzień 31, 2010, 10:46:52
Masz więcej niż jeden projekt w solucji, dodałeś konfigurację przez Configuration Manager i nie dodało ci jej do każdego projektu? Otwierałeś plik projektu w edytorze tekstowym i szukałeś czy nie zawiera nowej konfiguracji?
Właśnie takie testy zrobiłem i stwierdzam, że nowa konfiguracja dodała się tylko do wybranego projektu.

Do tego nie powinno ci kompilować pozostałych projektów jeśli ta unikalna konfiguracja jest wybrana na toolbarze głównego okna Visuala.
A to jest nowy wymóg, ale i to da się zrobić. Zrób nową konfigurację dla solucji, tak doda się do wszystkich projektów. Następnie odznacz te projekty, które mają się nie budować w danej konfiguracji. Oczywiście wszystko w Configuration Manager. Sprawdzone z VS C++ EE 2010.

Czy ja nie pisałem, że dodaje konfigurację przez Configuration Manager?
Napisałeś, ale mi umknęło.

Offline nembutal

• Użytkownik

# Styczeń 02, 2011, 00:33:24
Rzeczywiście da się to zrobić... Czasami dobrze jest zapytać na forum nawet jak człowiek jest przekonany, że się nie da.