Autor Wątek: Płeć protagonisty  (Przeczytany 6157 razy)

Offline Xirdus

• Moderator

# Grudzień 28, 2010, 22:38:37
@ShadowDancer
Napisał "patrzeć się na zwinną czarodziejkę", a jak powszechnie wiadomo krasnoludy z magią mają tylko tyle wspólnego, że graniczą z państwem elfów.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Snejk47

• Użytkownik

# Grudzień 28, 2010, 23:23:40
Wybrałem "Męską" bo gram praktycznie w FPSy i FIFE ;)

@ShadowDancer, głupi ten wirus, jak by to była prawda to nie było by po Polsku :D

Offline WielkiPan

• Użytkownik

# Grudzień 28, 2010, 23:28:21
@ShadowDancer
Napisał "patrzeć się na zwinną czarodziejkę", a jak powszechnie wiadomo krasnoludy z magią mają tylko tyle wspólnego, że graniczą z państwem elfów.
A jednak nikt Nam nie zabrania stworzyć krasnoluda czarodzieja lub czarownika w Neverwinter Nights >)

Wracając do tematu, częściej wybieram męską, ale z oczywistego powodu - o ile w grach RPG/cRpg mamy wybór płci (i w nich często gram postacią płci pięknej lub drużyną koedukacyjną :D), o tyle np. w strzelankach (typu CoD, Battlefield, MoH, CSS, TF2 etc.) takiego wyboru przeważnie nie ma (wiem, że jest np. w RE5, Unrealach, ale to i tak mało). Nie wspomniałem o Tomb Raiderach, gdzie również jesteśmy zdani na odgórny wybór płci :). Soul Calibur IV... To inna bajka :P

Offline Xirdus

• Moderator

# Grudzień 28, 2010, 23:35:24
A jednak nikt Nam nie zabrania stworzyć krasnoluda czarodzieja lub czarownika w Neverwinter Nights >)
Pożegnaj się wtedy z bonusami od rasy.

PS jak w NwN2 czegoś takiego nie ma to sory. Nie grałem więc nie wiem.

Offline gawron89

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2010, 00:01:05
heh, tez kiedys gralem dosc dlugo kobieta w wowa, na poczatku fajnie, praktycznie naga ;P ale potem zaczyna wkurzac interakcja z innymi graczami. nauczka na cale zycie :)
teraz jak single player, ew. multi jak ut2004 czy inne takie, to gram kobieka, jak mmo, to nie gram wcale :D

Offline Lamer

• Użytkownik
    • www.inwriter.wordpress.com

# Grudzień 29, 2010, 02:12:53
Gra kobietą opłaca się na MMO, gdzie można podszywać się pod kobietę i zostać zasypanym toną eq od małoletnich samców, którzy nagą kobietę widzą tylko na monitorze podczas masturbacji. No chyba że podglądają siostrę albo matkę (?), albo babkę (?!). Ogólnie wolę grać męskimi postaciami, wtedy lepiej się identyfikuje z bohaterem bo sam jestem facetem. Z drugiej strony wolę patrzeć na kuso odziane kobiety, są jak rybki w akwarium, możesz się gapić godzinami i nigdy się nie nudzisz. W gach to standard, w pełni ubrana kobieta = herezja, dlatego w Max Payne 2 zrobiono ukłon w stronę graczy, kto grał ten wie.

Offline Karol

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2010, 04:06:04
Pożegnaj się wtedy z bonusami od rasy.
Czemu się ma pożegnać? Będzie miał przecież bonusy krasnoludzkie, to, że średnio współgrają z klasą czarodzieja to inna sprawa, chociaż... to już zależy jak kto lubi grać.

Pokaż mi grę, w której męskie zbroje to kawał blachy, a żeńskie są pełne zdobień.
Chłopie, toś ty chyba w żadną grę w życiu nie grał :P
Noo, niech będzie, za pr0 gracza się nie uważam, ale nie zmienia to faktu, że przykładu gry dalej nie ma :o.

Offline Azhiria

• Użytkownik
    • Portfolio

# Grudzień 29, 2010, 08:57:16
Gra kobietą opłaca się na MMO, gdzie można podszywać się pod kobietę i zostać zasypanym toną eq od małoletnich samców, którzy nagą kobietę widzą tylko na monitorze podczas masturbacji.
Moi koledzy uknuli system rozpoznawania pseudo-kobiet w MMO, m.in. prawdziwe zawsze pilnują interpunkcji, wielkich liter na początku zdania i często-gęsto używają form grzecznościowych.

Wracając do tematu: w RPG grywam kobietami, bo po prostu taka moja płeć i lepiej wczuwam się w postać. Ewentualnie na mężczyznę przerzucam się grając po raz wtóry, głównie dla wypróbowania innych opcji interakcji z postaciami (vide uwodzenie w VTM-Bloodlines, romanse w Dragon Age).
Z kolei w większości gier akcji preferuję płeć męską, bo jakoś nie przemawia do mnie wizja kobitki biegającej z giwerą, nierzadko ważącą prawie tyle co ona. Kiedyś była jeszcze moda na wyposażanie je w taaakie szpile (+10 do skradania i szybkiej ucieczki) oraz opięte wdzianka.

EDIT @ down:
Kiro, why so serious?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2010, 09:15:28 wysłana przez Azhiria »

Offline Kiro

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2010, 09:02:58
Moi koledzy uknuli system rozpoznawania pseudo-kobiet w MMO, m.in. prawdziwe zawsze pilnują interpunkcji, wielkich liter na początku zdania i często-gęsto używają form grzecznościowych.
Dawno nic głupszego nie słyszałem...

Offline K'Aviash

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2010, 11:45:42
Bez uwzględniania płci osoby grającej, nie będzie to zbyt miarodajne.

Po prostu przyjąłem, że większość to i tak będą faceci =)

Generalnie rzecz biorąc miałem na myśl kim gracie jeśli macie wybór =)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2010, 22:37:41 wysłana przez K'Aviash »

Offline Spider100

• Użytkownik
    • Strona domowa

# Grudzień 29, 2010, 13:32:52
Ostatnio grając w tekkena zauważyłem, że w każdej z części pojawiają się mężczyźni starzy, grubi, krzywi ale  nie ma ani jednej kobiety której można by cokolwiek zarzucić są po prostu takie że trzeba wybrać i zagrać :D
Ja jeśli mogę wybierać to z reguły tak by urozmaicić sobie rozgrywkę :)

dlatego w Max Payne 2 zrobiono ukłon w stronę graczy, kto grał ten wie.
Grałem nie raz i nie wiem o czym mowa hmm...

Offline really

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2010, 15:19:56

Bez uwzględniania płci osoby grającej, nie będzie to zbyt miarodajne.

Nie chciałem nikogo dyskryminować =D Po prostu przyjąłem, że większość to i tak będą faceci =)
Haha, piękne.

Offline Lamer

• Użytkownik
    • www.inwriter.wordpress.com

# Grudzień 29, 2010, 20:07:29

Większej bzdury jeszcze nie czytałem. Właściwie to zauważyłem odwrotną tendencję. Duża ilość kobiet zamiast znaków interpunkcyjnych używa emotikon. Z chatloga potrafią zrobić nieczytelny śmietnik, na mainchacie jak zleci się zgraja jajników to zaraz wszyscy schodzą na privy z blokiem na maina bo inaczej się nie da. Każdy wyraz w zdaniu piszą w osobnym wierszu, a jak nie zrozumiesz to oczywiście twoja wina, lepiej nie brać kobiet do party, są większym zagrożeniem niż najsilniejszy Boss. Strzelają focha i wychodzą z party, za nimi idą małoletnie samce, pozostali mają stracone 2 godziny. Nie wszystkie takie są, ale większość.

Tak na dobrą sprawę nikomu nie należy ufać, nigdy nie możemy być pewni w 100% czy rozmawiamy z kobietą czy mężczyzną. No chyba że znamy kogoś osobiście, w każdym innym przypadku podchodźmy do płci z przymrużeniem oka.

Offline ArekBal

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2010, 20:41:29
eee... tam nie znacie się. Jak brodata to znaczy że dużo testosteronu ma i że w łóżku gorąca.
Byle jabłka Adama nie miała i git. lo/.
                                                     /\

A tak poważnie to myślę że to tylko gry i jeżeli ktoś nie bierze na serio tego kim gra to jest wszystko git. I tak np. ja zauważyłem u siebie że czym bardziej byłem zły w rzeczywistości, tym bardziej egoistyczne decyzje w Mass Effect 2 podejmowałem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2010, 20:44:43 wysłana przez ArekBal »

Offline Xirdus

• Moderator

# Grudzień 29, 2010, 20:45:58
eee... tam nie znacie się. Jak brodata to znaczy że dużo testosteronu ma i że w łóżku gorąca.
Jak kobieta ma dużo testosteronu to zanikają jej cycki.